FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Pardubice B 1:2
20.10.2019

Béčko ztratilo v zápase s Pardubicemi vedení, prohrálo 1:2

Liberec - Třetí prohra v řadě a ztracené vedení. Béčko Slovanu nestačilo na B-tým Pardubic, kterému podlehlo 1:2. Jedinou branku našeho mužstva vstřelil v první půli Miroslav Dvořák.
11.kolo, neděle 20.10.2019, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
1:2
(1:0)
FK Pardubice BFK Pardubice B
FC Slovan Liberec B: Vliegen – Koscelník (46. Šulc), Dvořák, Michal, Baláž – Vrabec, Nešický, Beran (80. Šíma), Gembický – Yu (80. Kim), Musa.
FK Pardubice B: Hrnčíř – Zukal (C), Sláma, Čihák, Lněnička (46. Park), Kovář (87. Rambousek), Mužík, Lee (62. Jiroutek), Sokol (90. Pavlas)l, Kepl (46. Zelenka), Miker
Branky: 26. Dvořák – 66. Kovář, 77. Kovář. Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Pálek.

Naše mužstvo nevstupovalo do duelu s Pardubicemi v nejlepším rozpoložení. Poslední dva zápasy prohrálo, navíc inkasovalo hned šest branek, zatímco samo vstřelilo pouze jednu. I přesto byl Slovan během první půle aktivnějším mužstvem. Jako obvykle ho však trápila koncovka a často akce končily na připraveném gólmanovi Hrnčířovi.

Modrobílí nakonec skórovali jako první. Míč poslal do sítě stoper Miroslav Dvořák, který vstřelil svou první branku v sezoně. Slovanu se následně podařilo vybojované vedení udržet až do konce první půle. Do kabin tak oba celky odcházely za stavu 1:0 pro domácí.

Trenéry Petra Papouška s Petrem Myslivcem však následně nepotěšily tradiční herní výpadky, které byly k vidění už během posledních zápasů. Soupeř maximálně těžil ze svých situací a skóre dokázal otočit. Pardubičtí využili zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky hned třech střídání. V 66. minutě nejprve vyrovnal Daniel Kovář.

A stejný hráč se prosadil i o jedenáct minut později, když vyzrál na Vliegena. Trenéři našeho mužstva zareagovali dvojitým střídáním, ale další gól již na Městském stadionu nepadl. Slovan prohrál s Pardubicemi těsně 1:2.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Hodnocení zůstává stejné jako po předchozích zápasech. I když nebyl náš výkon v prvním poločase optimální, vedli jsme 1:0 a měli jsme i další možnosti a šance, které jsme nedokázali proměnit. Ve druhém poločase šla naše hra bohužel níž. V našem vápně na nás stačí málo, soupeř se třikrát dostal dovnitř šestnáctky a dal dvě branky. Některé individuální výkony na třetí ligu nestačí.