FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Opava 2:0
16.12.2020

Slovan porazil Opavu po brankách Rabušice a Kačaraby 2:0

Liberec – Slezané vstupovali do duelu bez několika pozitivně testovaných hráčů, skóre se poprvé měnilo už ve druhé minutě. Nařízenou penaltu proměnil sám faulovaný Michael Rabušic, do poločasu ještě zvýšil náskok Taras Kačaraba. Naše mužstvo porazilo Opavu 2:0.
12.kolo, středa 16.12.2020, 14:00
2:0
(2:0)
Slezský FC OpavaSlezský FC Opava
FC Slovan Liberec: Nguyen - Fukala, Jugas, Kačaraba, Mikula - Pešek, Sadílek, Hromada (79. Mara), Mosquera (54. Beran) - Júsuf (54. Matoušek (80. Koscelník)), Rabušic (61. Rondič)
Slezský FC Opava: Kubný - Blažej, Didiba, Večerka, Hrabina, Harazim - Tiehi, Dordič (76. Smilek), Helešic, Rataj (62. Kramář) - Juřena
Branky: 2. Rabušic (pen), 40. Kačaraba. Rozhodčí: Hrubeš – Kotalík, Pečenka. ŽK: 17. Hromada - Dordič. Bez diváků.

Vstup do zápasu Slovanu vyšel na výbornou. Mladičký Jaromír Blažej fauloval v pokutovém území Michaela Rabušice a sám faulovaný si postavil míč na penaltový puntík. Zakončil přesně na opačnou stranu, než se vydal gólman Kubný.

Srovnáno mohlo být po čtvrt hodině hry, sám před bránou se zjevil Štěpán Harazim, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zakončit přesně. Centr usměrnil z první jen vedle pravé tyče. Otevřený fotbal z obou stranu pokračoval, v další vyložené šanci se zjevil Hromada. Pálil z několika metrů, ale ránu z voleje hostující brankář dokázal vyrazit mimo branku.

V 39. minutě se dostal k razantní hlavičce z malého vápna Rabušic, nicméně Kubný fantastickým reflexivním zákrokem opět vytěsnil míč na rohový kop. Po něm už se skóre měnilo, Mosquera poslal na míč na Mikulu, který prodloužil pas na Tarase Kačarabu. Ten svoji hlavičku poslal neomylně do sítě.

Druhá půle začala podobně, jako ta první skončila. Slovan se držel u míče a hnal na opavskou bránu jeden útok za druhým. Po dvojitém střídání se blýskl pohlednou akcí Matoušek, jenž nahradil Júsufa, po sprintu po levé straně naservíroval míč Rabušicovi, který branku minul krásnou patičkou jen těsně.

Jen o chvíli později se po Peškově ukázkovém centru řítil do úniku Matoušek, jeho dělovku ale zlikvidoval rukavicemi Kubný. Krajní záložník následně však musel ze zápasu kvůli zranění odstoupit. Do velké příležitosti se propracoval ještě Rondič, jehož hlavičku vychytal Kubný.

Skóre už se každopádně neměnilo a Slovan porazil tedy Opavu 2:0.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Utkání jsme brali jako povinnost. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, ale nebylo to jednoduché. Soupeřovi hráči měli obrovskou motivaci, drželi kompaktně spolu. Chyběla nám lehkost u krajních záložníků i v koncovce, duel jsme však dovedli do vítězného konce. Velmi slušně zachytal debutující brankář soupeře. Vyhráli jsme utkání, které jsme potřebovali vyhrát."

Radoslav Kováč (SFC Opava): „Začali jsme nešťastně, trochu zbytečným faulem v úvodu. Je to škoda, šlo o komplikaci. Reakce mladých hráčů byla ale dobrá, nepoložilo nás to. Měli jsme velkou šanci Štěpána Harazima, jinak jsme nebezpeční dopředu příliš nebyli. A druhou půli jsme slušně bránili, byli jsme dobře organizovaní. Zápas pro nás byl spíš obrovskou školou pro mladé, kteří viděli, v jaké se hraje intenzitě."