FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 1:1
30.06.2010

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FC Hradec Králové 1:1 (0:1)

Lukáš Váňa
Hráči Slovanu remizovali v přípravném střetnutí s ligovým nováčkem z Hradce Králové. Náš tým v utkání dlouho prohrával, remízu nakonec zajistil v závěrečných minutách Vojta.
přát., středa 30.6.2010
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
1:1
(1:0)
FC Slovan Liberec: Hauzr - Zeman, Holeňák, Kelić, Janů - Martan (46. Dočkal), Vácha, Papoušek, Štajner (46. Liška) - Nezmar (46. Vlasko), Kerić (46. Vojta).
Branky: 1. Černý - 83. Vojta.

Utkání se hrálo ve velkém vedru. Pro náš tým navíc začalo tím nejhorším možným způsobem. Hned v první minutě centroval z pravé strany Černý, balon mu nesedl zcela ideálně, z pokaženého centru byla ale výstavní gólová střela – 1:0. Tento moment ovlivnil průběh celé první půle. Hradec v ní byl lepším týmem.

Přesto se mohl Slovan radovat poměrně brzy z vyrovnání. Ve 4. minutě ale hradecký brankář Šimon skvěle vychytal Keriće, který se nedokázal prosadit z několika málo metrů.

I několik dalších šancí na obou stranách zůstalo nevyužito. Ve druhé půli se obraz hry změnil. Slovan převzal otěže zápasu do svých rukou a zatlačil soupeře do defenzivy. Zasloužené vyrovnání mohl obstarat v 60. minutě Janů stejně kuriózní brankou jako dal v první minutě Hradec. Balon se ale od tyče tentokrát odrazil ven.

V 83. minutě dostal od Váchy parádní kolmou přihrávku rozeběhnutý Vojta, který vyrovnání neodmítl – 1:1. Vítězství na naší stranu mohl z poslední akce duelu zařídit Vlasko. Brankář Šimon byl ale proti.

Po utkání čekala na čtyři naše vylosované hráče antidopingová kontrola. Vácha, Nezmar, Zeman i Kerić se u komisařů chvíli zdrželi.