FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Trnava 4:3
26.01.2016

Slovan v divoké přestřelce předčil Trnavu 4:3

Tomáš Čarnogurský, Kryštof Rossmann
Druhé vítězství v letošní zimní přípravě vybojovali svěřenci trenéra Trpišovského v souboji se slovenskou Trnavou. Modro-bílí si vytvořili vysoký náskok v první půli, kterou ovládli 3:0.
UMT MB, úterý 26.1.2016, 11:00
4:3
(3:0)
Spartak TrnavaSpartak Trnava
FC Slovan Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Folprecht, Machuča - Delarge, Bakoš (60. Bartl), Vůch (46. Pulkrab) - Rabušic
Spartak Trnava: Kamenár - Kadlec (10. Horník), Tóth, Godál, Čonka - Greššák, Jež (76. Bello) - Schranz, Cléber (46. Baéz), Halilovič (46. Mikovič) - Depetris (61.Tambe)
Branky: 15. Bakoš, 38. Rabušic, 41. Vůch, 76. Pulkrab - 55. Depetris, 63. Tambe, 82. Tambe.

Úvod zápasu se našim fotbalistům vydařil, měli více ze hry, zahrávali jsme několik rohů, které v podání Bartošáka byly nebezpečné. V 8. minutě se k nebezpečné hlavičce po centru Coufala dostal Bakoš, ale brankář Trnavy zvládl míč vyrazit. Po čtvrthodině hry jsme byli za úvodní aktivitu odměněni penaltou po faulu na Vůcha, kterou bezpečně proměnil Bakoš.

Náš tým měl i nadále převahu, která ve 38. minutě vyústila v druhou branku, kdy se po pěkné kombinaci Folprechta a Vůcha sám před brankářem nemýlil Rabušic.

O tři minuty později už to bylo o tři branky. Dlouhý pas Bartošáka si ze vzduchu šikovně zpracoval Vůch a prostřelil brankáře Kamenára. První poločas jsme tak zaslouženě vyhráli 3:0.

Druhý poločas už z naší strany tak vydařený nebyl. Trnava převzala iniciativu a deset minut po přestávce se také dočkala první branky. Po faulu Coufala se kopala penalta, kterou Depetris proměnil.

Slovan nadále hrozil po Bartošákem dobře rozehrávaných rozích. V 64. minutě ale přišlo snížení na jednobrankový rozdíl, když Machuča uprostřed hřiště přišel o míč a rychlý brejk Trnavy úspěšně zakončil Tambe. Hosté pak několikrát byli blízko vyrovnání, ale naše obrana další šance se štěstím přečkala.

Poslední čtvrthodinu zápasu naopak načala další branka Slovanu, když se prosadil Pulkrab, který předtím sám vybojoval míč, předal ho Bartlovi a ten mu ho vrátil do souboje ve skluzu, který mladý útočník vyhrál.

O poslední branku zápasu se postaral znovu trnavský Tambe, když v hlavičkovém souboji předskočil Coufala a míč zapadl až za Koubkova záda.