FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 2:1
29.09.2017

Slovan v Teplicích po pohledném gólu Potočného vedl, nakonec se vrací bez bodu

Kryštof Rossmann
Teplice/Liberec - Naše mužstvo v Teplicích zásluhou pohledného gólu Romana Potočného vedlo, nakonec se však zpět pod Ještěd vrací bez bodů. Domácí ještě před poločasem dokázali se štěstím vyrovnat a v závěru jim vystřelil výhru dělovkou pod břevno Jan Rezek.
9.kolo, pátek 29.9.2017, 20:15
FK Teplice FK Teplice
2:1
(1:1)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
FK Teplice: Grigar (10. Jakub Diviš) – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Ljevakovič (C), Král – Fillo, Trubač (90. Vošahlík), Jan Rezek – Vaněček.
FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Kúdela, Kerbr – Coufal (C), Breite (88. Havelka), Folprecht, Kulhánek (46. Bartl), Ševčík (84. Pulkrab) – Graiciar, Potočný.
Branky: 38. Vaněček (Jeřábek), 83. Jan Rezek – 7. Potočný. Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Hájek. ŽK: 70. Ljevakovič, 76. Jan Rezek – 22. Folprecht, 25. Ševčík, 45+3. Breite. Diváci: 3 746.
Diváci: 3746

Diváci, kteří v pátečních večerních hodinách zavítali Na Stínadla, nemuseli čekat na gól dlouho. Už po sedmi minutách hry se parádní přízemní ranou z halfvoleje zpoza vápna prosadil Roman Potočný. Ten vzhledem k svému angažmá v Teplicích branku neslavil. Pro Teplické navíc přišla další rána, Tomáš Grigar se při zásahu zranil a musel být vystřídán Jakubem Divišem.

Střídající brankář si ihned vybral okamžik smůly, když podcenil centr ze strany a Coufal se jen těsně nedostal k zakončení. Na druhé straně pořádně zatopil Hladkému Rezek, který se dostal k balónu a mířil tváří v tvář libereckému gólmanovi. Ten ho ale výborným zásahem odzbrojil a následná dělovka Vondráška již zamířila pouze vysoko nad břevno.

Pak se ozval zase Slovan. Nejprve neprostřelil z velké blízkosti Diviše Graiciar a následně Kerbr jen těsně minul branku. Při svém dalším pokusu z přibližně stejné pozice už byl přesnější, když orazítkoval levou tyč. Neproměněné šance naše mužstvo mohly mrzet ve 38. minutě. Po rohovém kopu vznikla v pokutovém území modrobílých nepřehledná skrumáž, ze které poslal balón za záda Hladkého patičkou David Vaněček.

Po přestávce se dočkali první větší šance Liberečtí. Roman Potočný zahrával standardní situaci z poměrně velké vzdálenosti, zakroutil ale míč na Diviše, který střelu vyrazil pouze před sebe. I tak nakonec situaci ustál. Zákrok si musel připsat o chvíli později i Hladký. Pálil Král, nicméně s dalekonosným pokusem si liberecký brankář bez větších potíží poradil.

V 80. minutě podnikl Slovan svižný brejk, na jehož konci stanul Daniel Bartl. Ten z hranice vápna přestřelil branku. Na druhé straně byl o pouhé tři minuty později úspěšný Jan Rezek. K němu se odrazil balón v pokutovém území a nádhernou ranou pod břevno přidělil domácím vedení, Hladký neměl šanci zakročit.

V samotném závěru ještě naše mužstvo zkusilo vsadit vše do ofenzivy, leč marně. Tepličtí si vedení pohlídali až do závěrečného hvizdu, Slovan se tak trochu smolně vrací zpět pod Ještěd bez bodů.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): „Nechápu, jak jsme utkání mohli ztratit, když jsme ho měli rozehrané tak, jak jsme měli. Soupeř po naší brance nebyl v dobré pozici, my jsme ještě neproměnili další dvě stoprocentní šance. Museli navíc střídat brankáře. Nepochopitelně jsme místo toho, abychom hráli dál dopředu a přidali druhou branku, ztratili kontrolu nad středem hřiště. Soupeř převzal iniciativu. Z ojedinělé situace ve vápně, kdy jsme nechali balón dopadnou na trávník, vrátíme soupeře do zápasu. Do druhé půle jsme vstoupili pasivně, sice jsme ho celý odehráli na míči, ale bez drajvu do vápna. Neprosazovali jsme se v soubojích 1 na 1 a dostali jsme zase gól po situaci, kdy jsme neobsadili hráče. Opakuje se to a stojí nás to body. Za mě je výsledek jednoznačným zklamáním, po dobrém vstupu do zápasu jsme si měli body odvézt."

Daniel Šmejkal (FK Teplice): „Jsme šťastní, že se utkání přiklonilo na naší stranu. Nezažili jsme úplně nejšťasnější vstup do zápasu, kdy jsme dostali jednoduchou branku a ještě se nám vážně zranil brankář Tomáš Grigar. Následně měl Liberec dvě tutové šance, přečkali jsme je a po pětadvaceti minutách jsme se znovu dostali do hry. Vyrovnali jsme ze standardní situace a poločas byl 1:1. Následně to bylo již kdo s koho a štěstí se přiklonilo k nám, když vstřelil Jan Rezek nádherný gól."