FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 5:2
21.04.2014

Juniorka v Příbrami dohrávala v deseti a pětkrát inkasovala

Příbram/Liberec - Juniorka se v Příbrami představila pod novým koučem, na vítězství ovšem nedosáhla. Po brance Ambrože sice Liberec vedl, ale hattrickem otočil Barák a brankář Slovanu Zoul navíc musel po červené kartě předčasně pod sprchy. Oslabený tým tak nakonec prohrál 2:5.
33.kolo, pondělí 21.4.2014, 13:00, Na Litavce
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
5:2
(1:1)
FK Viagem Příbram: Rondzik – Barák (89. Ježdík), Krameš, Airapetian, Divíšek, Mareš, Kvída, Kdolský, Řezáč (87. Hlinka), Šípek, Bolina (46. Šindelář).
FC Slovan Liberec: Zoul – Bong, Lopez (64. Lafranchi), Rubén (46. Káva), Vojtěšek, Dydowicz (62. Kubát), Beníšek, Ambrož (79. Soungole), Bouška, Frimmel (76. Drobílek), Krejčí (64. Kastelovič).
Branky: 43., 53. a 63. (pen.) Barák, 75. Šípek, 77. Mareš – 14. Ambrož, 71. Bouška (pen.), Rozhodčí: Zadinová – Filípek, Vnuk, ŽK: Ježdík, ČK: 61. Zoul (LIB).

Úvod utkání vypadal z pohledu Slovanu poněkud rozpačitě a obránce Bong si málem vstřelil vlastní gól, když hlavičkou přehodil brankáře Zoula a jen těsně minul svou branku. I přesto se Liberečtí hráči dostali do vedení, když chyboval domácí stoper Divíšek. René Ambrož vypálil z hranice velkého vápna směrem ke vzdálenější tyči a poslal svůj tým do vedení.

Domácí mohli několikrát hrozit ze standardních příležitostí, ty se jim ovšem dlouho nedařilo využít. To se změnilo až v samotném závěru prvního poločasu, když se k exekuci přímého kopu z hranice šestnáctky postavil Antonín Barák a parádní střelou vyrovnal skóre.

Do druhé půle vstoupili mnohem lépe Příbramští. Nejprve sice Krameš trefil pouze tyč, ale Antonín Barák odražený míč pohotově dopravil za Zoulova záda. A po hodině hry bylo pro Liberec ještě hůř, když právě Zoul obdržel červenou kartu za faul ve vápně a náhradní gólman Kubát musel čelit pokutovému kopu. Ten s přehledem proměnil opět Antonín Barák a zkompletoval tak hattrick.

Penalta byla o deset minut později k vidění také na druhé straně a ani Lukáš Bouška se z ní nemýlil, snížení však bylo pouze krátkodobé. Ondřej Šípek se na velkém vápně opřel do míče a ten se zastavil až v síti. Skóre pak už pouze pečetil necelou čtvrthodinu před koncem Jiří Mareš na konečných 5:2 pro domácí.