FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 6:0
11.05.2015

Juniorka utrpěla v Mladé Boleslavi debakl. Na půdě lídra tabulky prohrála o šest branek

Jakub Martínek
Mladá Boleslav/Liberec - Naší juniorku čekal ve 35. kole Juniorské ligy velmi těžký oříšek. Mladé naděje Slovanu cestovaly do města automobilu k zápasu s lídrem tabulky. Po vyrovnaném prvním poločase, který přesto domácí vyhráli přišel diametrálně rozdílný druhý poločas. Mladá Boleslav na hřišti dominovala a nakonec vysoko zvítězila.
35.kolo, pondělí 11.5.2015, 15:00
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
6:0
(2:0)
FK Mladá Boleslav: Hankič – Geissler, Pajer, Kozma, Thalamy – Kateřiňák, Milla – Kocourek, Malpon, Houžvička – Klobása.
FC Slovan Liberec: Kolář – Franič, Egert, Bláha (70. Pospíšil), Machuča – Chlumecký, Kaiser – Marcos, Ondráček, Henzl – Frimmel.
Branky: 25., 57. a 72. Klobása, 70. a 86. Kozma, 12. Kocourek. ŽK: 1:0 (21. Geissler). Rozhodčí: Příhoda – Kříž, Štefan.

Mladé naděje Slovanu vstoupily do utkání s lídrem tabulky aktivně a nebojácně. V úvodu utkání se oba týmy spíše oťukávaly a žádnou větší šanci si připravit nedokázaly. Ta přišla až ve dvanácté minutě, kdy Jakub Kocourek dostal ideální přihrávku za obranu, kterou přetavil v úvodní branku utkání.

Slovan mohl odpovědět po sedmi minutách hry. Kaiser si doslova pohrál s Thalamym a do pokutového území následně poslal hodně nebezpečný centr. Ten ale dokázala mladoboleslavská defenziva s problémy odvrátit. Ve dvacáté páté minutě o sobě dal vědět nejlepší střelec domácích Stanislav Klobása, který využil odraženého balonu a pohotovou dorážkou poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Liberecká juniorka svému soupeři v prvním poločase zdárně sekundovala a rozhodně nebyla, jak by skóre napovídalo, horším týmem. Svěřenci trenéra Čapka se ale už do konce prvního dějství žádné větší šance nedočkali a tak platil po prvních pětačtyřiceti minutách výsledek 2:0.

Náš tým vstoupil do druhého poločasu aktivně a odhodlaně s nepříznivým výsledkem něco udělat. Velká hrubka gólmana Koláře ale veškeré naděje na dobrý výsledek zmařila. Stanislav Klobása obral o balon libereckého brankáře a v poklidu si došel pro druhou trefu.

Třetí branka mladé hráče Slovanu poznamenala, což se projevilo i na předvedené hře. Domácí fotbalisté převzali iniciativu a připravili si další gólové příležitosti, které také využili. Nejdříve se v sedmdesáté minutě prosadil po standardní situaci Daniel Kozma a jen o dvě minuty později zkompletoval střelecký hattrick útočník Stanislav Klobása, který neohroženě prošel pokutovým územím a přidal pátou branku Mladé Boleslavi.

Definitivní podobu výsledku zajistil čtyři minuty před koncem znovu Daniel Kozma, který se nejrychleji zorientoval po rohovém kopu a nechytatelnou ranou prostřelil gólmana Koláře. Juniorka Slovanu si tak ze hřiště první týmu Juniorské ligy odvezla velmi krutý výsledek.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Dostali jsme od soupeře lekci. V prvním poločase se hrál ještě vyrovnaný fotbal. Soupeř se ale zaslouženě dostal do dvoubrankového vedení, hrál jednoduše a přímočaře. Chtěli jsme po změně stran utkání ještě zdramatizovat, bohužel jsme dostali po chybě gólmana třetí gól, který definitivně rozhodl. Poté už byl na hřišti jen jeden tým. Mladá Boleslav nás přehrála agresivitou a efektivitou ve vápně a zaslouženě vyhrála.