FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 0:2
12.09.2020

Slovan podal koncentrovaný výkon a zvítězil proti Budějovicím 2:0

Šimon Knopp
Liberec/České Budějovice - Ve třetím ligovém kole se vydali Liberečtí na cestu do jižních Čech. Soupeřem jim byly České Budějovice, které ještě v novém ročníku nevítězily. V prvním poločase se domácí dostávali častěji do nebezpečných situací, ale naše obrana si dokázala poradit. Poté převzal otěže zápasu Slovan, nejprve se prosadil Mosquera a následně i Rabušic. Dynamo nedokázalo zareagovat a Liberec si odvezl všechny tři body za vítězství 2:0.
3.kolo, sobota 12.9.2020, 17:00
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
0:2
(0:1)
SK Dynamo Č. Budějovice:

Drobný (C) - Novák, Havel, Králík, Kladrubský - Čavoš, Javorek (55. Ledecký) - Brandner, Havelka (81. Jánošík), Ekpai (55. Mršić) - Matějka

Náhradníci: Vorel - Talovierov, Čolić, Ledecký, Jánošík, Valenta, Mršić

FC Slovan Liberec:

Nguyen - Koscelník, Tijani, Kačaraba, Mikula (C) - Hromada, Beran (81. Chaluš), Mara - Pešek (60. Matoušek), Rabušic (60. Júsuf), Mosquera (88. Fukala)

Náhradníci: Knobloch - Fukala, Chaluš, Jugas, Barac, Matoušek, Júsuf

Branky: 41. Mosquera, 48. Rabušic

Žluté karty: 43. Ekpai, 49. Havelka, 68. Novák - 33. Pešek, 36. Mosquera, 73. Kačaraba

Rozhodčí: Marek - Batík, Leška

Diváci: 2314

První šanci zápasu si připsali domácí, Havelkův centr sklepl ve vápně Ekpai a Matějka se dostal k zakončení. Střela zamířila těsně mimo pravou tyč Nguyenovy branky. Liberecká obrana v desáté minutě musela řešit několik nebezpečných centrů, ale Budějovičtí se nakonec k přímému ohrožení branky nedostali. Úvodních dvacet minut byl Slovan spíše pod tlakem a neměl míč tolik na kopačkách. První střelu našeho celku si připsal až ve 21. minutě Rabušic, ale Drobný mohl zůstat v klidu, pokus mířil nad branku. Následně se z hodně velké vzdálenosti odhodlal střílet Kačaraba, ani tentokrát branku Budějovic Slovan neohrozil.

Ve 27. minutě se naskytla domácím hráčům slibná příležitost ze standardní situace po faulu Tijaniho. Adresátem centru byl Ekpai, ovšem jeho hlavička mířila nad branku. Slovan se snažil hrozit z rychlých brejků, po jednom z nich následoval faul a výhoda standardní situace pro Peška. Se střelou našeho křídelníka měl Drobný velké problémy, ale nakonec vypomohla obrana. Ve 41. minutě se Slovan mohl radovat z úvodní branky. Jhon Mosquera si všiml, že Drobný nestojí na brankové čáře a rozhodl se místo centru ze strany zamířit do horního růžku branky. Povedlo se mu to náramně a poslal Slovan do vedení 1:0.

Druhý poločas začal aktivněji Liberec, po centru Koscelníka propadl míč k Rabušicovi. Avšak liberecký útočník se přes bránícího hráče neprosadil. O chvíli později už bylo vše jinak, Michael Rabušic si našel ve vápně balón a hlavou nedal Drobnému šanci, 0:2. V 57. minutě zkoušel nebezpečně zakončovat z volného přímého kopu Mršić, trefil pouze libereckou zeď. V 66. minutě centroval do vápna po faulu na Mosqueru Koscelník, Drobný dokázal míč sebrat ze vzduchu před útočícími hráči. Budějovice se snažily vstřelit alespoň kontaktní gól, ale Slovan pozorně bránil.

Moc nechybělo, aby Slovan přidal i třetí branku. Střela Mary z přímého kopu byla tečována a proletěla těsně nad brankou. Následoval rohový kop, po kterém zakončoval Júsuf, jeho hlavičkový pokus se mezi tři tyče nevešel. Sedm minut před koncem základní hrací doby se do útoku drali domácí, obě střely obětavě zblokovali naši stopeři. Následoval nebezpečný brejk v podání Mosquery, Drobný jeho přízemní pokus vykryl. Poté přišly šance Matouška a Chaluše, ani jeden z nich už skóre navýšit nedokázal. Budějovicím se v závěru nedařilo příliš držet míč na kopačkách a marně hledaly cestu do pokutového území. Slovan zaslouženě zvítězil 2:0.

David Horejš (trenér Českých Budějovic): „Opět jsme doma ztratili body. První minuty byly z naší strany velice dobré. Do utkání jsme vstoupili aktivně a měli jsme více ze hry. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku, která by nám výrazně pomohla. Poté jsme lacino inkasovali a od té doby naše hra trochu opadla. Průběh druhého poločasu ovlivnila druhá branka, kterou jsme si nechali dát už ve 48. minutě. Liberec už si potom vítězství hlídal.“

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Prvních dvacet minut patřilo domácím, my jsme se pomalu dostávali do hry. Hledali jsme složitější řešení, nehráli jsme jednoduše, ani dobře technicky. Hodně balonů jsme ztráceli, brzdily nás nepřesnosti. Ale pak se k nám v tomto ohledu přidal i soupeř, takže to byl takový neurovnaný start. Ovšem domácí byli lepší, měli tam možnosti k zakončení, na rozdíl od nás. Postupně jsme se dostávali do hry. Přišla krásná branka Jhona Mosquery, která byla pro nás velmi důležitá. Řekl bych, že ve druhém poločase jsme hráli chytře. Výborně jsme vykrývali v obraně soupeřovy hráče. Dali jsme další branku po ose Koscelník - Rabušic. Pro Ramba velmi důležitý gól, i vzhledem k tomu, že tu působil. Zápas jsme si pohlídali bez větších problémů a mohli jsme přidat i další branky. “