FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 2:1
10.06.2020

Slovan padl na mokrém terénu v pozměněné sestavě s Příbramí 1:2

Tomáš Honzejk
Příbram - Trenér Pavel Hoftych měl jistě těžkou hlavu s poskládáním sestavy pro duel v Příbrami. Pro zranění chyběli stoper Chaluš a krajní obránci Hybš s Fukalou. Vykartovaní byli po utkání s Boleslaví také obvyklí stopeři Karafiát s Kačarabou. Příbram se pod Pavlem Horváthem herně zvedla a bohužel se to projevilo i v utkání s námi. Dvě branky Martina Nového a jedna Jakuba Peška znamenají vítězství Příbrami 2:1.
29.kolo, středa 10.6.2020, 18:00, Na Litavce
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
2:1
(2:1)
FK Viagem Příbram: Melichar – Kvída, Kingue, Dramé, Nový (90+1. Pazdera) – Tregler (C), Soldát – Antwi (73. Jindráček), Zorvan (81. Pinc), Cmiljanović – Polidar (81. Slepička)

Náhradníci: Kočí – Pazdera, Slepička, Kříž, Jindráček, Pinc, Kleščík

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Alibekov, Mara, Mikula (C) – Hromada, Michal (70. Kuchta) – Malinský (58. Zeman), Baluta (87. Beran), Pešek (87. Mashike Sukisa) – Rondić

Náhradníci: Nguyen – Kuchta, Zeman, Dvořák, Mashike Sukisa, Beran, Černický

Branky: 18. a 29. Nový - 41. Pešek

Žluté karty: 26. Tregler, 34. Cmiljanovič - 44. Hromada, 90+2. Alibekov

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Melichar

Diváci: 280

Tempo hry se na podmáčeném terénu rozbíhalo pomaleji. Na první šanci jsme si museli počkat až do 13. minuty, ale stála za to. Pešek uvolnil Balutu, rumunský záložník odcentroval šajtlí na hlavu Rondiće a liberecký útočník hlavičkoval v mírném záklonu do břevna. Pak ale začali úřadovat domácí. Liberec v nestandardní obraně neoplýval jistotou a po faulu Michala na Polidara těsně za vápnem přišla možnost pro domácí. K míči se postavil Martin Nový a střelou nad zemí ke vzdálenější tyči otevřel skóre utkání.

To domácí ještě více nakoplo a na naší bránu se valil jeden útok za druhým. Ve 24. minutě ale utekl Pešek s Balutou a druhý jmenovaný zakončil rychlý protiútok lobem, který jen těsně přeletěl příbramskou svatyni. O pět minut později ale bylo ještě hůře. To když Cmiljanovič zatáhl míč do vápna, posunul jej na Zorvana, který si všiml ještě lépe postaveného Martina Nového. Domácí hráč se nerozpakoval a podruhé v zápase rozvlnil síť za Knoblochem.

Zelenočerní byli v laufu a hned po rozehrání a naší chybné přihrávce se opět řítili na Knoblocha. Emmanuel Antwi hlavičkoval pouze doprostřed brány. Pak se hra přeci jen na chvíli uklidnila. To platilo až do 41. minuty, kdy stoperská dvojice domácích vyrobila hrubou chybu a nabídla Jakubu Peškovi možnost samostatného úniku. Liberecký záložník naložil se svým sólem mazácky a střelou pod padajícím Melicharem dal Slovanu naději. Do poločasu se již nic závratného nestalo. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí Příbram.

Kdo čekal, že Slovan vlétne do druhého poločasu jako uragán, ten se mýlil. Byl to opět domácí tým, který byl aktivnější. V 53. minutě si chtěl střelou ze střední vzdálenosti říct o hattrick Martin Nový. Knobloch byl ale proti a míč kryl v náručí. O pět minut později vyboxoval na druhé straně míč přímo k Hromadovi brankář Melichar. Liberecký záložník ale zeleno černou hráz těl nepropálil. To se nepovedlo ani právě vystřídanému Zemanovi. V 62. minutě centroval ze standardní situace od autové čáry Emmanuel Antwi a balon skončil k překvapení všech až na vzdálenější tyči.

Liberci nebylo dáno. V 69. minutě se míč odrazil k Rondićovi. Ten ale z dobré pozice bránu těsně minul. Čas plynul Slovanu velmi rychle. Hráči se snažili, ale nedařilo se jim výrazněji ohrozit Melichara. Domácí vycítili, že by mohli utkání dotáhnout do vítězného konce a začali natahovat čas. Slovan hrál nakonec na tři útočníky, když se na hřiště dostali Kuchta a Elvis Mashike. Ani to ale nevedlo ke vstřelení kýženého gólu a zápas skončil tak, jako první poločas, tedy výhrou 2:1 domácí Příbrami.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Utkání na hodně těžkém terénu bylo hodně o nakopávaných míčích, v čemž jsou domácí silní. Měli jsme na začátek dvě tři brejkové situace, nicméně po zbytečném faulu míč Nový krásně uklidil. Zanedlouho jsme navíc dostali druhou branku. Než jsme se s tím srovnali, tak chyboval další náš hráč vzadu vinou terénu, naštěstí jsme gól na 0:3 neinkasovali. Ze začátku bylo nedorozumění víc než obvykle, což je pochopitelné, změn bylo hodně a navíc hrál první zápas mladý Michal. Vrátili jsme se do hry snížením na 1:2, celý druhý poločas jsme se snažili vývoj otočit. Měli jsme dostatek šancí na to, aby se to povedlo. Hlavně šance Kuby Hromady a Imada Rondiče volaly po gólu, soupeř měl však také nepříjemné brejky. Duel jsme prohráli po horším začátku, netypickou situací jsme dělali víc chyb než běžně."

Pavel Horváth (1. FK Příbram): „Jsme spokojeni se třemi body. Těžký zápas na podmáčeném hřišti, celý zápas pršelo, pro hráče nic jednoduchého. Viděli jsme spoustu šancí, byli jsme šťastnější a vyhráli jsme 2:1."