FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 2:2
15.02.2017

Juniorka zakončila přípravu cennou remízou s Varnsdorfem

Liberec - Ve středu od 11 hodin změřila naše juniorka síly s Varnsdorfem a v posledním přípravném utkání si připsala velmi cenný výsledek. Přestože svěřenci trenéra Čapka prohrávali ve druhé půli už o dvě branky, nakonec vybojovali remízu 2:2.
0.kolo, středa 15.2.2017, 11:00
2:2
(0:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: Porcal (46. Konečný) - Šustek, Šustr, Chlumecký, Heppner (85. Vujicin) - Blažek, Kubyškin - Barac (70. Čuřík), Micovčák (55. Lehoczki), Kazda - Da Silva (55. Dudek).
FK Varnsdorf: Kolář (46. Samoel) - Cennerazzo, Zieris, Zbrožek, Knejzlík - Bláha, Kozma, Daníček (46. Fotr), Beránek (46. Bílek) - Durdević (46. Švantner), Dordič (46. Novotný).
Branky Slovanu: 70. a 85. Kubyškin.

Druholigový soupeř vstoupil do utkání aktivně a snažil se potvrdit roli favorita. Po několika chybách v rozehrávce juniorky se dostal Varnsdorf do řady zajímavých příležitostí, ale brankář Porcal, který právě z tohoto celku ve Slovanu hostuje, své spoluhráče několikrát podržel a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Hned po změně stran se ale nedaleký soupeř poprvé prosadil. Po rychlém pasu za branu následoval centr před branku, který využil Karel Knejzlík a přesnou hlavičkou poslal Varnsdorf do vedení. Právě Knejzlík je přitom pro naši juniorku velmi známým jménem, před odchodem do současného působiště prošel právě naší juniorskou kategorií.

O několik minut později navíc Slovan prohrával už o dvě branky. Přesto se nevzdal a úsilí se vyplatilo. V 70. minutě dostala juniorka příležitost zahrávat přímý kop ze zhruba 40 metrů a Ilja Kubyškin parádní trefou zamířil přímo do pravé šibenice.

Čtvrt hodiny před koncem ale mohlo být takřka rozhodnuto. Varnsdorf kopal pokutový kop, s nímž si ale brankář Konečný, který odchytal druhou půli, poradil. A nakonec přišlo vyrovnání. Po Kazdově akci se k zakončení dostal opět Ilja Kubyškin a uzavřel skóre na konečných 2:2.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec):Tento zápas byl pro nás zcela odlišný od předchozí porážky s Ústím. Tam nám vůbec nevyšla obranná fáze hry. Tentokrát už jsme podali mnohem poctivější výkon, i když měl soupeř zejména v první půli také dost šancí. Za druhý poločas jsem rád, neboť jsme sice prohrávali už o dva góly, ale i tak jsme zvládli vyrovnat. Byla to pro nás rozhodně kvalitní generálka a slušný závěr přípravy po nepodařeném minulé týdnu.