FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlín 4:3
11.05.2016

Fantastický obrat! Dvougóloví střelci Hovorka s Pulkrabem vystřelili Slovanu tři body

Kryštof Rossmann
Liberec - Veledůležité vítězství si připsal Slovan v utkání se Zlínem. Obě mužstva se dlouho přetahovala o vítězství, nakonec však rozhodl v prospěch modro-bílých dvěma trefami v rozmezí pěti minut David Hovorka.
29.kolo, středa 11.5.2016, 18:15, U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
4:3
(1:2)
FC ZlínFC Zlín
FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný (C), Bartošák – Folprecht (74. Obročník), Breite – Pulkrab (77. Rabušic), Shala (69. Machuča), Vůch – Bakoš
FC Zlín: Holý – Pazdera, Jugas, Hájek (C), Hubáček – V. Vukadinovič, Janíček, Holík (81. Fantiš), Koreš (84. Bartolomeu) – Jordan (59. Matějov), Poznar
Branky: 25. Pulkrab, 61. Pulkrab, 75. Hovorka, 80. Hovorka – 5. Poznar, 29. Jordan, 68. V. Vukadinovič Rozhodčí: Příhoda – Blažej, Pospíšil. ŽK: 36. Shala, 88. Obročník – 23. Hájek. Diváci: 4669.
Diváci: 4669

Po úvodních nepřesnostech se do první větší šance propracoval po pěkném přízemním pasu Coufala Pulkrab. Pokusu nakonec chyběla razance a Holý ho tak bez větších potíží zastavil včas. Následně však doslova zmrazil celé tribuny Matěj Poznar, jenž nedal po přesné nabídce Jordana Koubkovi přesnou ranou ke vzdálenější tyči šanci. Zlín se tedy ujal brzkého vedení, Slovan musel dotahovat.

Modro-bílí pokračovali i po inkasovaném gólu v aktivitě. V deváté minutě Coufal vybojoval první rohový kop utkání, nicméně strážce zlínské svatyně nakonec ohrožen nebyl. Podobně dopadla i rozehrávka přímého volného kopu o několik chvil později. Tentokrát odhlavičkoval balón mimo pokutové území Jugas.

Ve 22. minutě si vytvořil obrovskou příležitost Vůch, který po přesné přihrávce Coufala stanul před téměř odkrytým zařízením. Míč se však snažil nasměrovat ke vzdálenější tyči a minul. To Matěj Pulkrab byl zanedlouho poté úspěšný. Nejprve se proháčkoval přes tři obránce a poté míč poslal přesně mimo dosah Holého.

Jenže Fastav trestal každou libereckou chybu a těsně po polovině první půle se dostal do vedení. Koreš se ocitl zcela osamocený před Koubkem, svou technickou ránu sice poslal pouze do tyče, ale dobíhající Marek Jordan již neměl problém balón dopravit za bezmocného brankáře Slovanu.

Před přestávkou musel ještě blížící se nebezpečí hasit sám Koubek. Nejdříve se znovu nikým nehlídaný zjevil před bránou střelec druhého gólu Zlína - Jordan a následně hledal po individuální akci své spoluhráče Vukadinovič. Liberecký brankář však obě akce výbornými zákroky dokázal zneškodnit, a udržel tak svůj celek ve hře.

V 61. minutě vytěžil z tlaku vyrovnávací branku opět Matěj Pulkrab, který si naskočil na Bartošákův pohledný centr. Jenže hosté znovu trestali nedůslednost obrany našeho mužstva. Zapomenutý Vukadin Vukadinovič poslal míč přesně za záda Koubka stejně neomylně jako v předchozích dvou případech Poznar s Jordanem.

Nicméně drama v žádném případě nekončilo. Vůch šikovně uvolnil Breiteho. Ten okamžitě vypálil a Holý jen tak tak stihl míč usměrnit na rohový kop. Na následný centr si naběhl David Hovorka a nekompromisní ranou srovnal stav na 3:3! O chvíli později navíc znovu David Hovorka, znovu po rohovém kopu, ale tentokrát hlavou převážil misky vah na stranu domácího celku!

Další branka již na stadionu U Nisy nepadla, a Slovan tak získal důležité tři body do tabulky. V sobotu se střetne v přímém souboji o třetí příčku s Mladou Boleslaví.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): V utkání bylo mnoho klíčových momentů, jeden z nich byla bezesporu Tomášem Koubkem chycená šance Zlína za stavu 1:2. Kdyby měli hosté dvougólový náskok, dohánělo by se nám to hodně těžce. Musím pochválit Zlín, který hrál sice tak, jak jsme čekali, ale přesto výborně. Protiútoky má nejlepší v celé soutěži, těžce se proti němu hraje. Jsem hrozně rád, že jsme to zvládli, a že jsme si vybojovali poslední rozhodující zápas o třetí příčku. V dnešním střetnutí jsme udělali téměř všechno špatně, ale mužstvu patří obrovská gratulace za sílu, dřinu a vůli otočit skóre. Jsem taky rád za fanoušky. Za to, že jsme se rozloučili v posledním duelu vítězně. Byli skvělí, podporovali nás, i když jsme dobře nehráli. Patří jim velký dík.

Bohumil Páník (FC Fastav Zlín): Abychom tady uspěli, potřebovali jsme v prvním poločase odskočit aspoň o dvě branky, aby to měl Liberec horší. Domácí byli důrazní a agresivní v pokutovém území, a to rozhodlo o výsledku. My jsme hrozně špatně bránili standardní situace. Naše mužstvo potřebuje přidat v agresivitě. Jsme nováčci, kteří se učí ligu hrát. Zkušenosti má Liberec daleko větší, včetně pohárů, a dokáží to v utkání uplatnit. My se s ligou seznamujeme a doufám, že v příští sezoně budeme zkušenější a budeme klást větší odpor. Jsem rád, že jsme se zachránili, protože to není v české lize lehké.