FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 0:1
18.04.2021

V domácím zápase jsme podlehli Slavii 0:1, rozhodl Kúdela z penalty

Ondřej Marko
Liberec – Těžký zápas s obhájcem titulu z hlavního města jsme začali dobře. První hodinu jsme hráli vyrovnanou partii, kde bylo možné vidět útoky na obou stranách. Nicméně ve velmi soubojovém zápase si oba celky moc větších šancí nevypracovaly. Zápas rozhodla až penalta z 84. minuty, kterou proměnil Ondřej Kúdela.
27.kolo, neděle 18.4.2021, 16:00, U Nisy
0:1
(0:0)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec:

Knobloch – Koscelník, Chaluš, Karafiát (85. Rondić), Mikula – Mara, Sadílek, Purzitidis – Faško (59. Rabušic) – Pešek (76. Fukala), Mosquera

Náhradníci: Nguyen – Fukala, Michal, Cancola, Nečas, Rabušic, Rondić

SK Slavia Praha:

Kolář – Holeš, Kúdela, Kačaraba, Oscar – Hromada (60. Traoré) – Masopust, Stanciu (60. Provod), Júsuf (52. Kuchta), Beran (60. Ševčík) – Tecl (79. van Buren)

Náhradníci: Kovář– Zima, van Buren, Kuchta, Provod, Ševčík, Traoré

Branky: 84. Kúdela (penalta)

Žluté karty: 24. Karafiát, 44. Mara, 57. Sadílek, 59. Rabušic, 77. Purzitidis, 86. Mosquera – 30. Júsuf, 48. Hromada, 90+1. van Buren

Rozhodčí: Hrubeš – Vlček, Horák

První šance utkání byla k vidění hned ve třetí minutě. Beran si před pokutovým územím vyměnil míč s Teclem a poté z pravé strany vyslal technickou střelu k zadní tyči. Naši bránu však těsně minul. Následující minuty byly na větší příležitosti velmi chudé, k vidění bylo pouze pár náznaků a rohových kopů. Hra byla spíše o osobních soubojích. Náš tým si poté vybojoval i množství standardních situací, ze kterých jsme ovšem branku nevstřelili.

Na další z Koscelníkových centrů do vápna se snažil odpovědět Sadílek, nicméně na zakončení byla přihrávka příliš nepřesná. Pěknou souhru následně předvedli pražští hráči, kdy na jejím konci bylo razantní pozemní zakončení Stancia. Knobloch ho ale pohotovým zákrokem pokryl. Zápas byl i nadále vyrovnaný, obě strany si zvládaly vypracovávat útoky. Avšak většina útoků byla plná nepřesností a to od obou týmů. První půle byla celkově vyrovnaná, skončila bez vstřeleného gólu.

První větší šanci ve druhém poločasu jsme měli po faulu Hromady. A to volným přímým kopem ze necelých třiceti metrů. Ujal se ho Mosquera a netrefil ho vůbec špatně, míč poslal na horní síť. Kolumbijský útočník se v úvodních minutách dostal k zakončení hned třikrát. Krátce po trojitém střídání záložníků Slavie našel Oscar ve vápně Kuchtu, který těsně před brankářem zakončit nezvládl. Následovala pasáž mnoha centrů k bráně hostů, se kterými si však obrana poradila.

Ačkoli byl následně odmáván ofsajd, tak v souboji jeden na jednoho Knobloch parádně vychytal Tecla. Aktivita pražského celku se i nadále stupňovala. Nátlakovou pasáž rozbil až náš přímý kop. Obrovskou šanci sešívaných měl Kuchta, který se po kombinaci před naším vápnem dostal ke střele. Stalo se tak těsně přímo před brankářem Knoblochem, který předvedl skvělý zákrok.

Při další akci zasáhl Purzitidis kopačkou lýtko Kuchty, což zapříčinilo jeho pád v pokutovém území. Po přezkoumání videa nařídil sudí penaltu, té se ujal Ondřej Kúdela a zkušeně proměnil. Náš brankář vystihl směr, nicméně díky dané razanci neměl šanci. K případnému vyrovnání se hra nevyvíjela příliš dobře, většinu zbytku základního hracího času drželi balón hosté. Nezměnilo se to ani v nastavení, duel skončil naší prohrou 0:1

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Bojovné utkání, chtěli jsme, aby mělo tempo a důraz. Ze Slavie jsme vyždímali to, co z nich ještě zbylo. Myslím si, že v prvním poločase jsme měli velmi slušné pasáže. Bohužel to, co nás teď trápí, koncovka, tak nedokážeme situace vyřešit do větší šance či lepšího zakončení. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Potom si myslím, že rozhodla střídání Slavie a rozdíl v kvalitě a šířce kádru. Hráči jako Provod, Kuchta, Ševčík, kteří prostřídávali, tak samozřejmě ještě přiložili do ohně. Vyústilo to penaltou na Kuchtu. Bohužel jsme prohráli, škoda, protože hráči se odevzdali a dali do zápasu absolutní maximum.“

Jindřich Trpišovký (SK Slavia Praha): „Vzhledem k terénu to byl složitý zápas. Bylo tam mnoho osobních soubojů, spousta míčů ve vzduchu, moc čistého času se nehrálo. Ani nevím, zda byla nějaká vyložená šance na obou stranách. Pokud tam nějaká byla, tak stejně byl zpětně ofsajd. Moc zajímavých situací před brankami nebylo. Ale zase na obranu hráčů musím říct, že na tom terénu je to opravdu strašně složité. Je to suché a rozbité, proto je ten míč pořád ve vzduchu. Myslím si, že první půle byla celkem nekoukatelná. Od nějaké 60. minuty bylo více místa na hřišti a byly k vidění i nějaké kombinační akce a nebezpečí. V takovémhle zápase většinou rozhodne nějaká standardní situace, nám se podařilo dát gól z penalty. Jinak to spíš zase bylo Mistroství Evropy v soubojích. Po fyzické stránce se jednalo o nesmírně náročné utkání, na druhou stranu, nám se podařilo uskákat většinu centrů domácích. Domácí to hráli velmi jednoduše, hlavně od Mosquery chodilo mnoho centrů do vápna. Nám se je podařilo posbírat. Náročný zápas na souboje a defenzivu, tam jsem to ale zvládli dobře.“