FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - FCSL 0:3
05.09.2014

Naši hráči postupují v poháru dále, s Ústím nad Labem si poradili 3:0

Ústí nad Labem/Liberec - V Ústí nad Labem vstoupil v pátek odpoledne náš tým do letošího ročníku Poháru FAČR. Nakonec dokázal dát zapomenout na loňský neúspěch, kdy hned v prvním zápase nestačil na Žižkov, a díky brankám Ďubeka, Delarge a Dydowicze dokázal vybojovat postup do dalších fází.
Pohár, 3. kolo, pátek 5.9.2014, 16:00, Městský stadion, Ústí nad Labem
FK Ústí nad Labem FK Ústí nad Labem
0:3
(0:2)
FK Ústí nad Labem: Zacharda – Vraštil, Vaněk, Zukič, Šraga – Pávek, Jursa (46. Peterka), Králík – Krátký, Novotný, Veverka (72. Smola).
FC Slovan Liberec: Hroššo – Mudra, Karišik, Pimpara, Fleišman – Ďubek, Obročník, Pavelka, Dydowicz (73. Obžera) – Delarge, Luckassen (64. Hamuľak).
Branky: 16. Ďubek, 19. Delarge, 52. Dydowicz, ŽK: 49. Pávek, 60. Krátký, Rozhodčí: Lerch – Zeman, Urban.

Do utkání vstoupili svěřenci Samuela Slováka aktivně a v úvodních minutách své ústecké soupeře přehrávali. O střelu se pokusili například Daniel Dydowicz nebo Dzon Delarge, ani jeden z nich ovšem ještě neuspěl. Zamířit přesně se až po více než čtvrthodině hry zadařilo Tomáši Ďubekovi. Ten si narazil s Kevinem Luckassenem a následný samostatný únik chladnokrevně zakončil.

Jednička ale na světelné tabuli nezůstala příliš dlouho. Jen o tři minuty později se na půlící čáře dostal k míči Dzon Delarge a po dlouhém osamoceném úprku směrem k bráně rozvlnil ústeckou síť podruhé. Dvě rychlé branky naše hráče rozhodně neuspokojily a ti se tak i nadále hrnuli kupředu. Přestože se ale Ústí muselo bránit ze všech sil, tlaku odolávalo a do dalších gólových pozic Slovan nepouštělo.

Po zbytek úvodní půle zůstával obraz hry prakticky neměnný. Přestože jsme měli i nadále více ze hry, Ústečtí dokázali rodící se šance zastavovat a do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:0 pro náš tým.

K nějaké závažnější změně nedošlo ani ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Náš tým navíc velmi brzy přidal také třetí branku. Po sedmi minutách hry se na hranici vápna do míče opřel Daniel Dydowicz a přesným zásahem se postaral o svůj premiérový gól za A-tým v soutěžním zápase.

V následujících minutách se hra zklidnila a vyrovnala. Ústečtí už se postupně smířili s tím, že si skalp favorita nepřipíší, naopak Slovan už neměl kam spěchat a spíše držel míč na kopačkách. V tomto tempu se utkání spíše dohrávalo.

Šanci alespoň korigovat skóre měl tři minuty před koncem domácí Martykán. Ten se objevil sám před Lukášem Hroššem, ani z bezprostřední blízkosti ale nedokázal protrhnout střeleckou smůlu svého týmu. I přes snahu o čestný úspěch nakonec náš gólman všem pokusům Ústí odolal, z Ústí si tak náš tým přiváží postup do další fáze Poháru FAČR díky výhře 3:0.