FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Krásný Les 24:0
09.10.2014

Souboj Davida s Goliášem: Náš tým vyzval v přátelském utkání FC Krásný Les

Liberec - Díky projektu "Kopeme za fotbal" sehráli hráči Krásného Lesa utkání s naším výběrem. Mohli hráči, hrající hlavně pro radost a působící v III. B třídě - Sever ohrozit ligový výběr, který nastoupil v rámci možností v nejsilnější možné sestavě?
přát., čtvrtek 9.10.2014, 17:30, U Nisy
24:0
(13:0)
FC Krásný LesFC Krásný Les
FC Slovan Liberec: Hroššo – Kolár, Pimpara, Karišik, Fleišman – Ďubek, Obročník,Calazans, Delarge, Budnik – Luckassen.

Náhradníci: Hauzr – Pokorný, Egert, Soungole, Hamuľak Mudra.

FC Krásný Les: Vošvrda Jiří – Mikan, Rapčan, Bušovský, Pecháček – Martínek, Koudelka, Válek, Vošvrda Jan – Védr, Strnádek.

Náhradníci: Šiureda, Nagájek, Tanzyna, Marinč, Ousáma, Ismael.

Branky: 5. Luckassen, 15. Ďubek, 16. Kolár, 18. Ďubek, 19. Budnik, 20. Luckassen, 22. Budnik, 25. Kolár, 26. Luckassen, 27. Budnik, 32. Delarge, 34. Budnik, 34. Budnik, 39. Hamuľak, 39. Hamuľak, 41. Calazans, 42. Calazans, 46. Hamuľak, 51. Mudra, 59. Pokorný, 62. Soungole, 70+1. Mudra, 70+3. Soungole, 70+4. Hamuľak.

Krásný Les získal možnost sehrát přátelský zápas se Slovanem Liberec díky projektu "Kopeme za fotbal", a oproti domácím měl jednu výhodu. Zatímco náš tým oslabily pozvánky do reprezentačních výběrů pro Josefa Šurala, Vladimíra Coufala, Martina Frýdka, Vojtěcha Hadaščoka a Ondřeje Koláře, výběr z vesnice poblíž Frýdlantu s přibližně 500 obyvateli přijel v plné síle. Ani to ale na prvoligisty samozřejmě nestačilo.

V utkání, které mělo hlavně zábavný charakter, se hosté v úvodních minutách na stadionu teprve rozkoukávali a už poprvé inkasovali. Po brance Luckassena se sice vzpamatovali, od 15. minuty už ale byla jednoznačně vidět převaha našich hráčů. A diváci si přišli na gólové hody.

Gólman Jiří Vošvrda se sice snažil, seč mohl, náš útok mu ale příliš šancí nedával. V rozmezí 15. a 22. minuty skončilo za jeho zády hned šest branek. Teprve o něco později se předvedli také hosté, kteří se vydali na zteč a vybojovali rohový kop, ten ale gólman Hroššo s problémy, ale přeci jen dokázal skrýt ve svých rukavicích.

S narůstajícím skóre se utkání podle očekávání stávalo stále více exhibicí Slovanu. Jako první zkompletoval hattrick Luckassen, který o pouhou minutu pokořil v této disciplíně navrátilce do sestavy Jevgena Budnika. Po prvním poločase nakonec bylo skóre na světelné tabuli dvojciferné, což se příliš často nevídá.

S obměněnou sestavou vlétli naši hráči také do druhého poločasu, a přestože nejprve několikrát ztroskotali na Vošvrdovi, střeleckou smůlu nakonec protrhl střídající Hamuľak. Ten dokonce také dosáhl na hattrick, a to po pouhých jedenácti minutách na trávníku, čímž své kolegy v útoku překonal.

Zbytek zápasu se již dohrával v podobném duchu. Bojovní hráči Krásného Lesa se marně snažili vzdorovat ofenzivě Slovanu, ke cti jim je však přiznat, že si i za takového výsledku dokázali svou konfrontaci s celkem z první Synot ligy užít. K jejich smůle jim naše defenziva nepovolila ani jednou skórovat, i tak ale jistě budou na toto utkání vzpomínat v dobrém. Jediným, kdo celkový stav neunesl, byla výsledková tabule, která končí číslicí devatenáct - po dvacáté brance se tedy začínalo od nuly a se závěrečným hvizdem na ní svítilo 4:0.