FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 0:5
13.01.2018

Juniorka v rámci Tipsport ligy podlehla Hradci Králové 0:5

Praha/Liberec - K utkání s Hradcem Králové v rámci zimní Tipsport ligy vyrazila do pražského Xaverova juniorka, neboť A-tým se teprve v pátek vrátil z kondičního soustředění na Kypru. Našim mladíkům se bohužel druholigové soupeře nepodařilo zaskočit a prohráli vysoko 0:5.
Xaverov, sobota 13.1.2018, 11:00
0:5
(0:0)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Franc – Masqueta, Heppner, Dvořák, Šustek, Prokš, Kristián, Kazda, Gembický, Michalec, Micovčák.
Náhradníci: Vohnout – Baláž, Vrabec, Doležal, Bína.
FC Hradec Králové: Vízek – Pajer, Martan, Nosek, Miker, Zorvan, Vlkanova, Janoušek, Kvída, Funda, Čech
Náhradníci: Ottmar – Súkenník, Schwarz, Kropáček.
Branky: 58. Súkenník, 65. Vlkanova, 69. Súkenník, 71. ?, 75. Vlkanova.

První poločas přitom juniorka nesehrála vůbec špatně. Východočeši sice měli více ze hry, juniorka však pozorně bránila a držela s favoritem krok. Když už se ve 23. minutě dostal do velké šance Vlkanova, trefil pouze břevno. V závěru půle se uvolnil Miker, ale jeho samostatný únik zneškodnil gólman Franc.

Zato po změně stran už naši mladíci na druholigový tým nestačili. Z přímého kopu ještě Hradec těsně minul branku a Gembický vzápětí trefil spojnici, ale od té doby už úřadovali pouze černobílí. V 58. minutě se po skrumáži ve vápně dostal k míči Igor Súkenník a přesnou ranou otevřel skóre.

O sedm minut později se Královéhradečtí radovali znovu. Gólman Slovanu tak dlouho otálel s rozehrávkou, až mu ho dotírající Kropáček sebral a poslal ho Adamu Vlkanovovi, který se z hrany vápna bezchybně trefil do odkryté branky. A to nebylo vše, za další čtyři minuty sehráli fotbalisté Hradce parádní kombinaci, na jejímž konci střílel Igor Súkenník rovněž do prázdné brány.

V 71. minutě už to bylo dokonce 4:0. Po centru na vzdálenější tyč se míč dostal k jednomu z královéhradeckých hráčů a ten ho usměrnil do sítě. A čtvrt hodiny před koncem dodal skóre definitivní podobu Adam Vlkanova, který po chybě v liberecké rozehrávce pálil prakticky do odkryté branky.

Juniorka tak ve svém druhém přípravném utkání podlehla druholigovému Hradci Králové 0:5.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): Až do 60. minuty jsme hráli vyrovnané utkání, a to jak výsledkově, tak herně. Byli jsme relativně nebezpeční v rychlé přechodové fázi, zvládali jsme bránit i nebezpečné standardky soupeře. Od 60. do 76. minuty jsme ale vinou hrubých individuálních chyb přišli o šanci na příznivý výsledek. Prožili jsme takový fotbalový blackout, který nás stál utkání.