FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 2:0
20.04.2013

Rabušic vystřelil dvěma góly výhru nad Brnem

Michal Vít
V rámci 24. kola Gambrinus ligy jsme porazili Brno v poměru 2:0. Obě branky Slovanu zařídil Rabušic, kterému se tak vrací střelecká forma. Naši hráči vyhráli v lize počtvrté za sebou, přičemž všechny tyto výhry jsme vybojovali bez obdrženého gólu.
24.kolo, sobota 20.4.2013, 16:00, U Nisy
2:0
(1:0)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Šural, Rybalka (88. Coufal), Pavelka, Frýdek (63. Sackey) - Štajner (72. Mustafa), Rabušic
FC Zbrojovka Brno: Doležal - Buchta, Brabec (53. Sus), Pernica, Husár - Mezlík (67. Švancara), Zavadil, Frejlach (80. Přerovský), Lutonský - Kroupa, Markovič
Branky: 26., 82. Rabušic, ŽK: 2:3 (Frýdek, Pavelka - Mezlík, Frejlach, Husár), ČK: 0:0, Rozhodčí: Matějek - Tacina, Pilný
Diváci: 3653

Trenéři oproti předchozímu ligovému utkání proti Hradci opět mohli využít Fleišmana s Pavelkou, kteří si odpykali karetní tresty. Pouze na lavičce tak nakonec zůstal připraven Delarge.

Slovan začal zápas aktivně a hned od úvodních minut si vytvářel tlak. První příležitost přišla ve 13. minutě, kdy se po centru Štajnera dostal k hlavičce Rabušic. Z úhlu však zamířil přímo do Doležala. O tři minuty později jsme se prosadili znovu, tentokrát po standardní situaci. Kováčovu hlavičku však skvěle vyrazil hostující gólman a následnou dorážku pak v záklonu nezvládl Rybalka. Dvě minuty poté se po rychlé kombinaci se Šuralem hnal z pravé strany do vápna Kušnír, místo přihrávky na zcela volného Rabušice však volil střelu, která se mezi tři tyče nevešla. Ve 26. minutě se fanoušci konečně dočkali. Kušnírův centr usměrnil do sítě hlavou Rabušic - 1:0. Hosté po obdržené brance přidali a postupně vyrovnali hru. Jejich šance přišla v 35. minutě, kdy Kroupova hlavička skončila na pravé tyči. Do konce prvního poločasu jsme však již Brňany do žádné příležitosti nepustili, a do kabin jsme tak šli za jednobrankového vedení.

Ve druhé půli se Slovanu přestala dařit kombinace a hrálo se tak převážně ve středu hřiště. S přibývajícím časem začali hosté více rozevírat obranu a naši hráči tak měli více příležitostí k brejkovým situacím. Brňanům zatápěl zejména Šural, u jehož dvou střílených centrů chyběl Rabušicovi a Mustafovi jeden krok k zakončení do prázdné branky. Když se neujala ani rána Kušníra z přímého kopu, vzal na sebe střeleckou zodpovědnost znovu Rabušic, který střelou k tyči definitivně srazil soupeře na kolena - 2:0. Hosté po druhé obdržené brance rezignovali a Slovan si tak s jejich obranou mohl dělat co se mu zachtělo. Bohužel nás však trápila finální fáze, a proto jsme již další góly nepřidali. I přesto jsme však získali již čtvrtou výhru v Gambrinus lize v řadě, přičemž ve všech těchto zápasech jsme udrželi čisté konto.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): "Vstup do utkání se nám celkem povedl. Podařilo se nám vstřelit branku a diktovat tempo hry. Ve druhém poločase jsme pár akcí řešili nefotbalově a nedokázali jsme je naplno využít. V závěru se nám podařilo vstřelit druhou a také rozhodující branku. Chtěl bych pochválit hlavně defenzivní činnost a práci brankaře. Samozřejmě mě těší i dva góly Michaela Rabušice."

Ludevít Grmela (FC Zbrojovka Brno): "V první půlhodině jsme chtěli hrát aktivně a vysoko napadat. Sice se nám to trochu dařilo, ale nic významného jsme z toho nedokázali vytěžit. V druhém poločase jsme často ztráceli míče a hrálo se nám proti soupeři dost těžko. Liberec si hlídal svoje vedení a nakonec z rychlého brejku dokázal vstřelit rozhodující branku."