FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Třinec - FCSL 0:2
31.03.2014

Juniorka v Třinci nezaváhala. Soupeři nedovolila ani branku a po dvou porážka zvítězila

Jakub Martínek
Třinec/Liberec - Po dvou porážka se liberecká juniorka znovu dočkala vítězství. Ve 29. kolo Juniorské ligy cestovala až do Třince, kde potvrdila roli mírného favorita. V první poločase se trefil Káva a definitivní jistotu přidal v samém závěru Bouška.
29.kolo, pondělí 31.3.2014, 15:00, Rudolfa Labaje
FK Fotbal Třinec FK Fotbal Třinec
0:2
(0:1)
FK Fotbal Třinec: Rohel – Kalfas, Bulawa, Matoušek, Velner – Trajkovski (89. Szkuta), Voves (C), Kyselý, Machala (71. Christu) – Švábík (82. Martynek), Kufa (46. Kantor).
FC Slovan Liberec: Kolář – Bong, Vojtěšek, Pokorný, Bělíček (46. Beníšek) – Krejčí (70. Frimmel), Dydowicz (84. Ondráček), Soungole (74. Bouška), Novotný (C) – Ambrož (88. Egert), Káva.
Branky: 32. Káva, 87. Bouška. ŽK: 3:1 (21. Voves , 45. Bulawa, 87. Kalfas - 13. Soungole). Rozhodčí: Plesar - Vysloužil, Tacina.
Diváci: 72

Lepší vstup do utkání měla domácí juniorka. Hned v sedmé minutě nebezpečně zahrozil střílející Matouška, který ale přesnou přihrávku Vovese nezužitkoval a svůj pokus poslal těsně vedle Kolářovy branky.

Mladé naděje Slovanu odpověděly ve dvacáté šesté minutě. Dydowicz svůj centr přetáhl na zadní tyč, kde stál Ambrož, který vrátil balon zpět před branku Třince. Tam se k hlavičce dostal Káva, ten ale orazítkoval pouze tyč za gólmanem Rohelem.

O šest minut později se už ale Liberečtí dočkali. Matěj Káva se na hranici šestnáctky hezky uvolnil, kdy se zbavil dvou bránících protihráčů a poté přesně zakončil k zadní tyči - 0:1.

Hosté mohli své vedení do konce prvního poločasu ještě navýšit. Ve třicáté čtvrté minutě ale zaúřadoval na brankové čáře zasahující obránce Matoušek, jenž vytěsnil na poslední chvíli gólovou hlavičku Pokorného.

Po změně stran byla dlouho k vidění vyrovnaná hra bez větších šancí. Třinec si až v sedmdesáté třetí minutě vytvořil snad tu největší. Po nedorozumění Koláře s jedním ze svých obránců se k míči dostal Švábík. Ten celou akci ještě vylepšil pro Christova, který ale trestuhodně odkrytou branku minul.

Liberečtí mladíci tak definitivní pojistku přidali těsně před koncem. Lukáš Bouška se ujal exekuce volného kopu kousek za hranici vápna. Parádní ranou do šibenice nedal Rohelovi žádnou šanci a stanovil tak konečný výsledek - 0:2.