FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Neugersdorf 0:2
25.06.2016

Slovan na Neugersdorf nestačil, německému celku podlehl 0:2

Kryštof Rossmann
Liberec - Od 11:00 Slovan nastoupil ke svému prvnímu přípravnému zápasu před nadcházejícím ročníkem. Jeho soupeřem byl německý celek FC Oberlausitz Neugersdorf. Na svěřencích Jindřicha Trpišovského byla znát tvrdá fyzická příprava, kterou tento týden absolvovali, ve velkém horku prohráli 0:2.
Žitava, sobota 25.6.2016, 11:00
0:2
(0:1)
FC Oberlausitz NeugersdorfFC Oberlausitz Neugersdorf
FC Slovan Liberec: Hladký - Nitranský, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Bartl (73. Djordjevic), Breite, Trosečkin, Navrátil (80. Heppner), Ševčík (73. Houštecký) - Luckassen (46. Komličenko)
Branky: 18., 55.

Do utkání nastoupily oba celky poměrně opatrně, i přesto však málem dokázal zužitkovat rostoucí aktivitu našeho mužstva Ševčík. Nová tvář v libereckém dresu stanula ve velké šanci, ale brankář nakonec míč dokázal zachytit.

V šestnácté minutě Slovan znovu zahrozil. Dvě nebezpečně vypadající střely vyslali Navrátil s Bartošákem, brankář německého týmu však zůstal znovu nepřekonán, když pokusy pohledným zákrokem vyrazil. A záhy na to se naopak prosadil soupeř. Po ráně z nařízené standardní situace se Hladký natahoval marně.

Slovan měl i nadále mírnou územní převahu, jenže do šancí se více propracovával protivník. Nejprve musel vyběhnout proti dlouhému pasu na útočníka Neugersdorfu Hladký a záhy se jeden z hráčů dostal k odraženému balónu v pokutovém území. Ve velké šanci minul.

Stejný osud potkal i jednoho z jeho spoluhráčů o pár okamžiků později. Ten chtěl libereckého brankáře přelobovat, nicméně přestřelil. Po prvním poločase tak na světelné tabuli svítilo skóre 0:1.

Do druhé půle vstoupilo naše mužstvo aktivně. Vytvořilo si tlak, nicméně z protiútoku po rychlé akci v 55. minutě inkasovalo. To však Slovan neznervóznělo. Vytvořil si řadu slibných příležitostí. Po sérii rohů se dostal do výborné střelecké pozice Nitranský. Jeho dělovka z voleje byla ale nakonec zblokována pouze na další rohový kop. Vzápětí Komličenko hezky prostrčil míč na Ševčíka, liberecký záložník se však ocitl ve velkém úhlu a gólmana Oberlausitzu překonat nedokázal.

V šedesáté minutě německý celek hromadně vystřídal, ale ani obměna hráčů aktivitu Slovanu zastavit nedokázala. Zanedlouho byl totiž k vidění další závar v pokutovém území Neugersdorfu. Nicméně z nepřehledné situace nakonec nic modro-bílí nevytěžili. V 73. minutě Liberečtí vystřídal. Doplnit zkušenosti na hrací plochu přišel asistent trenéra Zdeněk Houštecký, který se postavil do středu zálohy a ihned se aktivně zapojil do několika kombinací.

V závěru se Liberečtí snažili ze všech sil alespoň snížit, nicméně vsítit branku se jim nepodařilo. A parném letním počasí tak prohráli 0:2.