FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 2:2
21.09.2012

Slovan dohnal proti Baníku dvoubrankové manko, na vítězný gól už ale nezbyl čas

Michal Vít
Slovan v rámci 8. kola Gambrinus ligy remizoval s Ostravou 2:2, když musel dotahovat dvoubrankové manko z prvního poločasu. Hosté v něm byli maximálně produktivní, když ze dvou akcí vstřelili dvě branky. Převaha Slovanu se tak projevila až ve druhé půli, kdy jsme v jejím závěru dvěma góly Blažka vyrovnali skóre. Na vítězný gól již však nezbyl čas.
8.kolo, pátek 21.9.2012, 20:15, U Nisy
2:2
(0:2)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Bičík - Tóth, Kelič, Karisik (84. Nezmar), Liulka - Šural, Štajner, Vácha, Bosančič - Souza (46. Blažek), Rabušic (60. Mustafa)
FC Baník Ostrava: Buček - Frydrych, Zawada, Kaprálik, Mach - Milosavljev, Droppa, Lukeš, Foltýn (68. Vašenda), Kraut (72. Majtán) - Fantiš (89. Baránek)
Branky: 69. a 85. Blažek - 20. Kraut, 40. Fantiš, ŽK: 1:1 (Blažek - Mach), ČK: 0:0, Rozhodčí: Mikel - Peřina, Pochylý
Diváci: 3095

Trenéři jsou v poslední době nuceni neustále míchat se základní sestavou a ani domácí duel s Baníkem toho nebyl výjímkou. Vzhledem ke karetnímu trestu Fleišmana tak museli znovu činit u pozice levého obránce. Tentokrát na tomto postu zaskočil Liulka, jehož na pravé straně nahradil Tóth. Ten pak na své lajně spolupracoval s již uzdraveným Šuralem. Ve středu zálohy nahradil kapitána Janů vrátivší se Štajner, který zároveň převzal i kapitánskou pásku. V útoku pak nastoupilo duo Souza - Rabušic.

Samotné utkání začalo aktivní hrou Slovanu. Hned ve 4. minutě se ve vápně prokličkoval až ke střele Šural. Buček však jeho pokus vyrazil na roh. Po jeho exekuci si míč ke střele připravil Bosančič, hosté však jeho ránu zblokovali na další roh. I tentokrát jsme se dostali k odraženému balónu, který Vácha napálil zpoza vápna pouze do břevna. Naši hráči soupeře nadále přehrávali a další příležitosti přicházely z levé strany od Liulky, který nejprve oslovil na přední tyči Rabušice, jenž byl zblokován, a po něm sám vyzkoušel pozornost Bučka. Ani po těchto šancích tak úvodní branku Slovan nevstřelil a hosté tak postupem času začali vyrovnávat hru. Šok přišel ve 20. minutě, kdy se hosté poprvé dostali před naši branku. Po rohu Lukeše hlavičkoval míč směrem na zadní tyč Mach a volný Kraut ho dopravil pohodlně do sítě - 0:1.

Slovan se ze studené sprchy dlouho probíral. Až ve 32. minutě jsme se znovu dostali do nadějné situace. Po centru Liulky nechal hlavičkou vyniknout Bučka Šural. Po následujícím rohu se hlavou prosadil i Rabušic. Jeho pokus však mířil pouze doprostřed branky. O šest minut později dostal příležitost k brejku Bosančič, který z vlastní poloviny upaloval k soupeřově brance a zasekávačkou se prodral až do pokutového území. Jeho střelu však dobře chytající Buček vyrazil do bezpečí. Fanoušci Slovanu poté nevěřili vlastním očím. Hosté se ze druhé povedené akce podruhé prosadili. Po Lukešově centru umístil míč do branky hlavičkující Fantiš - 0:2. Hosté tak díky skvělé produktivitě šli do šaten za dvoubrankového vedení.

I ve druhé půli hrál Slovan prim. V 52. minutě se k přímému kopu těsně za velkým vápnem postavil Štajner. Technickou střelou prostřelil zeď. Hosty však efektní robinzonádou zachránil Buček. Oproti prvnímu poločasu častěji zlobili i hosté. Krauta vychytal Bičík, Lukešovu ránu pak zblokoval Kelič. Snížení ze strany Slovanu přišlo v 69. minutě. Šural prodloužil dlouhý nákop obránců, ideálně nabíhající Blažek si s míčem došel až před Bučka a s chladnou hlavou zakončil - 1:2. Naši hráči bojovali o vyrovnání. Zápas ale mohl pro hosty rozhodnout Majtán, když šel v 77. minutě sám na Bičíka. Jeho lob ale náš brankář vystihl. Vyrovnat tak mohl o tři minuty později Mustafa. Svoji hlavičku však poslal těsně mimo tři tyče. V 83. minutě se už fanoušci konečně dočkali. Blažek místo centru prošel po velkém vápně a umístěnou střelou nedal Bučkovi šanci - 2:2. Vítězný gól už se ale Slovanu vstřelit nepodařilo. Na stadionu U Nisy jsme tak po Jihlavě a Slavii remizovali i s Baníkem.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): " Výsledek je pro nás zklamáním. Chtěli jsem doma naplno bodovat a to se nám znovu nepovedlo. Ostrava nám v prvním poločase ukázala jak se dávají góly a ze dvou šancí, které se připravila, využila obě stoprocentně. V druhém poločase nám nic jiného nezbývalo, než otevřít hru a pokusit se přidat nějaké branky. To se nám naštěstí podařilo, za což jsem rád. Na třetí branku už nezbyl čas, ale neměli jsme k ní vůbec daleko."

Radoslav Látal (FC Baník Ostrava): " Do Liberce jsme přijeli navázat na výsledky z posledního utkání s Jihlavou, což se nám myslím celkem podařilo. V prvním poločase měli sice domácí navrch, ale my jsme dokázali využít dvě standardní situace a dostat se do dvoubrankového vedení. Druhý poločas jsem začali dobře, vypracovali si pár dobrých příležitostí i díky tomu, že Liberec musel útočit pokud chtěl něco se zápasem udělat. Bohužel jsme se dopustili chyb v obranné fázi a třetí branku, která by byla zřejmě zlomová jsme přidat nedokázali."