FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Erzgebirge Aue 1:0
12.07.2017

Slovan se vypořádal s bouřkou i s Aue a v přípravě zvítězil 1:0

Oepping/Liberec - Ve středu večer nastoupili naši hráči k prvnímu přípravnému zápasu v rámci soustředění v Rakousku. Proti německému Aue ale v prvním poločase strávili na hřišti pouze 39 minut. To druhá půle už se odehrála celá a Slovan si v ní zajistil výhru 1:0.
Oepping, středa 12.7.2017, 18:00
1:0
(0:0)
FC Erzgebirge AueFC Erzgebirge Aue
FC Slovan Liberec: Kolář - Mikula, Coufal, Kúdela, Kerbr - Malinský, Breite, Kulhánek, Potočný, Voltr - Pulkrab.
Druhý poločas: Kolář - Jelínek, Kingue, Karafiát, Knejzlík - Dramé - Ševčík, Machuča, Folprecht, Morgan - Wesley.
FC Erzgebirge Aue: Männel – Hertner, Kempe, Cacutalua, Kalig, Rizzuto – Fandrich, Tiffert – Köpke, Kvesic, Ferati.
Branky: 58. Folprecht.

První utkání na soustředění v Rakousku sice přineslo hned v první půli zajímavou podívanou, nebyla však zrovna fotbalová. V průběhu utkání, které se zatím hrálo bez branek, totiž začalo hustě pršet a brzy se přidala také bouřka. Zápas tak byl vzhledem k podmínkám po 39 minutách předčasně přerušen.

Počasí se ale naštěstí brzy umoudřilo a v utkání bylo možné pokračovat. Hráči vstoupili po přestávce rovnou do druhého poločasu, do nějž vyslal trenér Trpišovský až na brankáře Koláře celou novou sestavu.

Brzy přišla také první změna skóre. V 58. minutě se prosadil Zdeněk Folprecht, který tak poslal Slovan do vedení. Tato branka jako by byla oslavou narozenin Slovanu, který byl založen přesně před 59 lety v roce 1958.

Jak se ukázalo, byl to také jediný zásah celého utkání, který poznamenala silná bouřka a následně mokrý terén. Náš tým si tak poradil s druholigovým Erzgebirge Aue poradil a zvítězil 1:0.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Byl to velmi rychlý a agresivní zápas, jako bývá většina duelů se soupeři z druhé bundesligy. Výsledek je pro nás lichotivý, protože jsme měli všeho všudy tři šance a jednu z nich jsme proměnili. Soupeř byl rozhodně nebezpečnější, dopouštěli jsme se mnoha chyb v rozehrávce. Tým byl rozdělen na dvě party, takže se nám kvalita trochu rozmělnila. I tak jsme ale v některých situacích pod tlakem zvládali udržet míč, což se mi líbilo. Na druhou stranu nás srážela velká spousta nepřesností a prohraných osobních soubojů. Výsledek tak neodpovídá předvedené hře. Byli jsme nedůrazní, německý fotbal se hraje trošku jinak než náš a my se tomu dlouho přizpůsobovali. Myslel jsem si, že budeme mnohem nebezpečnějším soupeřem, než jak to nakonec vypadalo.