FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 4:0
15.04.2019

Skvělý výsledek s herní rezervou. Juniorka přehrála Baník vysoko 4:0

Redakce
Liberec – Juniorka zvládla souboj s ostravským Baníkem na výbornou a udržela si stoprocentní bilanci domácích zápasů v nadstavbě. O výsledku (4:0) rozhodl především druhý poločas, v němž padly hned tři branky. Soupeř nevyužil těsně před pauzou pokutový kop, Vliegenovi pomohla tyč zařízení.
N3, pondělí 15.4.2019, 11:00
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
4:0
(1:0)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Vliegen – Baláž, Köstl, Dvořák, Knejzlík (46. Šulc) – Michal (46. Petr), Lehoczki, Nešický – Kazda (84. Světlošák), Yu (72. Vrabec), Gembický (80. Lábek).
FC Baník Ostrava: Murin – Lehnert, Buchta, Nagy (77. Podešva), Blejchař (32. Pak), Krakovčík, Russmann, Dolba, Mooc, Kubík, Qorri (66. Juroška).
Branky: 34. Kazda, 52. Gembický, 86. Petr, 90+2. Šulc ŽK: 45. Köstl, 64. Dvořák – 60. Russmann, 81. Podešva. Rozhodčí: Raplík – Jansa, Slavíček.

Slovan do utkání vstoupil aktivně, ale v některých situacích mu chyběla dostatečná přesnost. I tak ve 23. minutě dokonce musela Murinovi pomoct až tyč. Zanedlouho ukázal svůj um na druhé straně Vliegen, který dobrým přečtením hry zmenšil jednomu z hostujících střelců úhel a míč vyrazil na rohový kop. Do vedení se nakonec po jediné velké příležitosti obou celků dostalo naše mužstvo.

Matyáš Kazda ve sprinterském souboji udolal obránce a v rychlosti ho nestihl zastavit ani ostravský brankář, kterého Kazda oběhl po pravé straně vápna. Pohledná individuální akce nakonec stanovila konečné skóre první půle. V závěru sice mohl Baník udeřit z nařízeného pokutového kopu, ale Köstlův faul zůstal nepotrestán, když Vliegenovi pomohla tyč, od níž se míč odrazil mimo tři tyče.

Krátce po přestávce zvýšil náskok domácích Dominik Gembický. Technickou ranou z šestnáctky neomylně poslal míč k pravé tyči. Po dlouhé pasáži bez větší šance znovu udeřil Slovan. Petr Petr dostal balon naservírovaný před poloprázdnou branku a neomylně zakončil.

Vítězství našeho mužstva ještě stvrdil v nastavení druhé půle Jan Šulc, který se štěstím úspěšně zakončil rychlý brejk. Slovan porazil Ostravu vysoko 4:0 a udržel si stoprocentní bilanci na domácím trávníku během nadstavby.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „První poločas jsme nehráli dobře. Nebyli jsme aktivní, chyběl nám pohyb. Vedení jsme se ujali po jedné z mála hezkých akcí. Ani to nás nenakoplo a soupeř nás mohl potrestat z penalty v poslední minutě prvního poločasu, nicméně trefil pouze tyč. Druhou půli jsme začali lépe a po deseti minutách zvýšil Gembický na 2:0. Další dvě branky jsme přidali až před koncem zápasu. Dobrý výsledek, ale hra měla být hlavně v prvním poločase lepší.