FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Freiburg 1:2
28.11.2013

Slovan nestačil na Freiburg a zkomplikoval si tak případný postup ze skupiny Evropské ligy

Michal Vít
Slovan v pátém utkání skupiny H Evropské ligy prohrál U Nisy s Freiburgem 1:2. Hosté vedli o dvě branky, v závěru pak naši hráči snížili a usilovali o vyrovnání. Toho jsme se ale nakonec nedočkali a značně jsme si tak zkomplikovali případný postup do jarních vyřazovacích bojů Evropské ligy.
sk. H, čtvrtek 28.11.2013, 19:00, U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
1:2
(0:1)
SC Freiburg (Něm.)SC Freiburg (Něm.)
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír (71. Pimpara), Kováč, Kelič, Fleišman - Šural (77. Kalitvincev), Sackey, Pavelka, Rybalka, Delarge (58. Frýdek) - Rabušic
SC Freiburg (Něm.): Baumann - Sorg, Diagné, Krmaš, Günter - Coquelin, Fernandes, Ginter (89. Albutat), Kerk (60. Freis), Lorenzoni (90. Höhn) - Hanke
Branky: 81. Rybalka - 24. Ginter, 73. Coquelin, ŽK: 29. Sackey, 41. Kušnír, 54. Rabušic - 45. Krmaš, 69. Fernandes, 90. Coquelin, ČK: bez ČK, Rozhodčí: Hansson - Wittberg, Andren (všichni Švédsko)
Diváci: 8800

Trenéři mohli po karetním trestu znovu postavit do branky Kováře a po lehké nemoci také Fleišmana, který chyběl v posledním ligovém zápase proti Dukle.

Samotné utkání začalo opatrně z obou stran. Hrálo se téměř výhradně ve středu hřiště. Hosté se dostali poprvé do pokutového území ve 24. minutě, kdy nadvakrát zahrávali rohový kop. Po tom druhém Kovář v chumlu hráčů neudržel ve vzduchu míč a Ginter zády k brance se štěstím lobem otevřel skóre - 0:1. Odpověď Slovanu přišla záhy, když Šural poslal zpětnou přihrávku do vápna na neobsazeného Rybalku, tomu však ve výborné pozici střela nesedla. Úvodní branka zápasu rozvázala defenzivní taktiku našich hráčů a rázem jsme se začali prosazovat směrem dopředu. Delarge však v náběhu těsně nedosáhl na centrovaný balón a Rybalkova střela z rohu velkého vápna mezi tři tyče nezamířila. Do šaten tak šli spokojenější hosté.

Do druhé půle vstoupil Slovan aktivně a odměnou mu mohla být vyrovnávací branka v 52. minutě. Kušnír s Pavelkou vykombinovali na pravé straně hostující obranu, prvně jmenovaný poté předložil gólovku Rabušicovi, jehož přízemní rána orazítkovala tyč hostující svatyně. O dalších šest minut později si Rabušic mohl spravit chuť. Další nádherný centr z pravé strany se dostal až k našemu útočníkovi, který míč z malého vápna ve vyložené příležitosti špatně trefil a těsně minul branku. Po neproměněných šancích přišel trest. V 73. minutě se Coquelin vložil do Günterova pasu a hlavou navýšil hostující vedení - 0:2. Naši hráči bojovali dál a odměnou jim byl kontaktní gól. Táhlý centr Sackeyho vrátil před branku Pimpara a osamocený Rybalka neměl problém skórovat - 1:2. Slovan ihned poté přežil tutovku Lorenzoniho, kterého vychytal Kovář. Naši hráči si v závěru utkání vytvořili místy až drtivý tlak a přišla i jedna příležitost, kdy umístěnou hlavičku Kováče vyrážel Baumann konečky prstů na roh. Slovan tak nakonec na kýžené vyrovnání nedosáhl a po prohře s Freiburgem si tak značně zkomplikoval případný postup ze skupiny.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): Musím soupeři pogratulovat. Předvedl zde velice disciplinovaný výkon, vepředu vytěžil maximum, vstřelil dvě branky a neinkasoval. Vstup do utkání jsme měli velice pasivní, nechali jsme soupeře hrát a v klidu kombinovat. Z toho plynulo velké množství standardních situací, z nichž byli velmi nebezpeční a z jedné takové jsme také inkasovali. Inkasované branka nás nakopla, začali jsme hrát více nahoře, důrazněji a agresivněji. Ve druhé půli za stavu 0:1 jsme měli dvě obrovské šance, ale bohužel jsme je nevyužili a soupeř z brejku vstřelil druhý gól. Musím hráče pochválit, že to v závěru nezabalili a snížili, ale bohužel ani na bod už jsme nedosáhli.

Christian Streich (SC Freiburg): Od začátku bylo jasné, že oba týmy budou chtít držet míč a kombinovat. Měli jsme několik dobrých příležitostí a jsem rád, že mladí hráči, kteří dnes dostali příležitost, nezklamali, naopak podali dobrý výkon. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, začali jsme hrát na dva útočníky, z čehož plynulo několik šancí soupeře. Závěr utkání byl samozřejmě velmi hektický, ale jinak jsem s výkonem svého mužstva velmi spokojen.