FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - FK Vardar 1:2
05.02.2016

Lukáš Michalík
Slovan dnes na soustředění v Turecku nastoupil k poslednímu utkání. V generálce na ligu se svěřenci kouče Trpišovského střetli s makedonským Vardarem Skopje. Naše mužstvo zásluhou branky Marka Bakoše po prvním poločase vedlo, po změně stran však v závěrečné desetiminutovce Vardar dokázal obrátit kormidlem utkání a nepříznivý vývoj otočil.
Turecko, pátek 5.2.2016, 14:00
1:2
(1:0)
FK Vardar SkopjeFK Vardar Skopje
FC Slovan Liberec: Koubek (46. Hladký) - Ljulka (69. Coufal), Hovorka (69. Švejdík), Pokorný, Bartošák (81. Bláha) - Karafiát (60. Folprecht), Sýkora (60. Machuča) - Bartl (69. Luckassen), Bakoš (60. Shala), Vůch (46. Jefremov) - Rabušic (69. Pulkrab)
Branky: 15. Bakoš - 83. Spirovski, 89. Grozdanoski.

Hráči našeho týmu do utkání vstoupili s větší chutí, byli aktivnější než jejich makedonský soupeř a v 15. minutě se po zásluze ujali vedení. Z levé strany hřiště poslal do pokutového území přesný centr Sýkora, jehož pobídkou Marek Bakoš nepohrdl a placírkou z prvního dotyku otevřel skóre.

Slovan pokračoval v nastolené aktivitě a hra se tak odehrávala povětšinou na polovině soupeře. Nepřesné rozehrávky brankáře Vardaru chtěl využít Sýkora, ale střelou z velké dálky nakonec nemířil přesně.

Zvýšit náskok Libereckých mohl po půl hodině hry Ljulka, jenž si naskočil na standardku Egona Vůcha, ale hlavou trefil tyč. Vardar vážněji zahrozil až krátce před poločasovým hvizdem, kdy se jeden z makedonských hráčů prezentoval dravým průnikem zakončeným prudkou střelou, která prosvištěla vedle branky Tomáše Koubka.

Po změně stran se začali více osmělovat rovněž fotbalisté soupeře. V 60. minutě se musel náhradní brankář Hladký vypořádat s tvrdou střelou ze střední vzdálenosti. Na opačné straně se do dobré příležitosti dral Jefremov, mladý ruský křídelník ale nakonec na centr Luckassena z levé strany nedosáhl.

Vše podstatné ze druhého poločasu přinesla až závěrečná desetiminutovka. Nejprve po snaze o konstruktivní rozehrávku od brankáře hrubě chyboval Pokorný, hráč Vardaru postupoval sám na Hladkého, jehož se následně zbavil kličkou. Střelu směřující do odkryté branky ale stačil skvěle načasovaným skluzem kapitán Pokorný zablokovat a odčinil tak své zaváhání.

V 83. minutě předvedl makedonský celek akci po levé straně, odkud doputoval centr na hranici šestnáctky, kde záložník Spirovski s ničím nepáral a z voleje vymetl šibenici Hladkého brány. O šest minut později Vardar dokonal obrat. Po nenápadné akci ve středu hřiště se Grozdanoski odhodlal k sólové akci, přešel středem hřiště přes několik protihráčů a povedený individuální počin zakončil gólovou střelou v pádu. Naši fotbalisté tak v samotném závěru ztratili vedení a v posledním utkání tureckého soustředění podlehli Vardaru Skopje 1:2.