FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Třinec - FCSL 1:1
27.04.2015

Juniorka v Třinci vedla. Gól Dydowicze ale na tři body nestačil

Jakub Martínek
Třinec/Liberec - Pořádný kus cesty musela k utkání 32. kola urazit naše juniorka, která se v pondělí odpoledne představila v Třinci. Již v prvním poločase si mladíci Slovanu připravili řadu šancí, které ale neproměnili. Na začátku druhého dějství už se svěřenci trenéra Čapka dočkali, když skóre utkání otevřel povedenou ranou Dydowicz. To ovšem k zisku tří bodů nestačilo. O definitivní podobu výsledku se postaral třinecký Gajdošík, který upravil na konečných 1:1.
32.kolo, pondělí 27.4.2015, 16:00, Stadion Rudolfa Labaje
FK Fotbal Třinec FK Fotbal Třinec
1:1
(0:0)
FK Fotbal Třinec: Rohel – Kalfas (63. Samiec), Minařík, Krejčí, Velner – Martynek, Ferenc, Kučera, Králíček (89. Turoň) – Gajdošík, Gavlák (69. Gomola).
FC Slovan Liberec: Zoul – Maršálek (46. Franič), Egert, Bong, Henzl – Ondráček, Machuča (65. Polívka) – Kaiser (85. Janošík), Dydowicz, Calazans – Frimmel.
Branky: 67. Gajdošík – 52. Dydowicz. ŽK: 1:1 (76. Velner – 35. Ondráček). Rozhodčí: Klíma – Caletka, Kneisl.

Liberečtí mladíci začali utkání v Třinci lépe a hned od úvodu se tlačili do útoku. Po osmnácti odehraných minutách se do první vážnější šance dostal Dydowicz. Jeho ránu zpoza vápna ale domácí gólman Rohel pohotově zneškodnil. Třinecký brankář se činil i o chvilku později, kdy musel zasahovat po střele stopera Bonga.

Převaha Slovanu byla v prvním poločase značná. Calazans ve dvacáté čtvrté minutě obral o balon jednoho z protihráčů a vybídl ke skórování Frimmela. Nejlepší střelec liberecké juniorky ale tentokrát gólový instinkt neprokázal. O pět minut později zase Egert orazítkoval svoji hlavičkou pouze břevno třinecké branky.

Domácí Třinec se do první vážnější příležitosti dostal až po sedmatřiceti minutách. Gavlákova sražená přihrávka doputovala až na kopačky Martynka, který neváhal a z první se opřel do balonu. Zoulovu branku však o kousek minul. V závěru prvního dějství zahrozil ještě střílející Gavlák, který nepříjemnou ranou z otočky málem překvapil libereckého gólmana.

Lepší vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky měly mladé naděje Slovanu. Dydowicz poslal od rohového praporku přesný centr na hlavu Egerta, který přinutil domácího gólmana k parádnímu zákroku. Sedm minut po změně stran už se ale skóre poprvé měnilo. Daniel Dydowicz se ujal exekuce volného přímého kopu kousek za hranicí šestnáctky a nádhernou ranou do levého horního rohu nedal Rohelovi žádnou šanci.

Třinečtí fotbalisté si ale připravili v šedesáté sedmé minutě gólovou odpověď. Marek Gajdošík dostal ideální přihrávku za obranu a poté přesným zakončením mezi nohy gólmana Zoula vyrovnal. Deset minut před koncem mohl vedení na stranu Slovanu znovu strhnout Polívka. Střelu z vápna ale zastavila jen horní konstrukce branky. A protože balon neskončil v síti ani po patičce domácího Samiece, platil po konečném hvizdu výsledek 1:1.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a častěji jsme drželi balon. V prvním poločase jsme si vytvořili pět šancí, které jsme ale neproměnili. Ve druhém poločase jsme vyklidili střed hřiště a zbytečně nechali hrát soupeře, který nás z rychlého brejku potrestal. Celkově jsme podali slušný výkon ale se slabou efektivitou.