FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 0:0
15.08.2014

Slovan proti oslabenému soupeři neskóroval, Dukla vybojovala bezbrankovou remízu

Lukáš Michalík
LIBEREC - Liberečtí fotbalisté se v rámci 4. kola SYNOT ligy střetli s fotbalisty pražské Dukly. K vidění bylo zajímavé utkání okořeněné jedním vyloučením, na góly ale diváci čekali marně. Slovan si ve čtvrtém utkání připsal třetí remízový výsledek.
4.kolo, pátek 15.8.2014, 18:00, U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
0:0
(0:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Pokorný, Pimpara, Fleišman - Obročník (83. Dydowicz), Sackey - Šural, Ďubek, Frýdek (79. Hamuľak) - Hadaščok (75. Delarge).
FK Dukla Praha: Chudý - Karavajev, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek - Gedeon, Marek Hanousek, Čajič (88. Polom) - Juroška (46. Berger), Beauguel, Mareš (72. Krmenčík).
ŽK: 18. Obročník, 50. Hadaščok, 63. Sackey, 78. Pimpara - 32. Beaguel, 37. Čajič, 55. Mareš, 59. Berger, 85. Matěj Hanousek, ČK: 69. Beauguel, Rozhodčí: Orel - Hock, Peřina.
Diváci: 3490

Trenér Samuel Slovák udělal v sestavě oproti utkání v Edenu dvě změny. Do branky se dnes postavil mladý gólman Ondřej Kolář a na pozici stopera dostal od prvních minut důvěru Lukáš Pokorný.

V 5. minutě zahrával rohový kop hostující Mareš. Jeho pěkný balón naštěstí přizvedl jeden z našich zadáků, překvapený Vorel tak měl již velmi stíženou pozici a netrefil ideálně.

Nedlouho na to zahrozili také domácí. Ve vápně Dukly se špatně zorientoval Vorel, nešikovně zastavil míč pro Ďubka, jehož ránu ale dokázali pražští zadáci zblokovat na roh. Po čtvrt hodině hry se Obročník ocitl několik metrů za šestnáctkou v ideální palebné pozici, ale jeho přízemní střela trefila jen v ofsajdu stojícího Frýdka.

Následně mohli po rohovém kopu udeřit také naši hráči. Ďubek standardku rozehrál na krátko, narazil si se spoluhráčem a do jeho stříleného centru vložil hlavu Šural. Liberecký střelec však nedokázal umístit míč mezi tři tyče. Brankář Chudý nemusel zasahovat ani proti střele Fleišmana, který napřáhl po přímém kopu zhruba z pětatřiceti metrů.

Ve 27. minutě odstavil Frýdek v souboji tělo na tělo na pravé straně Matěje Hanouska, všiml si před brankou volného Ďubka, kterému chyběl krok, aby zakončoval do prázdné branky. Po přihrávce Frýdka si Šural připravil míč na svou slabší levou a jeho přízemní pokus Chudého řádně protáhl. V prvním poločase diváci branku neviděli, obě mužstva tak do kabin odcházela za stavu 0:0.

Krátce po změně stran se Ďubek postavil ke standardní situaci ze slibné vzdálenosti. Na bránu Chudého vyslal technickou střelu, které však ke gólu pár metrů chybělo. Dukla odpověděla dalekonosnou ranou Karavajeva, kterou brankář Kolář musel vyrazit do zámezí.

V 69. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Beauguel, Slovan tak čekala více než dvaceti minutová přesilovka. Deset minut před koncem po hezké kombinaci Slovanu vybídl Ďubek kolmicí střídajícího Hamuľaka, který však s výhodnou pozicí nenaložil dobře a ani nezakončil.

O poznání nebezpečnější byla rána Coufala, který se opřel do skákavého odraženého míče a minul jen o kousek. V 85. minutě měl Slovan na kopačce gól hned ve dvou případech. Nejprve nebezpečnou střelu Dydowicze gólman Chudý vyrazil, pouze však do míst kam dobíhal Josef Šural, který ale bohužel již ležícího brankáře Dukly nedokázal překonat.

V posledních minutách měl náš tým enormní tlak, naneštěstí ale bez gólového efektu, a tak se Slovan s Duklou po remíze O:0 rozešel smírně a zopakoval tak výsledek z prvního domácího utkání s Příbramí.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Samuel Slovák (FC Slovan Liberec): Myslím si, že jsme viděli oboustranně kvalitní zápas. Určitě i fanoušci minimálně s bojovností a aktivitou museli být spokojeni. Škoda, že jsme žádnou z šancí nedokázali proměnit a zápas dotáhnout do vítězného konce. Dukla velmi dobře bránila, což se po tom, co šli do oslabení ještě zlepšilo. Utkání jsme mohli a měli vyhrát, ale na druhou stranu si myslím, že hráči odehráli dobrý duel.

Luboš Kozel (FK Dukla Praha): S výsledkem dnes musím být spokojen, protože po většinu utkání byli dnes domácí aktivnější. Předvedli jsme podobný výkon jako před týdnem, hráli jsme dobře zezadu, řekl bych, že jsme soupeře do šancí příliš nepouštěli, ale dopředu to bylo horší. Nedokázali jsme si vypracovat šance a být nebezpeční. To se zlepšilo od zhruba šedesáté minuty, kdy jsme měli dvě zajímavé příležitosti. Nejprve střelu Karavajeva, kterou Kolář výborně dorazil a poté dorážku Bergera. Zápas samozřejmě ovlivnil Beaugelův zkrat. V závěru utkání jsme paradoxně největší šanci soupeři nabídli sami a po Chudého chybě jsme měli štěstí, že jsme balón dokázali vyrazit na břevno. Nicméně bod dnes beru jako ziskový, v tabulce pravdy jsme na nule, takže po dnešním utkání musím být spokojen.