FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 1:1
10.08.2015

V utkání mnoha šancí Slovan remizoval s Duklou 1:1

Lukáš Michalík
Liberec - Naši hráči dnes od 19:00 v rámci 3. ligového kola přivítali na stadionu U Nisy fotbalisty pražské Dukly. K vidění bylo mnoho šancí, na obou stranách se kopalo po jedné penaltě, ale domácí Josef Šural ji bohužel neproměnil. Utkání tak nakonec dospělo do remízového konce.
3.kolo, pondělí 10.8.2015, 19:00, U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
1:1
(1:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Hladký – Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák – Folprecht (69. Sackey), Pavelka (C) – Josef Šural, Shala (73. Delarge), Kerbr – Rabušic (77. Bakoš).
FK Dukla Praha: F. Rada – Jurendić, Jeřábek, Hlinka, Vrzal – Považanec (46. Čajić), Daniel Tetour (84. Milošević) – Berger, Marek Hanousek (C), Přikryl (69. Mareš) – Beauguel.
Branky: 45. Šural - 63. Berger. Rozhodčí: Pechanec - Pilný, Peřina. ŽK: 24. Kerbr - 46. Vrzal. Synot hráč utkání: Josef Šural - Tomáš Berger.
Diváci: 7100

Trenér Trpišovský oproti pohárovému utkání v Izraeli udělal v sestavě hned několik změn. V brance dostal poprvé v soutěžním utkání šanci brankář Hladký, místo Delarge se v záloze objevil Kerbr a na hrotu útoku dostal před Bakošem přednost Rabušic.

Již v 5. minutě nabídli hosté našemu týmu obrovskou šanci na vedoucí gól. Brankář Rada si v rozehrávce neporozuměl se svými spoluhráči a po jejich chybě se míč dostal až k Folprechtovi, který však v dobré pozici levačkou selhal. Krátce na to hlavičkoval po centru z hloubi pole Rabušic, tentokrát však Rada mohl zůstat klidný.

Další velkou příležitost Slovanu nabídla 15. minuta. Bartošák se na levé straně dobrým způsobem uvolnil a poslal do pokutového území nadýchaný centr, jenž si našel Šural. Hlavičku našeho kanonýra ale skvělým reflexem zneškodnil hostující gólman Rada. Poté předvedl povedenou individuální akci zakončenou střelou záložník Shala, branku ale albánský reprezentant netrefil. Spravit chuť si Shala mohl po centru Šurala, ani jeho hlavička ale mezi tři tyče nemířila.

Po půlhodině hry předvedl Slovan povedenou kombinaci, po níž centroval Šural a obrana Dukly měla co dělat, aby odvrátila míč do bezpečí. Poté pálil ze střední vzdálenosti znovu Šural, zatím se ale pouze zastřeloval. Ve 45. minutě už se ale liberecký střelec dočkal. Josef Šural se postavil k exekuci přímého kopu a zhruba ze dvaceti metrů střelou přes zeď nedal Radovi žádnou šanci.

Druhý poločas odstartovaly dvě nepřesné střely. Na jedné straně se do zakončení prodral Rabušic, ani on, stejně jako na opačné straně Berger ovšem neměl přesně seřízená mířidla. Dukla mohla vyrovnat po šanci Bergera, který se po přesné přihrávce ocitl tváří v tvář Hladkému. Liberecký gólman ale stačil včas vykopnout nohu a zřejmě gólovou střelu tak eliminovat. Po další Bergerově akci se řítil sám na Hladkého Beauguel, náš brankář ale proti francouzskému útočníkovi znovu skvěle zasáhl.

V 63. minutě trefil centr hostujícího hráče ruku stopera Pokorného a sudí Pechanec nařídil pokutový kop. Ten Tomáš Berger s přehledem proměnil a srovnal tak skóre. Po zmatcích v pokutovém území mohl Slovanu vrátit vedení Šural, jeho tečovaná střela ale skončila mimo. Zhruba deset minut před koncem byl v pokutovém území faulován unikající Kerbr a výhodu penalty dostal i náš tým. Josef Šural ale touto příležitostí pohrdl a Rada jeho pokus v poklidu kryl. Gólman hostí si poradil rovněž s dobře umístěným trestným kopem Kerbra. Následně po centru Bartošáka hlavičkoval Pokorný, koníčkem ale mířil jen těsně nad.

V samotném závěru se ještě do skákajícího balónu z voleje opřel Šural, dobře chytající Rada mu ale radost znovu překazil. Třetí branky už se přítomní diváci nedočkali, Slovan si tak po remíze 1:1 s Duklou body rozdělil.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Luboš Kozel (FK Dukla Praha): Zápas bych rozdělil na dva úhly pohledu. Z hlediska výsledku jsem spokojen, je to cenný bod ze hřiště soupeře, co má momentálně sportovní formu a myslím si, že se tady body nebudou získávat snadno. Z hlediska výkonu jsem byl v první půli hodně nespokojen, hráli jsme pasivně, staticky, soupeř nás přehrával a se štěstím jsme několik šancí Slovanu přečkali. O přestávce byla v kabině trochu bouřka, která si myslím, že pomohla. Vyšel nám vstup do druhé půle, byli jsme aktivnější a vypracovali si Bergerem a Beauguelem dvě tutovky. Po té penaltě už byla na obou stranách patrná únava, hrálo se otevřeněji a domácí měli více ze hry. Naštěstí nás Filip Rada při penaltě soupeře podržel a udrželi jsme remízu. Cením si toho, že jsme i v závěru chtěli strhnout zápas na svoji stranu, ale celkově měli domácí asi více šancí, takže s bodem musíme být spokojeni.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Myslím si, že dnes nás stál zhruba desetiminutový výpadek tři body. V první půli jsme hráli velice dobře, šlo to podle našich bot, napadali jsme vysoko, měli převahu a soupeře nenechali rozehrát. Bohužel jsme nevyužili šance, co jsme si vypracovali. Myslím si, že jsme měli jednoznačně vést vyšším rozdílem, Folprecht měl velkou šanci a měli jsme tam další závary, které jsme bohužel nedotáhli. I když jsme si o přestávce říkali, že budeme hrát stejně, Dukla nás zatlačila a měla tam dvě velké šance, při nichž nás podržel gólman Hladký. Když ten jejich nápor skončil, tak jsme vyrobili penaltu, ale po tom vyrovnání jsme šli zase za vítězstvím, ale bohužel my svoji penaltu neproměnili a pak Duklu podržel Rada. V celkovém součtu si za tu dnešní ztrátu můžeme sami, nedali jsme penaltu a neproměnili mraky dalších šancí. Myslím si, že diváci, co nás přišli podpořit si přišli na své, byl to dobrý fotbal, ale bohužel pro nás s hořčím koncem.