FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bautzen 5:0
25.06.2016

Slovan nasázel Bautzenu pět branek, následně utkání ukončil silný déšť

Hrádek nad Nisou - Od jedenácti hodin narazil náš tým ve svém prvním přípravném utkání na nadcházející sezonu v Žitavě proti Neugersdorfu, kterému podlehl 0:2. Od 15 hodin byl poté Slovanu dalším soupeřem další německý soupeř, Bautzen. Svěřenci trenéra Trpišovského chtěli napravit výsledek z prvního duelu a zvítězit. Utkání ale nakonec trvalo pouze 52 minut.
Hrádek, sobota 25.6.2016, 15:00, Hrádek nad Nisou
5:0
(4:0)
Budissa BautzenBudissa Bautzen
FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Sýkora, Djordjevic, Folprecht, Chlumecký, Bláha, Hadaščok, Sixta, Obročník, Da Silva.
Budissa Bautzen: Krásný – Patka, Klippel, Walther, Šisler, Němec, Hänschi, Salewski, Pfanne, Hoswang, Kolář.
Branky: 5. Bláha, 27. Folprecht, 32. a 35. da Silva, 48. Djordevič.

Slovan vstoupil do utkání velmi aktivně a už ve třetí minutě měl velkou šanci otevřít skóre. Folprecht vysunul kupředu Sixtu, který mířil sám na brankáře, zakončení mu ale na poslední chvíli zmařil vracející se obránce. O dvě minuty už ale náš tým přeci jen vedl. Vojtěch Hadaščok našel přihrávkou kopačku Ondřej Bláhy a ten přesnou ranou z voleje zařídil vedení.

Zahrozili také hosté, když pálil Hänsch, nicméně jeho pokus mířil pouze vysoko nad. Další branku tak po necelé půlhodině přidal opět Slovan. Po nacvičeném signálu rozehrál Sýkora míč na hranici vápna, kde Coufal balon přeběhl a za ním stojící Zdeněk Folprecht skvěle mířeným pokusem rozvlnil síť soupeřovy branky.

A to v první půli nebylo vše. Hadaščok sice ještě v samostatném úniku selhal, z následného rohu už ovšem přišla třetí branka. Sixta posadil míč přímo na hlavu Wesleyho da Silvy a ten udělal libereckým fanouškům radost potřetí. Stejný hráč se postaral i o další zásah. Michal Obročník poslal vápnem míč opět k Wesleymu da Silvovi, jemuž ke skórování stačilo pouze nastavit míči nohu.

Také do druhé půle vstoupil slovan skvěle. Už po třech minutách se po pěkné akci Sýkory s Coufalem dostal míč k Dejanu Djordevičovi a ten z první dokázal zvýšit už na 5:0. O pár minut později však bylo utkání pro velmi silný déšť přerušeno. Jak se nakonec ukázalo, přerušení bylo definitivní, neboť se počasí nelepšilo. Utkání tak skončilo předčasně po 52 minutách hry.