FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Pardubice - FCSL 3:0
27.09.2020

Pardubicím jsme v Ďolíčku podlehli 0:3

Ondřej Marko
Praha/Liberec – Po postupu v kvalifikačním utkání byl opět čas na FORTUNA:LIGU. V jejím pátém kole jsme hráli v Praze v Ďolíčku s nováčkem letošní soutěže, s Pardubicemi. V základní sestavě bylo mnoho změn a bylo to znát. Skóre otevřel Martin Toml, poté se trefil Lukáš Pfeifer, po ruce Chaluše se z penalty trefil Michal Hlavatý a skóre uzavřel. Náš výkon nepatřil k těm nejlepším a Pardubice zaslouženě vyhrály 3:0.
5.kolo, neděle 27.9.2020, 15:30, Ďolíček
FK Pardubice FK Pardubice
3:0
(2:0)
FK Pardubice:

Boháč – Cadu (84. Čihák), Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek – Tischler, Solil, Hlavatý (84. Ewerton), Pfeifer (75. Sláma) – Černý (65. Petráň)

Náhradníci: Letáček – T. Čelůstka, Sláma, Čihák, Petráň, Huf, Ewerton.

FC Slovan Liberec:

Nguyen – Koscelník, Chaluš, Jugas, Fukala – Beran, Cancola (65. Mosquera), Mara (46. Hromada), Matoušek (73. Barac) – Rabušic (46. Csáno), Rondić (65. Júsuf)

Náhradníci: Knobloch – Mosquera, Csáno, Júsuf, Hromada, Barac, Tijani

Branky: 31. Toml, 44. Pfeifer, 61. Hlavatý

Žluté karty: 12. Cadu

Rozhodčí: Orel – Myška, Leška

Diváci: 867

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kterým jsme nechávali příliš mnoho prostoru na kombinaci. Často se dostávali na naší třetinu, ke střelám a rohovým kopům. Našemu týmu se příliš nedařilo delší dobu podržet balón. Největší šanci Slovanu v úvodní čtvrthodině umožnil velmi špatnou přihrávkou pravý obránce Cadu, Rabušic mohl postupoval dopředu, byl však zastaven. Míč následně získal Beran, avšak jeho střelecký pokus z dálky chytl brankář Boháč.

Další slibnou akci vedl Rabušic, byl faulován, míč měl ale na noze Mara, takže sudí nechal výhodu. Mara poté posunul na levou stranu Beranovi, který se přes jednoho obránce dostal do vápna, druhý ho už však odzbrojil. Po odvráceném přímém kopu se k centru dostal Surzyn, dolétl až na zadní tyč k Černému. Jeho následná přihrávka přímo před bránu nalezla Martina Tomla, kterého nikdo neuhlídal a měl to už jednoduché. Pár minut po gólu vyslal z pravé strany pěkný centr Koscelník. K akrobatickému zakončení se odhodlal Rondić, pozici měl ovšem velmi těžkou a tak jeho střela skončila v náručí pardubického gólmana.

Po nátlaku ze strany domácích dostal míč těsně před hranicí vápna Černý, který skvěle posunul na rozběhnutého Lukáše Pfeifera, ten běžel sám na Nguyena a pozemní střelou do pravého rohu zvýšil náskok Pardubic na 2:0. Nutno dodat, že finální přihrávka lehce zaváněla ofsajdem. Do konce poločasu se už žádné další drama nestalo.

Hned v úvodu druhé části se Slovanu naskytla příležitost na snížení náskoku Pardubic. Míč z přímého kopu Jugase přiklepl Beran na Matouška. Tomu střela příliš nesedla a o kus minul pravou tyč pardubické brány. Do obrovské šance poslal Beran Koscelníka, když kousek od vápna upoutal většinu obránců a přihrál mu do volného prostoru před bránou. Koscelník svou střelu bohužel poslal velmi vysoko nad Boháčovu svatyni. Byl to opět Beran, kdo stál u další šance. Když posílal centr na nabíhajícího Rondiće, omylem o míč zavadil Csáno, který ale stál v ofsajdovém postavení.

Po rohovém kopu zavadil balón o ruku Chaluše a rozhodčí odpískal penaltu. K ní se postavil Michal Hlavatý, nezaváhal a trefil levý horní roh. Nguyen tak neměl nejmenší šanci. Po třetím gólu provedl trenér dvojí střídání, byli jsme častěji u míče, avšak ani tak jsme nebyli schopni si vypracovat větší šance. Barac se pěkným dloubáčkem pokusil najít Júsufa za pardubickou obranou, dříve ale našel brankáře. Žádná změna stavu se do konce nekonala, utkání skončilo výsledkem 0:3.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberce): „Prohra krutá, ale musím říct, že zasloužená. Pardubice mají od loňska kádr pohromadě, dělali nám problémy už když jsme s nimi hráli v přípravě. Dneska jsme udělali mnoho změn v sestavě, bylo to kvůli zápasu, který jsme odehráli a který nás čeká. Na hodně výkonech bylo znát, že spolu kluci nehrávali. Vystřídala se stoperská dvojice, která v takovém složení hrála vůbec poprvé, samozřejmě nám tedy haprovala spolupráce. Řekl bych, že nás soupeř rozebral druhou brankou. Soupeř hrál velmi dobře a musím je pochválit. Mají hodně šikovných kluků, individuálně i technicky vyspělých, které znám i z nároďáku, například Hlavatého a Tischlera. Do zápasu jsme se už nedokázali vrátit, největší šanci asi měl Martin Koscelník za stavu 2:0. Kdybychom dali branku, tak bychom se třeba ještě nadechli. Nefungovali jsme dneska jako tým, i když bych řekl, že se hráči snažili, tak běhali každý sám a chyběla tam kompaktnost.“

Jaroslav Novotný (FK Pardubice): „Zápas jako trenéři hodnotíme samozřejmě pozitivně. Protože jsme věděli, že Liberec má za sebou těžké pohárové utkání ze čtvrtka, tak jsme hráče nabádali, aby byli aktivní, hodně běhali a rychle kombinovali. Co nám chybělo v Ostravě, nám dnes fungovalo. V prvním poločase jsme byli hodně aktivní, dostávali jsme se do šancí. Díky Martinovi Tomlovi a Lukášovi Pfeiferovi se nám podařilo skórovat, takže 2:0 po poločase pro nás bylo velice dobré. I když je takový výsledek vždy velmi zrádný. Potom ještě ve druhém poločase přišla penalta, ze které jsme skórovali potřetí. Nakonec jsme dali veškeré síly do toho, abychom výsledek udrželi a hlavně to sehráli na nulu.“