FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Turnov 3:2
16.07.2016

Juniorka si v přípravě poradila s Turnovem a zvítězila 3:2

Liberec - Dalším soupeřem naší juniorky v přípravě byla bývalá farma Slovanu, Turnov. Do utkání vstoupili mladíci dobře a rychle se ujali vedení, své šance ale neproměňovali a v závěru přišlo drama. Přesto si svěřenci trenéra Pavla Čapka vezou z přípravy výhru 3:2.
0.kolo, sobota 16.7.2016
3:2
(1:1)
FK TurnovFK Turnov
FC Slovan Liberec: Konečný - Baláž, Šustr, Pospíšil, Chlumecký - Prokš - Barac, Machuča (60. Doležal), Micovčák (46. Kazda), Šulc - Dudek (70. Heppner).
Branky: Šulc, Dudek, Kazda.

Juniorka vstoupila do utkání s divizním soupeřem dobře a už v úvodu se ujala vedení. Po chybě brankáře Turnova pálil takřka do prázdné branky Jan Šulc a bylo to 1:0. Soupeř ale dokázal rychle zareagovat a kolem 20. minuty bylo vyrovnáno. Po akci Kaisera, který prošel juniorkou Slovanu, přišla přesná přihrávka na volného hráče, který nekompromisně zakončil a nedal brankáři šanci.

Turnovští mohli jít ještě před změnou stran dokonce do vedení, ale ze standardní situace následovala střela pouze do břevna. Také naše juniorka si vytvořila celou řadu zajímavých šancí, ani jednu ale nedokázala proměnit, po první půli tak bylo skóre vyrovnané 1:1.

Také do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili naši mladíci dobře a opět byli odměnění gólem. Po rychlé akci po pravé straně vysunul Barac kupředu Josefa Dudka a ten zakončil protiútok gólem. A to nebylo vše, o chvíli později nasměroval ze standardní situace míč do vápna Chlumecký, obrana odvrátila balon pouze k Matyáši Kazdovi a ten zajistil Slovanu už dvougólové vedení.

Zdálo se, že už má juniorka utkání pod kontrolou, v závěru však přeci jen přišlo drama. Závěrečná půlhodina se hrála způsobem nahoru-dolů a Slovanu se nedařilo využít řadu zajímavých šancí, naopak Turnov deset minut před koncem snížil na rozdíl jediné branky a naše juniorka se tak musela v závěru bránit. V poslední minutě měl soupeř obrovskou šanci, kterou však neproměnil, Slovan se tak nakonec mohl radovat z výhry.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Myslím si, že jsme si vzhledem k průběhu utkání zasloužili vyhrát. Výhra nás těší, v posledních utkáních jsme narazili na velmi silné soupeře. Tentokrát se sice jednalo "pouze" o divizní tým, nicméně stále se jedná o dospělý fotbal, plný osobních soubojů, což kluci potřebují. Akorát si myslím, že jsme měli dát více branek, šancí jsme měli opravdu hodně. Řekl bych, že jsme měli herně navrch. Některé výkony mě potěšily, vzhledem k tomu, že se již blíží start soutěže, měl by se pomalu rýsovat náš herní styl. Ještě ale máme pořád co ladit, zejména v útočné fázi.