FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 0:2
14.03.2016

Slovan v juniorském Podještědském derby nestačil na Jablonec

Frýdlant/Liberec - Šňůra čtyř výher juniorky v Podještědském derby v řadě v pondělním 23. kole Juniorské ligy skončila. Slovan na umělém trávníku ve Frýdlantě na Jablonec nestačil a prohrál 0:2.
23.kolo, pondělí 14.3.2016, 13:00, Frýdlant
0:2
(0:0)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Hladký – Šustr (c), Sackey (73. Chlumecký), Ljulka (79. Barac), Dydowicz, Micovčák (65. Cal), Berežný, Pulkrab (36. Dudek), Krejčí (73. Pospíšil), Bartošák, Čuřík.
FK Jablonec: Repáň – Skuhravý (c), Tichý, Romera (80. Díl), Novák (74. Štěpánek), Soukup, Bulíř (85. Munzar), Žemba (88. Vitkovič), Kuhn, M. Kubista, V. Kubista.
Branky: 54. V. Kubista, 90.+1. Kuhn. Rozhodčí: Ulrich - Vlasjuk, Kříž. ŽK: 62. M. Kubista.

Naše juniorka vstoupila do utkání velmi aktivně a ihned se tlačila kupředu. V osmé minutě po rohovém kopu Slovan poprvé ohrozil brankáře Repáně, který však dokázal míč srazit na další roh. Na druhé straně vzápětí zahrozili také hosté, Kubistovo zakončení však mířilo mimo.

Také v dalším průběhu první půle pokračovaly oba celky v aktivitě, Hladký i Repáň však byli dlouho bezchybní. Největší šance tak přišla až v samotném závěru první půle. Ve 43. minutě totiž rozhodčí Ulrich nařídil pokutový kop pro Slovan. Jeho exekuce se ujal Daniel Dydowicz a nemířil vůbec špatně, Lukáš Repáň však předvedl skvělý zákrok, vystihl směr střely a penaltu chytil. Po poločase tak bylo skóre i nadále bezbrankové.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili lépe Jablonečtí. Ti si počínali aktivněji, což v 54. minutě také korunovali první brankou utkání. Ta musela domácí velmi mrzet, neboť po chybě v rozehrávce dostal míč Vojtěch Kubista v podstatě před prázdnou branku a už neměl problém skórovat. Slovan se nevzdal a mohl brzy zareagovat, Krejčího zakončení však mířilo mimo tři tyče.

Také nadále se svěřenci trenéra Pavla Čapka snažili se skóre něco udělat, ohrozit Repáňovu branku se jim však nedařilo. V závěrečné desetiminutovce obléhali hostující polovinu, nebezpečné zakončení však stále nepřicházelo a čas rychle utíkal.

Ve své útočné snaze navíc naši hráči otevírali okénka v obraně, což vyústilo ve druhou branku Jablonce. V nastaveném čase se totiž trefil Jakub Kuhn a rozhodl o konečném výsledku 2:0 pro Jablonec.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Výsledek utkání mě mrzí, chtěli jsme derby zvládnout. Byli jsme posílení o dost hráčů A-týmů, čemuž odpovídalo i tempo hry, které bylo dobré oboustranně. My jsme měli více šancí, dokonce jsme i kopali penaltu, kterou jsme ale nedali. Do toho tam byly dvě velké nedotažené šance, kdy Pulkrab po střele Bartošáka sám před brankářem nedal, to samé později Ljulka. Také oni si ale vytvořili šance, kdy nás podržel Václav Hladký. Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně, soupeř nás přehrával agresivitou a o naší prohře rozhodla školácká chyba. Při rozehře jsme namazali přímo na hráče a ten dával gól do prázdné branky. Snažili jsme se s tím něco udělat, měli jsme dost standardek, ale nedokázali jsme se prosadit. Na konci jsme už vše vsadili do útoku a oni nám ještě dali branku. Rozhodla však podle mě hlavně větší aktivita soupeře ve druhé půli.