FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 2:2
11.03.2018

Slovan podal velmi bojovný a obětavý výkon. Z Plzně si odváží bod za remízu 2:2

Tomáš Honzejk
PLZEŇ - Slovan zakončil anglický týden třetím zápasem během osmi dní. Po středečním poháru na Slavii hráli naši fotbalisté ve Štruncových sadech proti aktuálnímu lídrovi ligové tabulky. Plzeň za sebou měla čtvrteční zápas Evropské ligy proti Sportingu Lisabon. Liberec toho využil a dokázal bodovat. Zápas skončil remízou 2:2.
20.kolo, neděle 11.3.2018, 17:15, Doosan Arena, Štruncovy sady
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
2:2
(2:1)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
FC Viktoria Plzeň:

Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (c) - Zeman (78. Petržela), Hořava, Čermák (86. Bakoš), Kovařík - Chorý (64. Kolář), Krmenčík

Náhradníci: Hruška, Petržela, Bakoš, Havel, Kolář, Živulič, Ivanschitz

FC Slovan Liberec:

Hladký - Coufal (c), Kačaraba, Mikula, Kerbr - Oscar (80. Ševčík), Folprecht, Breite, Potočný (56. Da Silva) - Bosančić - Pulkrab (90+2. Havelka)

Náhradníci: Nguyen, Knejzlík, Ševčík, Havelka, Bartl, Karafiát, Da Silva

Branky: 21. Chorý, 40. Krmenčík - 38. Pulkrab, 74. Breite

Žluté karty: Nikdo

Rozhodčí: Marek - Hájek, Černý

Diváci: 9245

První vážnou šanci měli domácí, když se ve 4. minutě dostal míč ve vápně k Zemanovi. Ten naštěstí balón netrefil a dorážející Krmenčík střílel mimo. O dvě minuty později se ve vyložené příležitosti ocitl Krmenčík. Tváří v tvář Hladkému vynikl náš brankář a střelu zneškodnil. První zakončení na straně Slovanu si připsal Potočný. Jeho hlavička ovšem neměla razanci a Kozáčik kryl míč bez problému. Další zakončení Potočného přišlo ve 12. minutě. Netradičně hrudí Kozáčika nepřekvapil.

Na začátku 18. minuty předvedla Plzeň rychlý protiútok. Hlavičku Krmenčíka skryl Hladký ve svých rukavicích. Ve 21. minutě už to bohužel Plzni vyšlo. Zleva centroval Kovařík, síť hlavičkou rozvlnil Tomáš Chorý - 1:0. Po brance tlak domácích lehce ustal a hra byla vyrovnanější. Ve 33. dostal Slovan příležitost v podobě přímého kopu. Centr našel hlavu Coufala. Jeho pokus však neměl dostatečnou razanci. Plzni první varování nestačilo a přišlo vyrovnání. Ve 38. minutě našel Potočný centrem z levé strany Matěje Pulkraba, který přesnou střelou k tyči nedal Kozáčikovi šanci - 1:1.

Bohužel hned o dvě minuty později nechala naše obrana za sebou Krmenčíka a ten se tentokrát nemýlil - 1:2. O další minutu později se hnal do šance Chorý. Zpracování mu ale nevyšlo a míč sebral Hladký. V posledních vteřinách první půle se ještě snažil o vyrovnání Potočný. S jeho hlavičkou si Kozáčik poradil a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí. Slovan nehrál v prvním poločase vůbec zle. Plzeň byla ovšem efektivnější a dokázala dvakrát skórovat.

Hned tři minuty po přestávce bylo rušno před naší brankou. Centr Chorého si do vlastní sítě málem srazil Coufal. V 52. minutě pálil Breite zpoza vápna. Jeho pokus byl zblokován. O minutu později na druhé straně blokoval ve skluzu Mikula střelu Krmenčíka. V 55. minutě měl Slovan možnost zahrávat dva rohové kopy v řadě. Z toho druhého vznikl závar před brankou. Střela Mikuly letěla vysoko nad. V 58. minutě mohlo být srovnáno. Oscar střílel za vápnem. Jeho pokus po zemi jen těsně minul branku domácích.

I nadále bylo naše mužstvo na polovině Plzně. Další centr z rohu mířil do tyče. Domácí fanoušci začali pískat. Slovan byl stále na míči. Ani jeden Kerbrův centr však nenašel nikoho z libereckých útočníků. V 64. minutě mířil Pulkrab po centru z rohu nad. Poté se hra opět více vyrovnala. V 71. minutě měl Slovan další šanci. Přízemní centr zprava našel Pulkraba. Ten mířil přesně k tyči, Kozáčik byl ale připraven a míč vyškrábl na roh. V 74. minutě se Slovan dočkal. Po velikém tlaku přišel Kerbrův centr zleva na osamoceného Radima Breiteho. Jeho přesný pokus z voleje skončil až v síti - 2:2.

V 81. minutě se blýskl Hladký, který vytáhl pokus plzeňských z vápna na roh. Z rohu pak pálil Petržela vedle. Hned vzápětí střílel Hořava z náběhu nad. Plzeň se hnala za vstřelením rozdílového gólu. Většinou byli její útočníci nachytáni v ofsajdové pasti. V 88. minutě se dostal Slovan do protiútoku. Zakončení Coufala z druhé vlny letělo vysoko nad. V 91 minutě zahrávala Plzeň přímý volný kop hned za hranicí našeho vápna. Kovařík trefil horní část břevna. V poslední minutě si Slovan vybojoval rohový kop. Nic z něj ovšem nevytěžil a skóre zápasu už se nezměnilo.

Slovan si tak po velmi bojovném výkonu odvezl ze západočeské metropole velmi cenný bod za remízu 2:2.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Pavel Vrba: Za stavu 2:1 chtěli hráči podvědomě hrát ze zajištěné obrany. Soupeř nás zatlačil a sbíral odražené míče. Možná se projevil náš náročný program v tomto týdnu. Nemělo by se to stávat. Musíme být více důrazní uprostřed pole, aby nás soupeř takto nezatlačil. Náskok na čele se sice zmenšil, ale nemám důvod být nervózní. Nasadili jsme dva útočníky. Oba skórovali. Z tohoto pohledu byli úspěšní. Měli také další šance. Je to možná varianta do dalších zápasů.

David Holoubek: Vnitřně cítím, že bod je málo. Měli jsme tu na vítězství. Mrzí mě druhý inkasovaný gól, kdy jsme srovnali a hned za pár minut opět inkasovali. Cítil jsem z týmu a z předvedené hry velkou sílu. Samozřejmě respektuji sílu Plzně, jejího domácího prostředí a výborného trenéra, ale cítil jsem, že jsem tu mohli vyhrát. Provází nás teď diskutabilní góly soupeřů. Je škoda, že nebyla možnost videa. Může se nechat dohrát akce, podívat se na video a gól případně odvolat. Já jsem pro zavedení videa do fotbalu. Matěj Pulkrab je momentálně útočník číslo jedna. Jiného v podstatě ani nemáme. Absolvoval skvěle zimní přípravu. Makal, bojoval a snažil se zlepšit každým tréninkem a teď se mu to v zápasech vrací. Já znám Matěje od dorostu. Vím, jaký to je kluk a jaký má charakter, takže mě jeho forma ani tolik nepřekvapuje. Po tomto těžkém losu na startu jara je škoda, že nemáme více bodů. Podle mého jsme pár bodů ještě mít mohli. Stále jsme ale na pohárových příčkách, což je náš cíl.