FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brøndby 0:2
05.07.2014

Ve druhém sobotním zápase nestačil Slovan na dánské Brøndby IF a prohrál 0:2

Hradek nad Nisou/Liberec - Ke svému druému sobotnímu duelu nastoupili naši hráči v Hrádku nad Nisou proti čtvrtému celku loňské sezony dánské Superligy, Brøndby IF. Odehráli s nimi vyrovnanou partii, soupeř ovšem dokázal potrestat zaváhání naší defenzivy a uštědřil nám tak porážku 0:2.
přát., sobota 5.7.2014, 17:00, Městský stadion Hrádek nad Nisou
0:2
(0:1)
Brøndby IFBrøndby IF
FC Slovan Liberec: Hroššo – Mudra (65. Coufal), Pimpara (85. Pokorný), Rajnoch, Fleišman (C) – Jarolím, Obročník – Šural, Pavelka, Kolár (58. Sackey) – Luckassen (46. Hadaščok).
Brøndby IF: Hradecky – Ornskov, Kahlenberg (C) (62. Thygesen), Syzmanowski, Makienok (46. Hasani), Nunez, Holst, Durmisi (46. Phiri), Norgaard (80. Reyan), Dumic (46. Da Silva), Semb Berge (80. Stuckler).
Branky: 43. Durmisi, 84. Stuckler, ŽK: 49. Hadaščok – 88. Stuckler.

Úvod se vydařil lépe dánskému celku. Hned ve druhé minutě se sám před Lukášem Hroššem objevil Syzmanowski a liberecký gólman musel situaci hasit zákrokem ve skluzu, o dvě minuty později pak Riza Durmisi rozehrával přímý kop z dobré pozice a jeho střela prosvištěla těsně nad Hroššovou brankou. Postupem času však náš tým hru vyrovnal a šance se začaly rodit i na druhé straně.

Nejaktivněji si v tomto ohledu počínal David Pavelka. Ten po necelé půlhodině obdržel zajímavě vyhlížející pas, prošel až do vápna a levou nohou vystřelil. Lukas Hradecky v brance soupeře se sice za míčem pouze ohlédl, ten ale proklouzal těsně vedle jeho levé tyče. Z ještě lepší pozice pálil David Pavelka pět minut před koncem prvního poločasu, obrana Brøndby však projektil na poslední chvíli zblokovala a balon tak bez větších obtíží doklouzal do náruče gólmana.

Když už se zdálo, že skončí první půle skončí bez branek, hosté z ojedinělé akce udeřili. Simon Makienok vyskočil pro balon nejvýše, sklepl ho přímo na nohu Rizy Durmisiho a ten ze stoprocentní pozice nezaváhal. Po poločase tak Dánové nejtěsnějším možným rozdílem vedli.

Ve druhé půli jsme byli aktivnější, krajní beci se často pokoušeli o centry z obou stran, ani jeden z nich ovšem nedokázal přesně nalézt svého adresáta. Brøndby útočilo zejména z protiútoků, po jednom z nich dolétl míč z rohového kopu přímo na hlavu Orsnkova, Lukáš Hroššo však byl na místě včas a znovu inkasovat odmítal.

Tlak na branku soupeře se postupně stupňoval, šancím ale chybělo přesné zakončení. S blížícím se koncem se tak například opět pokoušel vypálit David Pavelka, i tento jeho pokus však pouze minul branku. S tlakem se navíc také více rozevírala liberecká defenziva a protiútoky Brøndby tak byly řím dál tím více nebezpečné.

V 83. minutě ještě sice střídající Phiri pálil pouze nad branku Lukáše Hrošša, o chvíli později už ale přišla druhá přesná trefa hostujícího týmu. Postarali se o ni další střídající hráči. Reyan při pohledné kombinaci přiťukl míč Danielu Stucklerovi a ten už tváří v tvář gólmanovi nezaváhal a dodal výsledku konečnou podobu. V závěru už se zápas spíše dohrával a ani jeden celek si nedokázal vytvořit žádnou zajímavější příležitost, Slovan tak z kopaček dánského Brøndby utrpěl porážku 0:2.

Samuel Slovák, FC Slovan Liberec: Co pro nás bylo důležité, chtěli jsme si vyzkoušet takzvaný anglický týden. Ve středu jsme hráli těžký zápas proti Dukle Praha a potom k tomu to dnešní utkání. V tomto ohledu to účel splnilo. S výsledkem samozřejmě spokojen nejsem, ale myslím, že kdybychom měli trochu více štěstí, mohlo utkání dopadnout jinak. Chyběla nám individuální zdatnost, aby to někdo vzal na sebe a individuálně se zkusil prosadit. Bohužel jsme udělali dvě chyby a z nich inkasovali góly. Zápas to byl dobrý, ale nám zkrátka chyběla odvaha v zakončení.