FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Převýšov 5:0
13.07.2013

V generálce jsme porazili Převýšov o pět branek

Michal Vít
Na stadionu U Nisy jsme v generálce na utkání 2. předkola Evropské ligy porazili třetiligový Převýšov 5:0. Tři branky jsme vstřelili v prvním poločase, zbylé dvě trefy jsme si nechali do druhé půle.
přát., sobota 13.7.2013, 17:00, U Nisy
5:0
(3:0)
SK PřevýšovSK Převýšov
FC Slovan Liberec: Kovář – Coufal, Kelič, Kováč (87. Pimpara), Fleišman – Pavelka, Hušek (60. Sackey) - Delarge (46. Frýdek), Rybalka (77. Pokorný), Kalitvintsev (60. Hadaščok) - Rabušic (70. Szabo)
SK Převýšov: Radek - Bodlák (70. Kouřil), Kouřil (46. Jarkovský), Mach (60. Urbanec), Hrabík, Urbanec (46. Černý), Sedláček (46. Novák), Hodlas (46. Rezek), Jan Dvořák (46. Josef Dvořák), Sixta, Špidler (46. Veselka)
Branky: 21. Kalitvintsev, 27. z pen. Rabušic, 36., 64. Rybalka, 86. Szabo
Diváci: 600

Základní sestava Slovanu naznačila, na koho budou trenéři sázet v začátku nové sezóny. Po odchodu Štajnera budeme hrát na dva defenzivní záložníky Pavelku s Huškem doplněné o trojici ofenzivních hráčů Rybalku, Delarge a nově příchozího Kalitvintseva. V útoku pak bude nastupovat Rabušic.

Samotné utkání začal Slovan vlažně. Změna rozestavení byla na souhře týmu znát. Naši hráči tak poprvé zahrozili až v 21. minutě a hned z toho byla úvodní branka. Nová akvizice Kalitvintsev napřáhl z pravého rohu velkého vápna a svou tvrdou přízemní střelu namířil nechytatelně k tyči - 1:0. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. O pět minut později vyslal uličkou do vápna Kalitvintsev krajana Rybalku, ten si obhodil obránce, který ho však v daném momentu poslal k zemi. Pískal se tak pokutový kop, jenž bez potíží proměnil Rabušic - 2:0. Ve 36. minutě přišla fotbalová lahůdka, kdy Hušek po rychlé kombinaci ve středu hřiště uvolnil obloučkem za obranu Rybalku, který těsně před gólmanem míč chladnokrevně dloubl do branky - 3:0. Do konce prvního poločasu ještě dvakrát unikal do brejku Rabušic, vždy však měl míč na dlouhou nohu a hostující brankář tak byl v obou případech u balónu dříve. Do šaten tak šli naši hráči za tříbrankového vedení.

I ve druhé půli diktoval Slovan tempo hry. V 64. minutě jsme se dočkali další odměny, když se po Hadaščokově centru trefil z první Rybalka - 4:0. Mezitím promarnil dvě šance Fleišman, který se po příchodu Pokorného postavil na levou zálohu. S přibývajícím časem už naši hráči postrádali chuť navýšit skóre. Pověstného bůra se však nakonec fanoušci přeci jen dočkali. V 86. minutě elegantně unikl po pravém křídle Pavelka, předložil míč na malé vápno na nabíhajícího Szaba, který zvýšil na konečných 5:0. Teď už Slovan čeká ostrý start do sezóny 2013/2014. Věříme, že u něj budete s námi.