FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 2:0
20.08.2012

Juniorka se oklepala z předchozího debaklu a zdolala Jihočechy

Jakub Martínek
S cílem odčinit předchozí debakl od Slavie vyrazili fotbalisté liberecké juniorky do zápasu s Českými Budějovicemi. Domácí ale nezačali příliš šťastně, ve 30. minutě byl totiž vyloučen obránce Pokorný a Slovan dohrával zbytek duelu o deseti. Navzdory oslabení dokázali Liberečtí zvítězit, na konci první půle se trefil Filip Drobílek, jehož ve druhé části podpořil Filip Kmoníček.
4.kolo, pondělí 20.8.2012, 13:00, Městský stadion
2:0
(1:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Kolář - Vasilko, Patka, Pokorný, Živžič (80. Leibl) - Daniel, Soběslav - Drobílek (88. Jánošík), Dydowicz, Kmoníček (64. Beníšek) - Černý (82. Šulc).
SK Dynamo Č. Budějovice: Rojík - Machovec, Dusak, Kabele, Novotný - Repa, Rakovan, Slavík, Radouch - Cihlář, Hronec (69. Čadek).
Branky: 45. Drobílek, 60. Kmoníček. Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Kříž. ŽK: Machovec, Slavík, Repa. ČK: Pokorný.
Diváci: 80

Začátek utkání moc ke koukání nenabídl. První větší šance tak přišla až po patnácti minutách. Na levé straně se objevil před brankářem Rojíkem úplně osamocený domácí Kmoníček. Jeho střele však chyběla razance a tak mohli zůstat hosté v klidu.

Zhruba v polovině první pětačtyřicetiminutovky se přihlásili také Jihočeši. To když se rána z vápna otřela o jednoho z libereckých a skončila jen těsně na boční síti Kolářovi branky. O největší vzrušení dosavadního vývoje se tak postaral ve třicáté minutě domácí Pokorný. Ten ze zadu fauloval na půli hřiště protihráče a rozhodčí k úžasu všech okamžitě vytáhl červenou kartu.

Severočeši se ale přeci jen dočkali. Běžela poslední minuta prvního dějství a hráči v modrém zahrávali standardní situaci. K balonu se postavil Filip Drobílek a přízemní střelou k pravé tyči nedal hostujícímu brankaři šanci – 1:0.

Zřejmě největší šanci budějovických měl v zápase Dusak. Po načechraném centru do pokutového území se ocitl sám před domácí svatyní. Jenže hlavičce, kterou vyslal, chyběla razance a směr. Kolář mohl zůstat v klidu a pohodlně míč chytit.

Liberecká převaha byla na hřišti zřejmá a vůbec nevypadalo, že hráčů v modrých dresech je méně. Po jednom z útoků se dostal k balonu Filip Kmoníček a svůj pokus namířil náramně. Rána z rohu vápna zaletěla přesně k zadní tyči a domácí fotbalisté vedli od šedesáté minuty už o dvě branky. – 2:0.

Poté se už duel spíše jen dohrával. Hosté se nezmohli ani na snížení i díky skvělé pracující obraně celku z města pod Ještědem. Modrobílé barvy se také už nikam nehnaly a pohodlně hájily svůj dvougólový náskok. Liberečtí mladící tak dokázali znovu naplno bodovat na domácím hřišti a odčinili tím svůj nelichotivý výsledek z minulého kola.

Jiří Chytrý (FC Slovan Liberec): "S výkonem jsem velmi spokojen. Chtěli jsme odčinit porážku z minulého kola a to se nám povedlo. Zaslouženě jsme vyhráli. Po celou dobu utkání se nám dařilo kontrolovat hru a soupeře nepouštět do žádné velké příležitosti. Všichni hráči podali maximální výkon a tomu také odpovídal výsledek. Těší mě, že to kluci zvládli i v oslabení a dokázali zvítězit."