FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 2:0
03.04.2013

Úvodní zápas čtvrtfinále poháru proti Teplicím jsme vyhráli v poměru 2:0

Michal Vít
V úvodním utkání čtvrtfinále Poháru České pošty jsme U Nisy porazili Teplice 2:0. V prvním poločase Slovan jasně dominoval a jeho vedení mohlo být i vyššího rozdílu. Ve druhé půli jsme si pak výsledek pohlídali a k teplické odvetě tak pojedeme s dvoubrankovým vítězstvím v zádech.
čtvrtfinále, středa 3.4.2013, 18:00, U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
2:0
(2:0)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Karišik (26. Kelič), Fleišman - Šural, Rybalka, Pavelka, Delarge (84. Frýdek) - Štajner (68. Sackey), Rabušic
FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Kaufman, Lüftner, Jablonský, Rosa - Vůch (70. Chovanec), Janič (56. Čajič), Matula, Podaný (46. Jindráček) - Kerič
Branky: 24. Rabušic, 31. Delarge, ŽK: 0:3 (Janič, Jablonský, Čajič), ČK: 0:0, Rozhodčí: Drábek - Pilný, Arnošt
Diváci: 1255

Slovan oproti vítěznému zápasu proti Olomouci vyběhl na trávník s jedinou změnou v základní sestavě, kdy se na místo Frýdka stáhl z útoku Delarge, kterého na hrotu nahradil Rabušic. Hned od úvodních minut si tak naši hráči vytvářeli zajímavé příležitosti. V 6. minutě dostal míč za obranu Šural, ale Grigar včasným vyběhnutím zmenšil úhel a náš záložník ho tak nedokázal překonat. O další minutu později poslal do vápna nádherný křižný pas Štajner, míč si zpracoval Delarge a technickou střelou nastřelil břevno hostující branky. Fanoušci se tak vedoucího gólu dočkali až ve 24. minutě, kdy se po stříleném centru prosadil na přední tyči Rabušic - 1:0. Teplice poprvé vystřelily na branku ve 28. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal na malém vápně k hlavičce Rosa, jeho slabý pokus ale Kovář neměl problém zachytit. O dvě minuty později tak zahrozil znovu Slovan, když se opět umně prokombinoval až za hostující obranu. Rabušic tentokrát obešel Grigara, ale s balónem se dostal příliš z úhlu a v pádu tak zakončil pouze do vrátivšího se gólmana. Nemuseli jsme však zoufat, protože po následujícím rohovém kopu se odvrácený míč dostal na vápno přímo k Delarge, který s pomocí lehké teče kuriózně přehodil padajícího Grigara - 2:0. Do šaten tak šli naši hráči s dvoubrankovým náskokem.

Vědom si svého náskoku a důležitosti čistého konta začal hrát Slovan druhý poločas výrazně defenzivněji. Do zakončení jsme se již tolik nedostávali a ani hosté na tom nebyli lépe. Jediná jejich šance ve druhé půli přišla v 62. minutě, kdy Čajič nádhernou střelou do šibenice nechal vyniknout Kováře, který jeho pokus zlikvidoval efektní robinzonádou. Slovan si tak k odvetnému utkání poveze do Teplic nadějnou dvoubrankovou výhru.