FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 4:0
08.07.2020

Slovan prohrál v improvizované sestavě s Plzní a v neděli ho čeká Mladá Boleslav

Plzeň/Liberec - Slovan v Doosan Areně nasadil řadu mladých hráčů, premiérový start ve FORTUNA:LIZE si připsal Matyáš Kazda. Nastoupil i Miroslav Dvořák, Kristian Michal, Michal Beran, Radim Černický, Milan Králíček a Jan Šulc. Naše mužstvo v improvizované sestavě podlehlo Viktorii 0:4 a prodloužilo si tak sezonu o jeden zápas, v neděli se utká s Mladou Boleslaví.
N5, středa 8.7.2020, 18:00
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
4:0
(2:0)
FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel (81. Řezník), Pernica (57. R. Hubník), Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Mihálik (81. Alvir), J. Kovařík (66. Hořava) – Chorý (81. Beauguel)
FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba (C), M. Dvořák, Fukala – Beran (81. Kazda), Černický, Michal, Ma. Zeman – Rondić (60. Šulc), Mashike Sukisa (71. Králíček).
Branky: 12. Al. Čermák, 34. J. Kovařík, 56. Al. Čermák (pen.), 61. Mihálik. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka.
Diváci: 2925

Do úvodních minut vstoupila lépe Viktoria, která si vytvořila úvodní šanci už v 9. minutě. Do odraženého míče se zpoza vápna opřel halfvolejem Lukáš Kalvach, ale Filip Nguyen byl připravený a na zem padl včas. Vzápětí už však domácím kombinace vyšla ještě o něco lépe. Milan Havel z pravé strany odcentroval na Aleše Čermáka, který levačkou obstřelil libereckého brankáře.

Čermák byl při chuti a ve 20. minutě se radoval z druhé branky po dalším pasu Havla z pravé strany, stál ale v ofsajdu, který sudí správně posoudili a potvrdil ho i VAR. Domácí se i tak zvládli ještě do poločasu prosadit. Nejpve zahrozil Slovan, Mashikeho nabídku ale nezužitkoval Michal, kterému na poslední chvíli jeden ze stoperů střelu zblokoval.

Stejně jako proti Slavii pak však pochybila zeď při standardní situaci Jana Kovaříka, který ji prostřelil středem a svou střelu poslal přesně k tyči brány. Druhý poločas se odehrával v podobném trendu jako první, v 54. minutě napálil míč ostře Černický a Hruška se musel hodně natahovat, aby ránu vytáhl.

Na druhé straně ale Kačaraba fauloval Aleše Čermáka v pokutovém území a sám plzeňský záložník pokutový kop proměnil nekompromisně do šibenice. Viktoria o chvíli později ještě zvýšila svůj náskok, když se ve skrumáži objevil míč u volného Ondřeje Mihálika. Slovan ale zbraně neskládal, po levé straně zahrozil Šulc, který vyzval do dobré šance Michala Berana. Mladičký záložník nemířil v kritickém okamžiku přesně.

Poslední vzrušení nabídl divákům pokus Chorého, jenž obdržel centr od loučícího se kapitána Viktorie Romana Hubníka, branku ale ani on netrefil. Slovan tak podlehl Plzni 0:4 a vzhledem k remíze Jablonce s Baníkem 1:1, odehraje v neděli kvalifikační duel o účast v evropských pohárech s Mladou Boleslaví.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Respektuje sílu a kvality Plzně. I s možnostmi střídají má dvě kompletní jedenáctky. Skvělý tým. Některé důležité hráče jsme pošetřili z důvodu sil, v posledních zápasech nám chyběla dynamika. Nebudu zápas extra hodnotit, beru, že se naši mladí kluci statečně rvali. Byl to takový nácvik taktického tréninku zaměřeného na defenzivu. Měli jsme dvě tři možnosti, mladý Beran mohl dát branku, ale bylo to jinak jen o tom, abychom dobře soupeři vykrývali hráče a abychom některým mladým klukům dali možnost okusit si ligu.“

Adrian Guľa (FC Viktoria Plzeň): „Kluci hráli výborný zápas, který splnil silné parametry a kritéria. Šlo o zaslouženou výhru. Potěšili jsme fanoušky a udělali jsme krásnou rozlučku pro dlouhodobého kapitána. Za mě vydařený večer."