FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Velim 3:3
28.01.2006

Přípravný zápas: FC Slovan Liberec vs. Velim 3:3 (1:0)

Lukáš Váňa
Poslední přípravný zápas před odletem na herní soustředění skončilo remízou. Naši hráči nevyužili velké množství šancí a doplatili na chyby ve středu obrany.
přát., sobota 28.1.2006
3:3
(1:0)
FC VelimFC Velim
FC Slovan Liberec: I. poločas: Hauzr - Matula, Zápotočný, Košťál, Pudil - Dohnálek, Hochmeister, Hodúr, Hamouz - Dort, Holenda.

II. poločas: Uvarenko - Matula, Ginzel, Polák, Pudil - Dohnálek, Hochmeister, Hodúr, Hamouz - Dort (65. Jirouš), Radzinevičius.
Branky: 17. Hamouz, 47. Radzinevičius, 68. Hodúr - 54. a 63. Novák, 73. Slavík.

Hned v úvodu zápasu měl velkou šanci Hamouz, který dostal kolmou přihrávku za obranu. Na brankáře postupoval Hamouz z úhlu, jeho technický pokus ale rozvlnil jen boční síť. Následný roh už hráči soupeře ubránili. Velimští fotbalisté hráli v úvodu s velkým nasazením, hra se tak hodně odehrávala mezi vápny. Ve 14. minutě centroval do vápna Matula, na balon si naskočil osamocený Holenda, balon mu ale vůbec nesedl podle představ.

V 17. minutě jsme šli do vedení. Matula našel dlouhým balonem rozeběhnutého Holendu, ten poslal do vápna střílený centr a na zadní tyči uklidil míč do sítě skluzem Hamouz - 1:0. O minutu později se ve vápně uvolnil Dort, zpětným centrem našel hlavu Hamouze a ten trefil břevno.

Ve 25. minutě se mohl dvakrát prosadit Holenda. Nejdříve zakončoval brejk poté kombinační akci, ani jedna střela se ale mezi tyče nevešla. Po půlhodině hry se k balonu dostal poprvé Hauzr, se střelou z hranice vápna ale neměl problémy.

Ve 33. minutě předvedli naši hráči parádní akci, Dort posunul patičkou na rozeběhnutého Zápotočného, ten z první centroval před bránu kde byl osamocený Holenda. Jeho střelu z malého vápna ale brankář vyrazil. O chvíli později zakončoval rychlou akci Hamouz, ale jeho rána nešla mezi tyče. V dalších minutách měli dobré příležitosti Holenda, Hochmeister, Dort i Hamouz. Ani jeden z nich ale nebyl úspěšný. Ve 42. minutě poslal Matula dlouhý balon za obranu, tam se prosadil Dort a chytrým lobem přehodil vyběhnuvšího brankáře. Míč ale zastavilo břevno. V závěru poločasu vyšel brejk i našemu soupeři, střelu velimského útočníka ale Hauzr na dvakrát zlikvidoval. Poločas skončil 1:0.

Ve 47. minutě utekl po levé straně Hamouz, do vápna poslal balon na Radzinevičiuse, který si balo zpracoval a prostřelil brankáře - 2:0. Poté měl práci Uvarenko. Nejříve musel likvidovat nepříjemný centr, poté vyběhl za vápno aby odkopl dlouhý balon před útočníkem. V 54. minutě Velim kombinovala před naším vápnem, akci zakončoval osamocený Novák, který nedal z deseti metrů střelou k tyči našemu brankáři šanci - 2:1.

V 63. minutě už bylo vyrovnáno. Chyby naší obrany potrestal opět Novák. Kombinaci středem hřiště zakončil nekompromisní ranou z 10 metrů - 2:2. Nadšeně hrající fotbalisté vedoucího týmu divize vyrovnali nejen skóre, ale i hru. Své šance ale nedokázali využít. Naopak v 68. minutě potrestal Hodúr faul na Radzinevičiuse. Přímý kop ze 22 metrů zakroutil přes zeď přesně k tyči - 3:2.

Identickou situaci na druhé straně zvládl i velimský Slavík, v 73. minutě tak bylo znovu srovnáno - 3:3. V 76. minutě kopal Hodúr roh, na balon si vyskočil Dohnálek a hlavou trefil břevno. V 81. minutě mohl rozhodnout Jirouš, po levé straně utekl Pudil, jeho centr ale Jirouš trochu podběhl a ze dvou metrů minul v záklonu odkrytou branku. V 89. minutě se ve vápně uvolnil Jirouš, jeho zpětnou přihrávku ale brankář chytil. V 90. minutě pak Radzinevičius poslal podél branky přihrávku na zadní tyč, Dohnálek ale balon netrefil. Zápas skončil remízou 3:3.

Vítězslav Lavička (Liberec): Jsem velmi rozezlen! To co jsem dnes viděl na hřišti bych nazval tvrdým direktem. Výkon hráčů nás velmi zklamal. Profesionální fotbalista nemůže k přípravnému utkání přistupovat tímto způsobem. Řadě hráčů chybělo nasazení a chuť do hry. Zklamal mě i herní projev některých fotbalistů, jmenovat je ale nebudu, řekneme si to z očí do očí v kabině. Měli jsme velké množství šancí a, ve vší úctě k soupeři, proti takovému týmu je musíme proměnit.