FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Metalurg Doněck 1:3
09.02.2015

Lukáš Michalík
Naši fotbalisté dnes uzavřeli sérii přípravných utkání v rámci herního soustředění v Turecku. Od 16:30 liberecké mužstvo nastoupilo proti aktuálně desátému celku ukrajinské ligy, doněckému Metalurgu. Slovan se stejně jako proti Sofii ujal vedení, které ale znovu netrvalo dlouho. Do poločasu soupeř stačil výsledek otočit a ve druhém poločase, na rozdíl od našeho týmu, ještě jednu šanci proměnil.
Turecko, pondělí 9.2.2015, 16:30
1:3
(1:2)
FC Metalurg DoněckFC Metalurg Doněck
FC Slovan Liberec: Hroššo (46. Kolář) - Sus, Pimpara, Sackey, Fleišman - Pavelka, Obročník - Ndiaye (85. Luckassen), Šural, Frýdek - Bakoš.
FC Metalurg Doněck: Pankiv (46. Bandura) – Nasonov (46. Čečer), Hovsepyan (46. Karvalo), Putivtsev (46. Pryjma), Sobol (46. Makrides), Noyok (46. Postupalenko), Alexandre (46. Myshenko), Lazič (46. Morozjuk), Nelson (46. Fedotov), Kozak (46. Plyatsykas), Moraes (46. Baranovskyj)
Branky: 8. Frýdek - 11. Lazič, 45. Alexandre, 73. Morozjuk.

Začátek utkání připomínal ten z předešlého zápasu proti CSKA Sofia. Slovan se poměrně rychle ujal vedení, když v 8. minutě zakombinoval Frýdek s Ndiayem, po jejichž spolupráci se míč dostal k Pavelkovi. Kapitán Slovanu v tomto zápase následně povedenou přihrávkou uvolnil Martin Frýdka, který postupoval sám na brankáře a svůj nájezd bezpečně proměnil. Bohužel, stejně jako v minulém utkání, stačil soupeř velmi brzy vyrovnat. O tři minuty později kontrovali fotbalisté Metalurgu obdobnou akcí po pravé straně, po níž Nelson poslal do pokutového území ideální centr, který nechytatelnou hlavičkou zasáhl neobsazený kapitán Doněcku Dorde Lazič a srovnal tak skóre.

Po krátké pauze, zaviněné výpadkem osvětlení, namlsaný Frýdek pálil z přímého kopu, ale pozorný Pankiv si s jeho pokusem poradil. Povzbuzen střelou soupeře zkusil štěstí z velké dálky také Brazilec Alexandre, proti jeho projektilu však Hroššo vůbec zasahovat nemusel. Po zbytek poločasu byl k vidění svižný kombinační fotbal, naši hráči měli míč více na svých kopačkách a hrálo se především na soupeřově polovině. Vypracované příležitosti ale zůstaly nevyužity. Naopak, v závěru poločasu chyboval na vlastní polovině při pokusu o kličku Sackey, jehož zaváhání využil Alexandre, který chytře přeloboval Hrošša.

První minuty druhého dějství toho mnoho zaznamenáníhodného nepřinesly. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště bez větších šancí na jedné či druhé straně. Slovan zahrozil hlavičkou Šurala, který si naskočil na centr z levé strany, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Střídající brankář Bandura se poté musel pořádně vytáhnout, aby zneškodnil ránu z hranice velkého vápna. Za Doněck odpověděl po rohovém kopu Pryjma, zakončoval ovšem mimo bránu.

V 73. minutě se soupeři podařila ojedinělá kombinace po pravé straně, přízemní centr gólman Kolář jen vyrazil před sebe, kde se nejrychleji zorientoval Mykola Morozjuk a do odkryté branky vsítil třetí branku svého týmu. Slovan se v závěru zápasu snažil výsledek zkorigovat, hráči si vytvořili dvě, tři velmi slibné příležitosti a k tomu jednu stoprocentní tutovku, kterou však Ndiaye sám před brankářem neproměnil. V posledním přípravném utkání na herním soustředění jsme tak podlehli Metalurgu Doněck 1:3.