FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 3:1
12.04.2014

Slovan podlehl zachraňující se Příbrami 1:3

Příbram/Liberec - Ve 24. kole Gambrinus ligy zamířil Liberec na půdu Příbrami. Oba celky se nacházejí na opačných pólech tabulky, zatímco Slovan bojuje o poháry, Příbramským jde o udržení v soutěži. Po vyrovnaném prvním poločase nakonec v tom druhém domácí zabrali a všechny tři body si tedy připsal soupeř.
24.kolo, sobota 12.4.2014, 16:00, Startip arena
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
3:1
(1:1)
FK Viagem Příbram: Hruška (C) – Jugas, Zápotočný, Hájovský, Mišůn – Pilík, Aziz (63. Volešák), Tarczal, Krbeček, Zeman (46. Danoski) – Řezníček (86. Stratil).
FC Slovan Liberec: Kovář – Coufal, Rajnoch, Pimpara, Frýdek – M. Jarolím (C), Pavelka, Sackey, Rybalka (77. Obročník), Kolár (69. Káva) – Budnik (60. Luckassen).
Branky: 31. a 51. Řezníček (obě pen.), 72. Krbeček - 28. Sackey, ŽK: 43. Zeman - 42. Sackey, 57. Rybalka, Rozhodčí: Ardeleánu – Moláček, Hrabovský.

V úvodu utkání držel Slovan míč na kopačkách, nedokázal se však propracovat k zakončení. Na druhé straně mohla zaútočit Příbram ze dvou standardních situací, ale ani přímý kop, ani následný roh branku Přemysla Kováře nijak neohrozily. V deváté minutě se zrodila slibná akce Liberce, hned dva hráče nechala příbramská obrana osamocené na vlastní polovině, rozhodčí však přerušili hru pro ofsajd, gól Pavelky proto neplatil. K prvnímu zakončení se tak na konci první desetiminutovky dostal domácí Krbeček, který těsně minul pravou tyč.

Domácí hráli aktivně a vytvořili si mnoho příležitostí k zahrávání rohových kopů, liberecká obrana ovšem byla pozorná a když už se Příbramští probojovali k zakončení, skončil míč v náruči gólmana Kováře. Hra byla dlouho plná nepřesností a ani jeden ze soupeřů nedokázal držet míč po delší dobu. Ve 26. minutě se v zajímavé příležitosti objevil Řezníček, který se prosmýkl mezi stopery, branku však pouze přestřelil. O dvě minuty později se na druhé straně opřel do míče Isaac Sackey a neomylně se trefil k tyči, čímž otevřel skóre utkání.

Z vedení se bohužel Slovan neradoval dlouho. Krátce po rozehrávce nařídil po souboji Rajnocha s Azizem rozhodčí Ardeleánu pokutový kop, který chladnokrevně proměnil Jakub Řezníček a vyrovnal. Libereckým fotbalistům se mohlo vrátit vedení, postupovali dokonce tři na jednoho, situaci však nevyřešili ideálně a zakončení směřovalo pouze do boční sítě. Přestože tak byli v závěru první půle hráči Slovanu fotbalovější, do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky mohla jít Příbram do vedení. Na hlavu Řezníčka se snesl milimetrový centr, domácí útočník však v gólové pozici pouze minul branku. O chvilku později však již Příbramští skutečně vedli. Po faulu na Danoskiho odpískal Ardeleánu další pokutový kop a Jakub Řezníček se z něj opět nemýlil.

Následovala opět klidnější pasáž hry, v níž si ani jeden tým nedokázal vytvořit výraznější územní převahu. Slovan se snažil útočit, obrana Příbrami však hrála svědomitě a držela vedení. Po ztrátě míče ve středu hřiště navíc vyrazili domácí do protiútoku, který zakončil Tomáš Krbeček střelou mezi nohama brankáře Kováře a Příbramští tak vedli již o dva góly.

Vedení domácích mohlo být brzy ještě vyšší, Jugas však přesný centr Volešáka nevyužil a pouze přestřelil. Příbrami pak stačilo držet míč na kopačkách, pozornou obranou Liberecké k žádnému závěrečnému tlaku nepustila a v utkání tak nakonec zvítězila 3:1.

Petr Čuhel (1.FK Příbram): Pro nás je to určitě důležité vítězství a po průběhu druhé půlky zasloužené. Šli jsme tomu víc naproti. Liberec možná trošku uspokojilo to, že vedli. Z naší strany byl opět doma začátek až moc vlažný, byli jsme nedůslední v bránění, bez důrazu v soubojích. Ale druhou půlku jsme to zlepšili. Měli jsme větší motivaci k výhře, vstřelili jsme doma tři branky a měli jsme další šance, takže z tohohle pohledu je určitě velká spokojenost a se třemi body také.

Jaroslav Šilhavý (Slovan Liberec): Myslím si, že první poločas jsme lépe kombinovali, na domácích byla vidět taková křečovitost, nervozita. Pro ně to bylo velice důležité utkání. Samozřejmě pro nás také, ale přesto bych řekl, že jsme drželi míč, byť ta kombinace nebyla nikterak nebezpečná. Podařilo se nám vstřelit krásný gól, ale myslím si, že to byl také ten zlomový bod utkání. Hned jsme si nechali dát gól. V druhém poločase, kdy domácí vstřelili ten druhý gól, tak už jsme nenašli odpověď. Vpředu jsme se trápili, byli jsme nebezpeční pouze minimálně.