FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 2:4
30.03.2016

Juniorka v kombinované sestavě nestačila ve Future League na Spartu

Liberec - Ve velmi namixované sestavě nastoupil Slovan v rámci Future League k utkání s pražskou Spartou. Tým složený z hráčů juniorky a dorosteneckých kategorií nakonec soupeři z Letné podlehl 2:4.
8.kolo, středa 30.3.2016, 11:00
2:4
(0:2)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Konečný (46. Skýva) - Baláž, Karišik, Rumler, Pánek (46. Lábek) - Hamada - J. Barac, Káva (60. Mizera), Maňkoš (60. V. Barac), Krejčíř (46. Gembický) - Novák (60. Prokopec).
Branky Slovanu: Gembický, Hamada.

Sparta byla od úvodních minut více u balonu a hra se odehrávala převážně na polovině našeho týmu. Slovan naopak čekal na zaváhání soupeře a hrozil z brejkových příležitostí. Už v první půli se juniorce nabízely dvě velmi slibné šance po rychlém přechodu do ofenzivy, ty však využít nedokázala. A soupeř trestal.

Rychlostně velmi dobře vybavená Sparta těžila z kolmých přihrávek a rychlých průniků. Brankář Konečný předvedl celou řadu skvělých zákroků, na dvě střely však již dosáhnout nedokázal a po poločase tak Letenští vedli o dvě branky.

Slovan se ovšem nevzdal a krátce po přestávce snížil. Střídající Dominik Gembický předvedl povedené sólo takřka přes půl hřiště, které zakončil přesnou ranou a náš tým byl rázem opět ve hře. Dvoubrankové vedení si však hosté o deset minut později vzali zpět, když po nepovedeném odkopu Lábka přidala také třetí branku.

Sparta už neměla v tuto chvíli kam spěchat a spíše držela balon. V závěru se nakonec dočkala také čtvrtého gólu, definitivní tečku za skóre ale udělal náš tým. Po rohovém kopu se krátce před koncem dostal k balonu Ondřej Hamada a upravil na konečných 2:4 z pohledu Slovanu.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Věděli jsme, že Sparta dorazí v kombinované sestavě s mladšími hráči. Zařadili jsme tedy do sestavy z juniorky ty hráče, kteří nejsou příliš vytížení. To se týkalo třeba Miloše Karišika, který se u nás rozehrává, Jakuba Barace nebo Matěje Kávy, který je rovněž po dlouhodobém zranění. Ti byli doplněni o hráče z devatenáctky, několik kluků ze sedmnáctky a mladého Prokopce ze šestnáctky. Byl to zkrátka takový mix. Zápas asi splnil očekávání. Sparta vyhrála zcela zaslouženě, byla lepší na míči. Některé výkony nás potěšily, jiné zklamaly, na týmu však byla znát nesehranost. Mezi Spartou a námi byl vidět rozdíl v kvalitě. Pro nevytížené hráče to však byl velmi dobrý zápas, který jim pomůže dostat se do tempa. Chtěli jsme hlavně vidět, jak si tito kluci, kteří nedostávají tolik prostoru, povedou.