FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Botev Polvdiv - FCSL 0:2
31.01.2019

Generálka na ligové jaro: Slovan porazil bulharský Botev Plovdiv 2:0

Čtvrtý přípravný duel v rámci tureckého soustředění proti bulharskému týmu Botev Plovdiv byl pro fotbalisty Slovanu zároveň generálkou na jarní část FORTUNA:LIGY. Utkání skončilo dvoubrankovým vítězstvím našeho týmu. Dvakrát se trefil Libor Kozák.
Turecko, čtvrtek 31.1.2019, 14:00
PFC Botev Plovdiv PFC Botev Plovdiv
0:2
(0:2)
PFC Botev Plovdiv: Čvorovič (46. Kajzer) – Pereira (24. V. Šopov), Pirgov (83. Tonev), Dimitrov (46. Ničev), Filipov – Terziev (72. Apostolov), Baltanov (83. Tašolov), Nedelev, Zechirov – Dobrev (46. Vasilev), Karačanakov (67. S. Šopov)
FC Slovan Liberec: Nguyen (46. Vliegen) - Fukala (46. Koscelník), Kačaraba, Karafiát, Hybš - Oršula (60. Potočný), Mara, Oscar, Pešek (71. Pázler) - Nešický (46. Malinský) - Kozák (60. Musa).
Branky: 6. a 30. Kozák

Fotbalisté Slovanu začali aktivně a hned v úvodní minutě mohl využít hrubku soupeřovy defenzivy Nešický, ale svou šanci nevyužil. O pět minut později už v gól přetavil akci Nešického a Hybše nehlídaný Libor Kozák, jenž zůstal sám před odkrytou brankou. Hráči Botevu ve žlutočerných dresech se dostali k vážnějšímu ohrožení naší branky až v 17. minutě, ale jejich střela zpoza pokutového území mířila nad branku. O dvě minuty později zase zahrozila naše ofenziva, do vápna pronikl Hybš, Fukala ale jeho přihrávku minul, míč se pak odrazil k Nešickému, který však mířil vedle.

Po půlhodině hry náš tým zužitkoval svou herní převahu podruhé a mezi střelce se opět zapsal pohotový Kozák, k němuž se míč dostal po centru Hybše, který ještě hlavou tečoval Mara. Poté se už více osmělil i náš soupeř a na několik minut převzal iniciativu, naše defenziva však neměla žádný větší problém, až na jeden průnik Plovdivu, který skončil střelou z úhlu mimo Nguyenovu branku.

I po přestávce byl Slovan aktivnějším týmem a dostával se ke střelbě, postupně to zkoušeli například Mara, Pešek a pak i Pázler, jenže když už se našim hráčům podařilo trefit branku, dobře zasáhl brankář bulharského celku. Neujal se ani žádný z několika našich rozhových kopů. Hra na mokrém terénu pak byla i vlivem mnoha střídání na obou stranách byla dost rozkouskovaná. Asi největší šanci měl dvě minuty před koncem Pázler, jehož střelu z otočky gólman vytěsnil mimo tyče. Na druhé straně Vliegen, který strážil naši branku v druhém poločase, moc práce neměl. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím Slovanu 2:0.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): „Zápas splnil očekávání. Velmi dobře jsme vstoupili do úvodu střetnutí, gólem mohla skončit už velká šance Nešického. Soupeře jsme zatlačili a už za stavu 0:0 jsme si vytvořili větší množství brankových příležitostí, které vyústily v trefu Libora Kozáka. Zápas byl během první půle kvalitní. V podstatě vše, co jsme si dali za úkol, jsme splnili. Ve druhém poločase mi možná trochu chyběly další góly, šancí jsme měli spoustu. Čekal jsem trochu větší nápor Plovdivu, ale dobře jsme soupeře v jeho ofenzivní části hry vykrývali. Nepustili jsme ho do žádné větší šance, naše defenziva byla z hlediska kompaktnosti na dobré úrovni. Následně byl již znát blížící se konec i ze strany soupeře, obě mužstva navíc trochu víc prostřídala... Vyhráli jsme 2:0, duel jsme zvládli a terén byl, i když padaly kroupy, kvalitní, takže jsem spokojený.“