FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Žižkov 4:3
21.03.2019

Slovan v přípravném utkání plném branek porazil Žižkov 4:3 (+ sestřih)

Šimon Knopp
Liberec/Turnov - Hráči Slovanu si zpestřili přípravu během reprezentační přestávky zápasem s druholigovou Viktorií Žižkov. Podle očekávání dostali šanci hráči, kteří pravidelně tolik nenastupují. Mimo jiné se v sestavě po delší léčbě objevili dva obránci: Karel Knejzlík a Daniel Köstl. V zápasu padlo hned několik gólů a kopali se celkem tři penalty, konečný výsledek byl 4:3 pro Slovan.
Turnov, čtvrtek 21.3.2019, 15:30
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
4:3
(3:1)
FK Viktoria ŽižkovFK Viktoria Žižkov
FC Slovan Liberec: Nguyen (46. Vliegen) - Koscelník (46. Mikula), Vuklišević, Köstl, Knejzlík - Potočný (46. Gembický), Mara, Pešek (46. Lehoczki), Nešický (46. Yu), Malinský - Musa (46. Pázler)

Náhradníci: Vliegen, Lehoczki, Mikula, Yu, Gembický, Pázler

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš (46. Soukup) - Burda, Opluštil, Šustr, Žežulka - Muleme, Súkenník (46. Kubala), Antl (46. Zeman), Tusjak (46. Bazal) - Hejný (73. Kaisler), Baďura (46. Vrána)

Náhradníci: Soukup, Šimek, Bazal, Zeman, Kaisler, Vrána, Kubala

Branky: 3. a 32. Potočný (penalty), 33. Pešek (penalta), 49. Yu - 20. Súkenník, 50. Zeman, 83. Bazal

Ve slunečném počasí si Slovan rychle získal vedení v zápase. Celá akce započala autovým vhazováním Koscelníka, následně se do vápna prodral Pešek a byl faulován. Penalty se ujal Roman Potočný a úspěšně proměnil. O pár minut později mohl na úvodní trefu odpovědět Muleme po přihrávce od Hejného. Hráč Žižkova pelášil téměř sám na bránu stíhaný Koscelníkem, ovšem bránu pod tlakem netrefil. Ve 20. minutě po chybě Peška, poté co ztratil míč v pozici posledního hráče, se trefil Igor Súkenník po zemi do pravého rohu a srovnal skóre zápasu.

V bojovné utkání jsme byli svědky další penalty, kterou vybojoval Musa. Nejprve si šikovně obhodil hráče a pak následoval faul bránícího hráče. I napodruhé si vzal míč Roman Potočný a nemýlil se ani tentokrát. O dvě minuty později Liberečtí vybojovali další pokutový kop po faulu na Peška. Potřetí již Potočný přenechal zahrávání svému spoluhráčovi Jakubu Peškovi, rychlonohý záložník nezaváhal a poslal Slovan do vedení 3:1. Slovan si i nadále vytvářel šance, po jednom z rohů se dostal k míči Musa, kterému se povedlo i vystřelit, gól zastavila až branková konstrukce.

Ve druhém poločasu se do zápasu podívali i hráči z lavičky. Jeden z nich, konkrétně útočník Kanghyun Yu si využil nedorozuměn v žižkovské defenzivě a zvyšoval gólem do prázdné branky. O pár sekund později se ale trefili i střídající Tadeáš Zeman a snížil na rozdíl dvou branek. Pěknou střelu z dálky vyslal v 60. minutě Lehoczki, ovšem Soukup jeho pokus kryl. Těsně před koncem ještě zdramatizoval utkání trefou zpoza vápna Josef Bazal. Ve zbytku zápasu ale už další gól nepadl, konečný výsledek přípravného zápasu byl tedy 4:3 pro Liberecké.