FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Karaganda - FCSL 1:1
24.07.2012

Slovan postoupil do 3. předkola Ligy mistrů, ale byla to dřina!

Lukáš Váňa
David Bičík je jméno, které se bude v Kazachstánu i mezi fanoušky Slovanu pár dní skloňovat. Skvělý výkon našeho brankáře zabránil sportovní katastrofě a Slovan postoupil do 3. předkola Ligy mistrů. O postupu rohodl Blažek!
2. př., úterý 24.7.2012, 15:00, Karaganda
FC Šachťor Karaganda FC Šachťor Karaganda
1:1
(1:0)
FC Šachťor Karaganda: Mokin – Paryvajev, Džidič, Vasiljevič, Kirov – Arsenjevič, Vičius, Caňas, Kukejev – Finončenko (112.Tarasov), Gridin (77.Bajžanov)
FC Slovan Liberec: Bičík - Kušnír, Nezmar, Kelić, Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Breznaník - Štajner (87.Blažek), Hadaščok (65.Bosančić)
Branky: 39.Kukejev (p) - 120.Blažek ŽK: 54.Kukejev, 57.Vasiljevič - 39.Fleišman, 68.Janů ČK: 0:0. Rozhodčí: Ken Hansen - Lars Riks, David Vang Andersen
Diváci: 15000

Počasí pro odvetné utkání připravilo umírněnou variantu zdejšího klimatu. Na obloze se občas obejevil mrak a teplota se pohybovala kolem 28 stupňů Celsia.

Slovan nastoupil v oranžových dresech a černých trenýrkách. Ve 3. minutě centroval do našeho vápna Kukejev, k hlavičce se dostal Vasiljevič, branku ale vysoko přestřelil. V 6. minutě přihrál Hadaščok do vápna na Váchu, ten se zbavil obránce a ze sedmi metrů rozvlnil boční síť.

S elánem hrající hráči Karagandy vybojovali v 8. minutě rohový kop, Bičík míč ale před vysokými hráči domácích vyboxoval. V 11. minutě střílel tvrdě Breznaník, obránce jeho pokus zblokoval. Ve 13. minutě kopal z dobré pozice přímý kop Štajner. Zeď ale jeho pokus srazila na roh. Po něm se zrodila doposud největší šance. Štajner přihrál pod sebe na Fleišmana, ten posunul na malé vápno, kde byl před prázdnou brankou Hadaščok. Míč mu šel ale na paty a míč pouze zašlápl pro obránce soupeře.

Ve 20. minutě trefi Kušnír kuriózně břevno. Odražený míč se dostal na půlící čáru, náš obránce ho obloukem vracel před branku. Hlavičkující Kelić na míč nedosáhl, balón se odrazil ve vápně a pod kontrolou brankáře se zastavil o břevno.

V dalších minutách se hrálo především ve středu hřiště. Ve 36. minutě ale přišel nebezpečný centr z pravé strany, na který nikdo z našich obránců ani brankář Bičík nedosáhl. Naštěstí byl na zadní tyči Šural, který míč odkopl na roh. Ve 38. minutě měli domácí gólovku. Osamocený Vasiljevič hlavičkoval na naší branku, jeho hlavička byla celkem slabá, ale skluzem se se malým vápnem prohnal Caňas a naší branku těsně minul.

Ve 39. minutě bylo zle. Fleišman podle dánského sudího fauloval ve vápně jednoho z domácích hráčů a Kukejev kopal pokutový kop. Bičík stranu vystihl, na míč ale nedosáhl - 1:0.

První poločas už nic podstatného nepřinesl, domácí ho vyhráli 1:0.

Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změn. Ve 47. minutě kombinoval na pravé straně Štajner s Váchou, už to vypadalo, že se Vácha ve vápně dostane ke střele, obránce mu ale padl pod nohy. V 56. minutě kopal Breznaník rohový kop, po jeho centru hlavičkovat těsně vedle branky Nezmar.

V 67. minutě se naši po delší době dostali do šance, Šural střílel ale tísněný a jeho pokus brankář pokryl. V 70. minutě byl ošetřován Bičík, naštěstí mohl v utkání pokračovat. V 73. minutě střílel z dobré vzdálenosti střídající Bosančić, mířil těsně nad. O minut později centroval z pravé strany Paryvajev, jeho spoluhráč na zadní tyči na míč ale nedosáhl. V 75. minutě napříhl k ráne Fleišman, jeho nadějná střela ale trefila jen Štajnera.

V 82. minutě se do dobré pozice dostal Šural, jeho střela skončila těsně nad brankou. O minutu později šli domácí do brejku, který naše obrana s obtížemi vyřešila. V 86. minutě dostal Finončenko přihrávku za obranu a jen Bičík uchránil fantastickým zákrokem náš tým před pohromou. Snad ještě lepší zápas předvedl náš brankář v 88. minutě, kdy rukou přes hlavu neuvěřitelným způsobem vyrazil míč letíčí do naší sítě.

V 90. minutě utekl po levé straně Breznaník, jeho dělovku brankář s obtížemi vyrazil. Ve druhé minutě nastavení přihrával před branku zpětnou přihrávku Kušnír, Janů měl dost prostoru mezi malým a velkým vápnem, balon mu šel ale trochu na paty. Slovan vyrovnat nedokázal, následovalo prodloužení, které rozhodne o tom, kdo si zahraji 3. předkolo Ligy mistrů.

Ve 2. minutě prodloužení chytil Bičík jistý gól. Domácí zahrávali přímý kop, tečovaný míč se dostal na zadní tyč, kdy byl zcela volný Finončenko. Ze 4 metrů trefil balón tvrdě a čistě, fantastický Bičík ale našel míč ve svém náručí. Neuvěřitelný zákrok! O minut později dostal přihrávku za obranu Breznaník, jeho střela o zem ale brankáře nezaskočila. V 7. minutě prodloužení se do gólovky dostal Blažek. Sám na hranici vápna byl ale šancí zaskočen a střílel jen do náručí připraveného brankáře.

V 11. minutě byl v hlavní roli opět Bičík. Zcela sám se před ním objevil Bajžanov. Měl dost času i prostoru, přesto na našeho brankáře nevyzrál. Bičík si připsal další bravurní zákrok. V dalších minutách to zkoušel naši, fotbal se hrál nahoru, dolu. Bosančić i Blažek stříleli ale nepřesně. První prodloužení gól nepřineslo.

V 19. minutě prodloužení se SLovanu povedla akce z levé strany. Breznaník uvolnil Šuala jehož střelu mířící pod břevno vytlačil brankář na roh. Ten domácí ubránili. Ve 24. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Nezmar, mířil mimo tyče. V poslední minutě prodloužení přišlo rozhodnutí! Breznaník odcentroval z levé strany, Blažek na míč nedosáhl, na zadní tyči se ale k míči dostal Šural, který ho vrátil před branku, kde byl Blažek nepohotovější - 1:1. Slovan postupuje do 3. kola a ve středu 1. srpna se představí v Rumunsku.