FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 3:0
19.12.2020

Slovan zvládl další domácí duel, proti Boleslavi vyhrál 3:0

Šimon Knopp
Liberec - Slovan se naposledy v podzimní části představil na domácím stadionu U Nisy. Soupeřem mu byla ve 13. kole FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav. Průběh zápasu byl podobný jako předchozí duel s Opavou. Slovan se rychle ujal vedení díky brance Hromady a do poločasu přidal ještě jeden gól. V úplném závěru navíc zahrával penaltu Rondić a upravil na konečných 3:0.
13.kolo, sobota 19.12.2020, 16:00
3:0
(2:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec:

Nguyen - Fukala, Kačaraba, Tijani, Mikula (C) - Mara (86. Chaluš), Hromada - Matoušek (72. Mosquera), Beran (77. Sadílek), Koscelník (71. Pešek) - Rabušic (76. Rondić)

Náhradníci: Knobloch - Chaluš, Sadílek, Pešek, Mosquera, Csáno, Rondić

FK Mladá Boleslav:

Markovič – Zahustel (62. Klíma Jak.), Křapka, Tataev (62. Šimek), Túlio – Mazáň, Janošek (62. Fulnek), Budínský (C) (73. Drchal), Douděra (46. Gaiciar) – Jiří Klíma, Mareš

Náhradníci: Mikulec - Klíma Jak., Fulnek, Drchal, Mašek, Graiciar, Šimek

Branky: 6. Hromada, 29. Tataev (vlastní), 90+1. Rondić (pen.)

Žluté karty: 19. Mareš

Rozhodčí: Adámková - Hock, Vlček

VAR, AVAR: Orel, Poživil

V úplném úvodu zápasu začaly oba celky opatrně, ani jeden z nich se nechtěl dopustit chyby. Platilo to až do šesté minuty. Na centr Fukaly si naskočil ve vápně Rabušic, hlavičkou sklepnul na nabíhajícího Jakuba Hromadu. Ten neváhal a tvrdě se opřel do míče. Markovič si sice na balón šáhl, ale střelu se mu vyrazit nepodařilo, 1:0 pro Slovan. Ve 12. minutě zahrozil nebezpečně zpoza vápna Túlio, jeho pokus prolétl těsně vedle tyče Nguyenovy branky. Ve 14. minutě prověřil Nguyena z úhlu po standardní situaci Budínský, liberecký gólman pokus vyboxoval mimo.

Ve 28. minutě jsme viděli krásnou individuální akci Berana. Mladičký záložník si převzal míč a prokličkoval až do vápna, z úhlu prověřil Markoviče. Následoval rohový kop a druhá branka Slovanu. Na centr Mary si naskočil Taras Kačaraba, míč ještě pravděpodobně tečoval Tataev a gól byl tedy připsán jako vlastní. Poté se do velké šance dostal Budínský, jeho hlavičku zlikvidoval bravurním zákrokem Nguyen. Šest minut před koncem prvního poločasu se předvedl Markovič. Hromada se po přihrávce Matouška vynořil sám před boleslavským gólmanem, ale střela skončila díky skvělému zákroku jen na tyčce!

Boleslav na začátek druhého poločasu přišla se střídáním, do hry se dostal místo Douděry Graiciar. Přestože si hráči z Mladé Boleslavi vytvořili několik centrů, ani jeden z nich naší obraně nepřidělal velké starosti. Boleslav se snažila vytvořit gólovou šanci, ale obrana Slovanu byla pozorná a soupeři nedopřávala příliš prostoru pro kombinaci. V 70. minutě se ve vápně otočil Jiří Klíma a vystřelil, Nguyen byl včas na zemi a změnu skóre nepřipustil. Do velké šance se hnal hned po vystřídání Pešek, Markoviče se snažil přelobovat, neúspěšně.

Další tutovku měl na kopačce Graiciar, na hranici vápna převzal odražený balón a prověřil libereckého gólmana. Nguyen ani tentokrát nezaváhal a skvěle střelu zneškodnil. Na druhé straně pronikl za obranu Mosquera a zkoušel z první zakončit. Stejně jako Pešek branku lobovaným pokusem netrefil. V úplném závěru byl faulován ve vápně Pešek. K penaltě se postavil Imad Rondić a s přehledem proměnil, Markovič skočil na druhou stranu. Zbytek utkání si Slovan již pohlídal a zaslouženě zvítězil 3:0!

Karel Jarolím (trenér Boleslavi): „Nehodnotí se mi dobře, po výsledku 3:0... Připravovali jsme se, věděli jsme, v čem je Liberec silný. Myslím si, že průběh ovlivnila brzo inkasovaná branka. Hrajeme naivně, jako mužstvo málo agresivně. V soubojových situacích má soupeř navrch, a z toho pramení nebezpečné šance před naší branku. Měli jsme příležitosti na kontaktní branku, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit gól. Z tohoto důvodu jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek.“

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Jsme rádi, že jsme potvrdili a navázali na vítězství proti Opavě. A to proti kvalitnímu celku, který má velmi dobré fotbalisty a v tabulce není tam, kde by měl asi být. Chtěli jsme být aktivní, určovat tempo utkání. Vstřelili jsme první branku, přidali druhou... Samozřejmě i soupeř měl svoje možnosti, Filip nás při jedné tutovce podržel. Myslím si, že i v druhém poločase jsme byli lepším mužstvem. Zaslouženě jsme vyhráli a jsme rádi, že jsme získali další tři body a dostali se do horní části tabulky.“