FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 4:0
30.04.2018

Juniorka si poradila se Spartou, tým z Letné porazila vysoko 4:0

Liberec - V pondělí zavítala na Městský stadion juniorka Sparty, která dosud v této sezoně Juniorské ligy patřila mezi nejúspěšnější celky. Tentokrát ale tvrdě narazila. Naši mladíci po skvělém výkonu zvítězili nad letenským soupeřem 4:0.
O tit., pondělí 30.4.2018, 13:00
4:0
(2:0)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl, Heppner (C) (85. Baláž), Havelka, Knejzlík, Micovčák (77. Doležal), Kačaraba, Dvořák, Michal (77. Prokš), Dorley (69. Vrabec), Gembický (64. Kazda).
AC Sparta Praha: Bačkovský – Pavlík, Penc (79. Maksič), Tasič, Burda, Ristič, Špaček (C), Traore (32. Alexandr), Čajkovský, Mustedanagič, Radwan (63. Prokopec).
Branky: 30. Kačaraba, 42. Micovčák (pen.), 58. Knejzlík, 86. Baláž. Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Petřík. ŽK: 29. Tasič, 41. Penc.

Slovan vstoupil do utkání velmi aktivně. Už ve druhé minutě založil Dvořák akci, na jejímž konci po střele z úhlu vyrazil Bačkovský míč pouze před penaltový puntík a Michal zblízka přestřelil bránu. I nadále to byla především naše juniorka, kdo zůstával u míče, Sparta se naopak často ocitala v obležení vlastní branky.

Bránit se hosté vydrželi pouze do 30. minuty. Tehdy po standardní situaci přilétl z levé strany do vápna centr, na nějž si vyskočil Taras Kačaraba a přesnou hlavičkou nedal Bačkovskému šanci. A ještě před koncem prvního poločasu se Slovan prosadil ještě jednou. Penc sáhl ve vápně k záchranné brzdě, následoval proto pokutový kop. K míči se postavil Erik Micovčák a pověsil ho do levého horního rohu.

Úvod druhé půle byl poněkud vlažnější, ani jeden z týmů se nikam nehnal. Přesto nakonec Přesto se po necelé hodině naše juniorka prosadila znovu. Po centru z pravé strany se do vápna z druhé vlny prohnal Karel Knejzlík a přestože byl tísněn bránícím hráčem, nasměroval balon obloučkem do sítě.

Slovan posílený o několik jmen z A-týmu nepouštěl Spartu do příležitostí snížit, naopak i nadále obléhal hostující bránů. Nakonec ještě v samém závěru domácí tým po rohovém kopu přidal čtvrtý zásah, když se míč odrazil k Pavlu Balážovi a ten po několika sekundách na hřišti z voleje uzavřel skóre.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Úvod zápasu se nám povedl, byli jsme aktivní a měli jsme dvě stoprocentní šance, které bohužel Michal nedal. Po půlhodině jsme dali gól po rozehraném trestném kopu, před přestávkou jsme pak přidali druhý z penalty. Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, Spartu jsme i nadále tlačili. Kromě dalších dvou gólů jsme mohli klidně přidat i další. Celkově to bylo podle mě zasloužené vítězství po velmi dobrém výkonu celého mužstva. Směrem dopředu jsme se činili a mohli jsme dát klidně i více branek, zato směrem dozadu jsme soupeři takřka nic nedovolili.