FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 4:1
15.01.2017

Slovan v prvním utkání Tipsport ligy nestačil na Mladou Boleslav

Kryštof Rossmann
Mladá Boleslav/Liberec - Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského nastoupili během nedělního poledne k prvnímu utkání Tipsport ligy a prvnímu duelu zimní přípravy. Na Mladou Boleslav nakonec nestačili poměrem 1:4.
MBL, neděle 15.1.2017, 11:00
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
4:1
(2:0)
FK Mladá Boleslav: Šeda – Fleišman, Da Silva, Valenta, Přikryl – Magera, Chramosta, Pauschek, Takács – Král, Nečas.
Na střídání: Hůlka - Fabián, Jánoš, Matějovský, Kalabiška, Kúdela, Mareš.
FC Slovan Liberec: Hladký – Breite, Coufal, Piško, Voltr – Kubyshkin, Bartl, Machuča, Bartošák – Ekpai Ubong, Šulc.
Na střídání: Porcal - Karafiát, Bláha, Obročník, Ševčík, Heppner.
Branky: 8. Chramosta, 13. Nečas, 48. vl. Bartošák, 84. Fabián – 66. Karafiát. Rozhodčí: Karel Hrubeš.

Naše mužstvo nevstoupilo do zápasu pravou nohou, již po třech minutách musel Hladký poprvé zasahovat, když se do zakončení propracoval Chramosta. Střela letěla přímo do náruče připraveného libereckého gólmana. Poté přerušil kombinaci Středočechů Šulc a vyzval svým centrem k ohrožení Šedovy branky Bartla. Ten si ale s nabídkou neporadil ideálně a míč mezi tři tyče hlavičkou nenasměroval.

Následně domácí otevřeli gólové účty. Po dlouhém výkopu mladoboleslavského gólmana se k míči dostal Jan Chramosta, předběhl Bartošáka a střelou z pravé strany vápna nedal Hladkému šanci. Záhy pálil z hranice vápna ostře Pauschek, nicméně tentokrát gólman Slovanu předvedl vynikající zásah a ránu vyrazil na rohový kop.

Ten sice Slovan dokázal odvrátit, avšak pouze o minutu později skórovali hráči v bílých dresech podruhé. Svou rychlost totiž ukázal Jakub Nečas, předběhl obránce a poradil si i se zakončením. Tlak domácích pokračoval, u pravé tyče se zjevil osamocený Král, na přízemní pas přes celé malé vápno jen tak tak nedosáhl.

Ve čtyřiatřicáté minutě zatrnulo příznivcům Slovanu znovu, centr do pokutového území odvrátil Coufal hlavou tak, že balón mířil mezi tři tyče. Situaci zachránil Hladký, který míč usměrnil mimo nebezpečné území. Do konce poločasu se již skóre neměnilo, ale hned po přestávce domácí zvýšili svůj náskok. A nemuseli proto udělat téměř nic. Bartošák přihrával na Hladkého, tomu trochu podklouzla noha a tříbranková ztráta byla na světě.

Nejprve ještě Šulc v úniku tváří v tvář Šedovi neuspěl, ale v 66. minutě nádherně vypálil Ondřej Karafiát a výstavní ranou snížil náskok soupeře. Jenže Mladoboleslavští si vedení pohlídali. Nejprve Šulce, který znovu mířil osamocen do gólové šance, zastavil včas faulem Přikryl a s blížím se koncem dodal definitivní tvář výsledku Tomáš Fabián, jenž obdržel pas do běhu, potáhl si balón a střelou k tyči skóroval.