FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 3:3
01.08.2013

Juniorka sahala po vítězství, dvoubrankový náskok ale promarnila a má pouze bod

Jakub Martínek
Liberec - Naši junioři se poprvé představili na domácí půdě Městského stadionu, kde v rámci 2. kola Juniorské ligy přivítali jihlavskou Vysočinu. Premiéra to ale zdařilá příliš nebyla. Svěřenci trenéra Vavrušky si sice vypracoval postupem času dvougólový náskok, o ten ale v posledních deseti minutách přišli a nakonec mohli být rádi za bod, který v závěru zachraňoval gólman Kovář.
2.kolo, čtvrtek 1.8.2013, 13:00, Městský stadion
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
3:3
(2:1)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Kolář – Kmoníček (C), Pokorný (37. Eger), Karišik, Beníšek – Bouška, Soungole (78. Novotný) – Douglas, Dydowicz (68. Lukes), Frimmel – Káva (68. Vasilko).
FC Vysočina Jihlava: Kotnour – Šuta, Mikula (7. Hráček), Berky, Urbánek – Tomovič (70. Ujčík), Štancl (C), Demeter, Levai (46. Kelbler) – Teplý, Marcin (62. Dvořáček).
Branky: 18. Káva, 32. Pokorný, 62. Douglas - 42. a 82. Teplý, 87. Dvořáček. ŽK: 1:1 (89. Vasilko - 61. Berky). Rozhodčí: Poživil - Pekař, Langer.
Diváci: 80

Liberecká juniorka se letos poprvé představila na Městském stadionu, když přivítala v utkání 2. kola Juniorský ligy jihlavskou Vysočinu. Lepší vstup do zápasu měli hosté, již v 8. minutě se před naší brankou nebezpečně zjevil volný Marcin, kterého ale vychytal připravený gólman Kovář.

Na opačné straně hřiště se zase o šest minut později mohl prosadit hlavičkující Frimmel, kterého vyslal do gólové pozice centrující Bouška. Jihlavský gólman byl ale na svém místě včas. V 18. minutě se ale hrstka domácích fanoušků přeci jen dočkala. Frimmel zatáhl balon až k lajně, odkud vyslal přesnou přihrávku před branku na osamoceného Matěje Kávu, který pohodlně skóroval do prázdné branky - 1:0.

Zhruba v polovině prvního poločasu mohl náš tým vést už o dva góly. Dydowicz šikovně pustil balon na osamoceného Douglase, ten ale po té trefil pouze tyč jihlavské branky. Juniorka svoji převahu ale nakonec dokázala zužitkovat ve 32. minutě. Kmoníček se vydal z postu obránce na útočný výlet, který skončil až druhým přesným zásahem. Pravý bek šikovným lobem přehodil gólmana Kotnoura a ten už v poklidu dopravil do sítě nikým nehlídaný Lukáš Pokorný - 2:0. Jihlava mohla snížit hned vzápětí zásluhou Teplého, ten ale z penaltového prostoru trestuhodně přestřelil.

Tři minuty před koncem první pětačtyřicetiminutovky už ale jihlavský útočník Jakub Teplý mířil přesněji. Ten dokázal využít nedůrazné malé domů, udělal kličku gólmanovi a následně posla fotbalisty Vysočiny na rozdíl jediné branky - 2:1.

Sedm minut po změně stran předvedl náš tým secvičený signál při rohovém kopu, který málem skončil až v sítě Jihlavy. Dydowicz si seběhl na přední tyč, balon posunul pod sebe na nabíhajícího Boušku, jeho ránu ale dokázala hostující obrana včas zablokovat. V 62. minutě už to ale znovu bylo o dvě branky. Djika Douglas si počínal důrazně v pokutovém území soupeře, dostal se k míči a nekompromisně zakončil. Svoji druhou branku v dresu Slovanu oslavil velmi povedeným saltem - 3:1.

S přibývajícím časem náš tým polevil v koncentraci a chtěl utkání pouze dohrát. Jenže to se nakonec ukázalo jako klíčové. Jihlavskou jiskřičku naděje vykřesal osm minut před koncem svoji druhou trefou Jakub Teplý, který se prosadil povedenou střelou k pravé tyči - 3:2. V 85. minutě mohla juniorka znovu vést rozdílem dvou branek. Bouška ale v samostatném úniku na gólmana Kotnoura nevyzrál. Proto přišel tři minuty před vypršením řádné hrací doby trest v podobě vyrovnávací branky. Balon se dostal až na zadní tyč, kde stál volný Filip Dvořáček a křižnou ranou srovnal - 3:3.

V samotném závěru se Jihlava mohla dostat dokonce do vedení. Nepříjemnou hlavičku kapitána Štacla ale vyrazil Kovář konečky prstů mimo tři tyče a celý tým mu tak mohl děkovat, že pro Slovan zachránil alespoň bod.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): „Přesto, že jsme dokázali vstřelit tři branky, byl to náš nejhorší zápas z ofenzivního pohledu. Špatně jsme se na hřišti pohybovali a často chybovali v kombinaci. Závěr utkání je už kapitola sama pro sebe. Hráči si mysleli, že utkání odstojí. Pracovat se musí celých devadesát minut a to dnes nepředvedli. Stejný problém už měli v loňském roce a rozhodně na tom budeme muset zapracovat.”