FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Luck 2:3
10.07.2016

Slovan vinou penalty v závěru podlehl ukrajinské Volyni Luck

Lukáš Michalík
Windischgarsten - Mužstvou trenéra Trpišovského dnes nastoupilo k dalšímu přípravnému duelu v rámci rakouského soustředění. Proti ukrajinskému Lucku naši hráči dvakrát zareagovali na nepříznivý vývoj, na třetí branku soupeře už však nezbýval čas odpovědět. Slovan tak svému soupeři nakonec podlehl 2:3.
Rakousko, neděle 10.7.2016, 16:30, Windischgarsten
2:3
(1:1)
FK Volyň LuckFK Volyň Luck
FC Slovan Liberec: Hladký – Coufal, Karafiát, Chlumecký, Sýkora – Obročník, Bláha – Silva, Sixta, Vůch – Komličenko. 2. poločas: Hladký – Coufal, Karafiát, Pokorný, Bartošák – Folprecht, Sackey – Ekpai, Ševčík, Navrátil – Hadaščok.
Branky Slovanu: 31. Komličenko, 82. Pokorný.

Lepší vstup do utkání předvedl soupeř z Ukrajiny, který se v 18. minutě ujal vedení. Naši fotbalisté gólově odpověděli po půl hodině hry, kdy se v přípravě znovu prosadil útočník Nikolaj Komličenko. Slovan mohl krátce před poločasem přidat pověstný gól do šatny, v cestě do brány povedené střely navrátilce Vůcha však stálo břevno.

Vyrovnaný stav duelu vydržel až do 75. minuty, v níž se Luck opět dostal do jednobrankového trháku. Liberečtí hráči se ale znovu zmohli na rychlou reakci. Svůj tým jako správný kapitán pozvedl gólem kapitán Pokorný, který "rybičkou" dorazil Karafiátův trestný kop, jenž skončil na břevně.

Ukrajinský celek se nakonec přeci jen mohl radovat z vítězství. Po faulu Sackeyho v pokutovém území nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop, který hráč Volyně bezpečně proměnil. Náš tým tak ve třetím přípravném duelu v Rakousku utrpěl druhou porážku.