FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 1:1
17.01.2009

Tipsport liga: FC Slovan vs. FK Jablonec 1:1 (1:1)

Lukáš Váňa
První podještědské derby roku 2009 skončilo nerozhodně. Naši hráči byli v utkání lepším týmem, nakonec ale museli brát remízu.
TL, sobota 17.1.2009
1:1
(1:1)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: I. půle: Zlámal - Kelič, Holeňák, Dejmek, Janů - Dohnálek, Dort, Gebre Selassie, Pietruzska - Nezmar, Blažek.

II. půle: Zlámal - Gebre Selassie, Polák, Holeňák, Liška - Dohnálek, Dort, Vlasko (65. Radzinevičius), Pietruzska - Smetana, Blažek (72. Vulin).
Branky: 19. Dohnálek - 32. Zábojník.

Hned v úvodní minutě mohl náš tým poslat do vedení Dohnálek. V dobré pozici ale branku těsně minul. V 10. minutě poprvé zahrozil Jablonec, Hlouškův přímý kop šel ale nad branku. V 18. minutě se znovu zastřelovan Dohnálek, branku ale hodně netrefil. O minutu později kopal Dort přímý kop, jeho precizní centr trefil hlavou Dohnálek a balon o tyč putoval do sítě - 1:0.

Gól Jablonecké, kteří byli na hřišti ve Mšeně vedeni jako hosté, evidentně probudil. Valentovu střelu musel zneškodnit Zlámal, Loučkovu dělovku zastavila hradba těl. Ve 30. minutě natáhl ke střele jablonecký Papaz a Zlámal se musel hodně natahovat aby balon vytěsnil na roh. Chvíli poté vystřelil do skrumáže těl Zábojník, teč jednoho z hráčů změnila směr míče a Zlámal se za ním jen ohlédl - 1:1.

Ve 34. minutě začal festival Blažkových zahozených šancí. Po centru Przemyslawa Pietruzska, kterého Slovan testuje, sklepl Nazmar hlavou na Blažka, který v jasné šanci netrefil. Ve 37. minutě hlavičkoval před naší brankou Černý a otřáslo se Zlámalovo břevno. Ve 39. minutě byl v další gólovce Blažek, opět neuspěl. Poločas skončil remízou 1:1.

Do druhé půle oba týmy značně prostřídaly. Dlouho diktoval hru náš tým, Pořádná šance přišla ale až v 59. minutě. Vlasko parádně nacentroval do vápna a kdo jiný než Blažek hlavou v dobré šanci minul. V 64. minutě Vlasko parádně vystřelil, jeho nádherná rána těsně minulu tyč. Byla to ale také poslední akce Vlaska na hřišti, při střele jej píchlo v zádech a musel střídat.

V 78. minutě hlavičkoval Smetana, skóre se ale neměnilo. O čtyři minuty později šel Radzinevičius sám na brankáře, nezakončil ale přesně. To byla poslední šance našeho týmu. Pak se jako mávnutím kouzelného proutku obraz hry otočil. Jablonec dohrál závěrečných deset minut před naší brankou. Nebezpečný ale nebyl. Na výsledku se tak nic nezměnilo.