FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 1:1
24.06.2020

Slovan vyválčil bod. V 54. Podještědském derby remizoval v Jablonci 1:1

Jablonec - Po 22 dnech zavítal náš tým opět na jabloneckou Střelnici, kde změřil síly se svým největším rivalem. V rámci Skupiny o titul se Slovan utkal s domácím Jabloncem. První poločas patřil nám, druhý zase Jablonci. Výsledek 1:1 je tak v podstatě spravedlivý. Kaňkou na utkání jsou přísné žluté karty pro Malinského a Balutu, kteří budou chybět v domácím souboji s Ostravou.
N2, středa 24.6.2020, 17:30, Střelnice
FK Jablonec FK Jablonec
1:1
(0:1)
FK Jablonec: Hrubý – Holík (61. Štěpánek), Jeřábek, Plechatý, Krob (75. Velich) – Hübschman (C), Považanec (46. Černák) – Matoušek (75. Pilík), Kratochvíl, Sýkora – Doležal (90+7. Hämäläinen)

Náhradníci: Hanuš – Štěpánek, Pilík, Hämäläinen, Acosta, Velich, Černák

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Mara, Hromada (87. Michal) – Malinský (87. Rondić), Baluta (90+3. Beran), Pešek – Kuchta (65. Fukala)

Náhradníci: Knobloch – Zeman, Mashike, Rondić, Beran, Fukala, Michal

Branky: 85. Hübschman - 24. Kuchta

Žluté karty: 34. Sýkora, 57. Černák, (65. Rada), 68. Matoušek, 89. Kratochvíl, 90. Jeřábek - 2. Kuchta, 22. Karafiát, 25. Koscelník, 55. Mikula, (56. Hoftych), 67. Malinský, 89. Baluta, 89. Mara

Červené karty: (90+2. Čech Marek - trenér brankářů Liberce)

Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Horák

Diváci: 672

V úvodních minutách vzbudil rozruch jen Jan Kuchta, který hned ve druhé minutě obdržel žlutou kartu za souboj o půlící čáry. Bitvu chtěl strhnout Malinský, který si dobře vymenil ve 14. minutě míč s Kuchtou na levé straně, nicméně následná přihrávka do vápna adresáta nenašla. První větší náznak šance přinesla blížící se polovina první půle.

Kuchta po dlouhém pasu Karafiáta a rychlém brejku hledal u zadní tyče Peška, který sice pas dostal, ale míč poslal z voleje jen mimo bránu. O chvíli později už se skóre měnilo. Rychlou a smrtící akci po ose Pešek - Baluta - Hromada - Malinský zakončoval po nadýchaném lobu posledního jmenovaného z bezprostřední blízkosti Jan Kuchta .

Naše mužstvo bylo v první půli aktivnější a po dalším z rychlých výpadů se dostal ke střele Malinský. Rána mu však nesedla a míč letěl jen daleko vedle brány. V samotném závěru první půle z voleje zkoušel zaskočit Filipa Nguyena na druhé straně Jan Sýkora a o něco později také Miloš Kratochvíl, i jim však scházela u přízemních projektilů přesnost.

Po přestávce domácí dvakrát důrazně zahrozili. Nejdřív vybídnul ke skórování Martina Doležala Sýkora, jablonecký kanonýr se snažil míč nasměrovat do brány skluzem, chyběly mu centimetry. Kratochvílovu střelu o chvíli později zkrotil zase Nguyen. Tlak party Petra Rady trval, po Holíkově pasu trefil Doležal tyč, o chvíli později pálil vedle Sýkora. Domácí Jablonec byl nadále aktivnější a mačkal Hoftychovi svěřence.

V 65. minutě musel pro zranění odstoupit Kuchta a na hrot se posunul Malinský. Hned o minutu později viděl velmi přísnou žlutou kartu za reakci na jeho údajné hraní rukou. Hra se přiostřovala a sudí Pechanec ztrácel kontrolu nad utkáním. Rozhodl se vyřešit to po svém a do již nervózního duelu přispěl svou karetní hrou. V 77. minutě trefil jablonecký smolař Doležal opět konstrukci Nguyenovy brány. Tentokrát pálil z blízkosti do břevna.

O dvě minuty později nařídil Pechanec penaltu proti našemu mužstvu. Tu musel odvolat po zásahu videa. Faul Hromady byl totiž ještě před vápnem. Z následné standardky Pilík těsně přestřelil. V 85. minutě už to domácím bohužel vyšlo. Pilík našel hlavu Tomáše Hübschmana a jablonecký kapitán srovnal na1:1.

I závěr utkání byl velice nervózní a Pechancovi hrubě nevyšel. Po čtyřech žlutých kartách v řadě přehlédl likvidační faul na Balutu, po kterém vylétla naše střídačka jako jeden muž. Odnesl to asistent trenéra Medynský žlutou kartou a trenér brankářů Marek Čech kartou rovnou červenou. Ve zbytku utkání se již hráči ubránili jabloneckým náznakům šancí a ze sousedního Jablonce si tak odvezli bod za remízu 1:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Bylo to emotivní, v závěru houstla atmosféra. Hráli jsme na brejky, ale chtěli jsme jít do vedení, což se nám podařilo po krásné akci Malinského s Kuchtou. Ve druhé půli jsme chtěli pořád hrát a snažit se bušit do obrany brejky, ale některé jsme nedotáhli. Jablonec měl nastřelenou tyč, břevno a nakonec dal gól ze standardky."

Petr Rada (FK Jablonec): „Viděli jsme dva rozdílné poločasy. V prvním jsme byli zakřiknutí a nebyla tam žádná šance až při naše špatné postavení při akci Liberci. Obránce nechal Kuchtu za sebou a ten se dobře zorientoval. Myslím, že z naší strany proběhly jen dva závary z levé strany, kdy míč trefil prvního hráče. Chtěli to zvrátit nebo aspoň zremizovat. Místo Považance jsme nasadili mladého Černáka, dali jsme Matouška dopředu. Byli jsme pak druhý poločas lepší, dali jsme břevno, tyčku. Pak jsme už byli odměněni brankou, když střídající Pilík dobře nacentroval a těší mě, že Tomáš Hübschman dal branku. Když nemáme Tomáše, je naše hra horší, on plní skvěle svou roli i o poločase si k zápasu něco řekl. Vzadu jsme pak hráli už na tři, šel tam Velich, Pilík. Minimálně remízu jsme si zasloužili. Samozřejmě, že je to pro nás ztráta, ale ještě máme tři zápasy. A nejsou to lehké zápasy, udrželi jsme čtvrtou příčku, ale zároveň to je škoda, protože druhý poločas jsme hráli hodně dobře.“